android nougat 7.0 google aktualizacja

 

Jak co roku, wielu użytkowników smartfonów i tabletów zastanawia się czy ich urządzenie mobilne jest jeszcze na tyle młode, dobre i popularne, że producent zadba o dostarczenie najnowszej aktualizacji. Także sprawdźmy jak to na razie wygląda w przypadku Androida 7.0 Nougat, który lada moment będzie miał swoją oficjalną premierę rynkową.

 

Oczywiście należy pamiętać, że obecnie niewielu producentów przedstawiło swoje plany, co do aktualizacji własnego portfolio toteż większość modeli to jedynie przypuszczenia, aczkolwiek bazujące na analizie analogicznych sytuacji z zeszłych lat.

 

Nexus

 

marlnin nexus

 

Rodzina urządzeń sygnowana marką Google niemalże natychmiastowo zostanie zaktualizowana do Androida 7.0 Nougat, aczkolwiek tego zaszczytu na pewno nie dostąpią użytkownicy Nexusa 5 i starszych modeli, co zresztą było do przewidzenia.

 

Samsung

 

Samsung Galaxy S7-6889

 

Lider mobilnego rynku nigdy się nie spieszył, a także nie rozpieszczał konsumentów ilością zaktualizowanych modeli. Tym samym możemy być w 100% pewni, że Androida Nougat otrzymają tegoroczne, flagowe modele w postaci Galaxy S7 (Edge) oraz Note7, a także poprzednia generacja z Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+ oraz Note 5. Patrząc jak Samsung podszedł do aktualizacji innych smartfonów to możemy podejrzewać, że również najnowsza seria Galaxy A otrzyma nowe oprogramowanie, ale zapewne niezbyt szybko. W przypadku tabletów pewni mogą być posiadacze najnowszych modeli z serii Galaxy Tab S2. Pod znakiem zapytania stoją urządzenia z serii Galaxy Tab A.

 

 

HTC

 

htc one m9 10 a9 android nougat aktualizacja

 

Patrząc na ostatnie trzy lata aktualizacji nie trudno zauważyć, że firmy, które notują coraz gorsze wyniki, zaczynają skupiać się przede wszystkim na szybkim wsparciu urządzeń pod względem właśnie oprogramowania. Tak właśnie prezentuje się HTC, które oficjalnie zapowiedziało, że trzy modele mogą być pewne Nougata. Są to oczywiście flagowe 10 i One M9 oraz smartfon stworzony przede wszystkim na odbudowie zaufania konsumentów, czyli One A9.

 

LG

 

lg g5 android nougat aktualizacja beta previev

 

W przypadku Koreańczyków sytuacja wygląda identycznie, co w przypadku HTC. Jednak LG oficjalnie nie zapowiedziało żadnych swoich planów, ale możemy być pewni, że zarówno G5 jak i G4 zostaną zaktualizowane. V20 ma na start już mieć Nougata i zapewne poprzednik w postaci V10 również otrzyma Nougata. Pod ścianą mogą być postawieni użytkownicy G Flexa 2 – widocznie małe zainteresowanie tym smartfonem sprawia, że LG nie jest zainteresowane szybkimi aktualizacjami.

 

 

Sony

 

Sony_Xperia_XA-7206

 

Po Japończykach można spodziewać się jednego. Nie warto liczyć na szybkie aktualizacje. Jednak Sony już w niektórych krajach rozpoczął swój otwarty system w postaci wydawania aktualizacji beta na niektóre smartfony. Stąd możemy się domyślać, że Nougat pojawi się nawet na Xperii Z3, więc każdy nowszy, flagowy model również powinien dostać nowe oprogramowanie. Także każde urządzenie z najnowszej rodziny Xperia X zostanie zaktualizowane. Można również spodziewać się, że i Xperia M5 dostąpi tego zaszczytu.

 

 

Chińczycy

 

Oneplus-3-7282

 

Nie warto jeszcze rozdrabniać się na poszczególne firmy z Państwa Środka, gdyż są to najbardziej nieprzewidywalni producenci. Oczywiście Huawei wyda dla serii P9 i topowych modeli z rodziny P8 Nougata. Również najnowsze Honory nie powinny zostać w tyle, ale co z Xiaomi, Oppo czy też Meizu? Tutaj nie możemy być niczego pewni – szczególnie patrząc na system aktualizacji MIUI, który odbiega od znanego nam procesu. Na koniec warto wspomnieć o OnePlus, które na pewno wyda Nougata dla swoich dwóch, najnowszych, flagowych modeli, ale czy X również zostanie zaktualizowany? Patrząc jak wygląda sytuacja z Marshmallow to można wątpić. Z kolei co z OnePlus One? Trzeba liczyć na Cyanogen Inc.

 

 

Android Nougat lada moment powinien zostać oficjalnie zaprezentowany razem z najnowszymi Nexusami i od tego momentu będziemy starać się jak najczęściej informować Was o wszelkich planach poszczególnych producentów (oraz zmianach w nich).

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.