google_custom_live_case_27368

 

Wczoraj pisałem na temat ochrony naszych mobilnych urządzeń pod kątem właściwego doboru akcesorium chroniącego wyświetlacz i szkło na przodzie smartfona. Dobrym uzupełnieniem dla szybki czy folii jest case, bądź etui. Na rynku dostępne są naprawdę różne zabezpieczenia. W sklepach można spotkać choćby specjalne akcesoria, które zakrywają cały telefon, wraz z wyświetlaczem. Tyle że przód takiego rozwiązania jest przezroczysty. Moim zdaniem nie są one zbyt wygodne i estetyczne, dlatego pominę je w tym porównaniu. Pojawiają się również rozwiązania z „klapką”, które przyczepia się zamiast domyślnej klapki tylnej i chronią one ekran urządzenia. Niestety, aby skorzystać ze smartfona należy taką klapkę z przodu otworzyć. W mojej opinii niezbyt to wygodne, a także niezbyt ładnie wygląda, jeśli klapka nie jest na swoim domyślnym miejscu (czyli dotyka szybki telefonu). Na rynku pojawiają się również ramki, które nakładamy na smartfon. Wtedy przy upadku na płaską powierzchnię chronimy telefon, a loga na tylnej obudowie i przód możemy nadal bez przeszkód podziwiać. Poniżej wymienię 2 najlepsze wg mnie sposoby na ochronę telefonu.

 

Ciekawą opcją, która daje dużo możliwości personalizacji są etui z materiału, które chronią cały telefon, podczas gdy znajduje się on wewnątrz takiej swego rodzaju „skarpety”. Istnieją nieograniczone możliwości personalizacji. Takie coś można wykonać także z łatwością samemu. Kolejną zaletą jest pełna uniwersalność takiego rozwiązania. Jeśli etui jest wystarczająco duże, to zmieści się w nim każdy dostępny na rynku smartfon. Niestety, aby skorzystać z naszego mobilnego urządzenia, trzeba każdorazowo wyjmować telefon z takiego etui. To nie jest moim zdaniem zbyt wygodne. Ale z drugiej strony, jeśli materiał, z którego jest wykonane nie jest zbyt cienki, to bez obaw możemy nosić smartfona razem z kluczami. A szczelne etui ochroni smartfona również przed pyłem.

 

Drugie interesujące i funkcjonalne rozwiązanie to popularne case’y, wykonane z silikonu lub innych materiałów. Najcieńsze z nich nie powodują, że urządzenie staje się cięższe i mniej wygodne. Istnieją naprawdę duże możliwości doboru wzoru na taki case, można użyć własnego zdjęcia lub grafiki. Niestety, nie wykonamy raczej takiego czegoś samodzielnie, ponieważ musi być ono wykonane co do milimetra, żeby odpowiednio pasowało do danego urządzenia. Przy upadkach chronione są boki oraz tył urządzenia. Również aparat chowa się w takim rozwiązaniu (chyba, że wystaje stanowczo za bardzo). Jest ono w mojej opinii bardzo stylowe i wygodne. Modne są również niestandardowe kształty tego typu case’ów. Nie należy się również obawiać o ich dostępność, gdyż w internecie można znaleźć modele do dosłownie każdego dostępnego smartfona.

 

Najwygodniejszym i estetycznym zestawieniem, które odpowiednio chroni smartfona jest dla mnie połączenie – case na tył + szkło hartowane na przód. Nie trzeba otwierać klapki albo wyjmować telefonu z etui, aby spojrzeć na wyświetlacz, a i tak urządzenie jest w prawidłowy sposób chronione.

 

A Wy jaką ochronę preferujecie? Jakie rozwiązania chronią telefon najlepiej i są według was najwygodniejsze? Może znacie inne, lepsze, o których nie wspomiałem powyżej? Dajcie znać w komentarzach.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl