Najlepsze smartfony, w których bez problemu wymienisz akumulator – dzisiaj ciężko takie spotkać

3 minuty czytania
Komentarze
akumulator smartfon bateria poradnik

Użytkownicy iPhone’ów zapewne czytając tytuł tego artykułu zastanawiają się o co całe zamieszanie, gdyż Apple nigdy nie pozwalało na swobodną wymianę akumulatora. Jednak w przypadku Androida jest to stosunkowo świeża moda na blokowanie użytkownikom możliwości wymienienia ogniwa. W takim razie sprawdźmy, co jeszcze mamy do wyboru.

Jednak zanim do tego przejdziemy, zastanówmy się czemu producenci postanowili zrezygnować z wymienialnych akumulatorów. Pierwsze, co nasuwa mi się na myśl to oszczędności. Nie potrzeba tworzyć osobnych klapek, a i wnętrze smartfonu można inaczej rozplanować. Mimo wszystko przecież niektóre firmy jeszcze umożliwiają zdjęcie osłony tylnej części urządzeń mobilnych, a i tak ogniwa nie wyjmiemy. Jak to wytłumaczyć? Również można podejrzewać, że to kwestia projektowania, ale być może także zwiększenia zarobków? W końcu większość użytkowników takiego modelu odda smartfona do serwisu, aby wymienić akumulator. Ok, ale to nie wszystkie możliwe powody. Dzisiejsze urządzenia mobilne mają być świetnie wykonane i spasowane, a dodatkowy, ruchomy element może popsuć te plany.

lg v10 zerolemon 9000 mah akumulator

Także co nieco już wiemy, ale mimo wszystko wciąż chcemy mieć swobodny dostęp do akumulatora. Czy mamy jeszcze jakiś wybór wśród nowych, topowych urządzeń? Oczywiście, ale jest on coraz węższy i warto także rozejrzeć się za starszymi propozycjami.

LG G5

LG_G5-7040

Tegoroczny, flagowy smartfon od Koreańczyków być może nie sprzedaje się najlepiej, ale ciężko zaprzeczyć, że to jedna z najwydajniejszych propozycji, która pozwala na wymianę akumulatora. Snapdragon 820, 4 GB RAM, bardzo dobre aparaty i interesujące moduły. Akurat, co do ostatniego elementu można mieć pewne obiekcje, aczkolwiek zawsze istnieje możliwość zmiany podejścia do fotografii czy też muzyki.

LG V10

LG-V10-6861

Niedługo ujrzymy następce powyższego smartfonu, aczkolwiek nie wiemy czy wciąż będzie pozwalał na wymianę akumulatora. Mimo wszystko oryginalność tego modelu powinna zainteresować wiele osób. Świetne wykonanie, bardzo dobry aparat, a także dwa wyświetlacze i stal chirurgiczna. Można się przyczepić do wymiarów i wagi, aczkolwiek dla niektórych może to być zaleta.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung-Galaxy-Note-4-Android-Marshmallow-681x383

Cofamy się zdecydowanie w czasie, gdy Samsung jeszcze nie postawił na aluminium i szkło. Wtedy też powstał jeden z najlepszych, jak nie najlepszy smartfon z serii Note. Tak przynajmniej uważają fani tej marki. Na pewno nie można zaprzeczyć, że wciąż jest to bardzo wydajna propozycja, chociaż na oficjalne wsparcie już nie można liczyć. Jednak popularność tego smartfonu sprawia, że fani modyfikacji nie powinni narzekać.

Samsung Galaxy S5 

samsung galaxy s5 214124

Dwuletni, flagowy model od Koreańczyków być może nie został najlepiej przyjęty, ale nie da się ukryć, że wodoszsczelność, która wróciła w tym roku jest atrakcyjnym dodatkiem. Tym samym jest to wciąż interesująca propozycja dla osób z mniejszym budżetem.

Mugen Power Extended Battery LG G4

Ostatni smartfon pokazuje także zaletę posiadania dostępu do akumulatora bez konieczności rozbierania go na części pierwsze. Z racji swojego wieku, poszczególne egzemplarze mogą być już zmęczone i po prostu wypadałoby wymienić ogniwo, aby telefon odżył. Również można pokusić się o specjalne wydania akumulatorów o większej pojemności. Powyższe propozycje zostały oczywiście wybrane jako przykładowe i można do nich dorzucić chociażby LG G4 jak i wiele innych modeli.

Motyw