shopping

 

Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych są w naszym kraju coraz popularniejsze. Jak wiadomo, powszechnym kierunkiem są Chiny. Zamawiamy stamtąd mnóstwo rzeczy, i to się z pewnością prędko nie zmieni. Problem pojawia się wtedy, kiedy musimy wybrać konkretne źródło naszych zakupów. Sklepów jest mnóstwo – jedne „szybsze”, inne tańsze… który więc wybrać.

 

Poniżej postarałem się zamieścić krótką listę, dzięki której Wasz wybór będzie prostszy. Oto wady i zalety najpopularniejszych chińskich sklepów internetowych:

 

China_Online_Shopping

 

Aliexpress

 
 

aliexpress

 

Aliexpress nikomu chyba przedstawiać nie muszę.Można powiedzieć, że to trochę takie chińskie Allegro, tylko z nieporównywalnie większym potencjałem. Asortyment, który spotkamy na Aliexpress wręcz się nie kończy, znajdziemy tu dosłownie wszystko. Od głupot, po smartfony, a skończywszy na odzieży. Sprzedawcy stale prześcigają się z zawartością swojego portfolio, niestety – niskie ceny kuszą, i na to trzeba uważać. Aliexpress to chyba największa baza podróbek, i to dotyczy wręcz każdego segmentu… w tym przypadku technologicznego. Pamiętajcie więc, żeby korzystać z usług zaufanych sklepów, np. Goldway czy Chinatronic. Oczywiście zaufanych sprzedawców jest o wiele więcej, ale w naszym kraju to Ci powyżsi cieszą się największą popularnością.

 

Plusy:
 

– Nieskończona oferta

– Niskie ceny
 

Minusy:
 

– Wiele podróbek

 

Banggood

 

Ali-Banggood-2

 

Aliexpress jednak nie jest jedyną opcją. Mamy przecież do dyspozycji wiele sklepów internetowych, które wcale od wyżej wspomnianego Ali nie odstają. Jednym z nich jest Banggood, który ma bardzo szeroką ofertę, i bardzo często w świetnych cenach. Firma została założona w 2004 roku, i trzeba przyznać, że nie było jej wcale łatwo „wbić się w czołówkę” sklepów online. Teraz można jednak szczerze powiedzieć, że cel się udał. Zamówiony towar bardzo często wysyłany jest z europejskich magazynów, co pomoże nam ominąć opłaty celne, jak i przyśpiesza cały proces wysyłkowy. O ofercie wspominać chyba nie trzeba: smartfony, powerbanki, drony, i wiele, wiele więcej.
 

Plusy:
 

– Bardzo dobry kontakt

– Szybka wysyłka
 

Minusy:
 

– Niekiedy zawyżone ceny

 

GearBest

 

c30c109b_GearBest

 

Muszę przyznać, że GearBest jest najbardziej kontrowersyjną pozycją na tej liście. Oferowany przez sklep towar jest bardzo urozmaicony, ale niestety, często zdarza się, że nasze zamówienia są anulowane, a pieniądze odsyłane. Częstym przypadkiem jest też brak zamówionego towaru w magazynie – za co największy minus. Atrakcyjne ceny nie powinny więc przechylać od razu szali, bo możemy zapłacić… nerwami. Nie twierdzę, że GearBest jest złą propozycją, ale powiedzieć trzeba, że potencjalny klient musi być cierpliwy 🙂

 

Plusy:
 

– Niskie ceny
 

Minusy:
 

– Problemy z wysyłką

– Słaby kontakt

 

Everbuying

 

everbuying-logo

 

Kody rabatowe spotkamy we wszystkich wymienionych sklepach, ale chyba na Everbuying są one najbardziej atrakcyjne. Szczególnie często spotkamy tu przecenione smartfony i smartwatche. Niestety, jest też tu masa produktów beznadziejnych, jak np. solarne powerbanki, których nawet nie próbujcie kupować. Support na Everbuying działa całkiem sprawnie, a wysyłka następuje zwykle 2-3 dni po złożeniu zamówienia.

 

Plusy:
 

– Wszechobecne kody rabatowe

– Miły support
 

Minusy:
 

– Mnóstwo „śmieci” w ofercie

 

Oczywiście nie jest to lista kompletna. Na pewno większość z Was zna takie sklepy jak Geekbuying czy Pandawill. Nie różnią się one jednak zbytnio od wyżej wymienionych, więc przytaczanie ich zalet nie jest konieczne. Powyższa lista zaspokoić powinna zakupowych laików – a chińskich zakupoholików chyba niekoniecznie 🙂

 

Źródło: własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.