rozszerzona rzeczywistosc pokemon go ingress google play gry

 

Wszędzie są Pokemony, w kościołach, w Central Parku, a zapewne też i w Twoim ogródku. Jednak zapomnijmy na chwilę o tej aplikacji, a skupmy się na jej najciekawszej funkcjonalności, a więc wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości, która przecież w żaden sposób nie jest niczym nowym.

 

Zacznijmy od suchej teorii. Na czym to wszystko polega? W głównej mierze na wyświetlaniu na ekranie smartfona dodatkowych elementów sprytnie rozmieszczonych na rzeczywistym otoczeniu. To tak w skrócie. Fachowa definicja rozszerzonej rzeczywistości zaproponowana przez Ronalda Azuma przejawia się jako system spełniający następujące cechy:

 

  • łączący w sobie świat realny oraz rzeczywistość wirtualną,
  • interaktywny w czasie rzeczywistym,
  • umożliwiający swobodę ruchów w trzech wymiarach.

 

Wystarczy tej teorii, bo wiadomo, że nikt jej nie lubi i każdy woli praktykę. W takim razie skoro Pokemon GO to nie pierwsza tego typu gra to jakie są inne?

 

 

Ingress

 

ingress android google play pokemon go

 

Tak, tak, fani gier doskonale wiedzą, że za produkcją powyższego tytułu stoi dokładnie ta sama firma, co stworzyła Pokemon GO. To też po części świadczy o sukcesie tytułu stworzonego razem z Nintendo. Firma ta zwie się Niantic (start-up Google) i Ingress jest jej pierwszą poważną propozycją na rynku mobilnym.

 

 

Jednak czym tak właściwie jest ta gra? Zasada działania jest bardzo zbliżona do Pokemonów, ale fabuła to już zupełnie co innego. Oczywiście wciąż jest to science-fiction, a w kwestii opisu pozwolę posłużyć się cytatem z Wikipedii:

 

Jej początkiem jest odkrycie w CERN nieznanej materii/energii zwanej XM (Exotic Matter), związanej z The Shapers, nieznaną siłą, bądź obcą rasą. Oświeceni są przekonani, że The Shapers chcą pomóc ludzkości. Innego zdania jest Ruch Oporu, który przejawia podejrzliwość co do ich działań i próbuje uchronić ludzkość przed przejęciem przez obcych.

 

Aplikacja jest oczywiście darmowa i znajdziecie ją w sklepie Play pod następującym linkiem: Klik!

 

 

TableZombies Augmented Reality

 

 

Zostawmy już te Pokemony w spokoju i zmierzmy się z Zombie, gdyż jak sam tytuł wskazuje będziemy musieli ich pokonać. Jak w tym wypadku działa rozszerzona rzeczywistość? Otóż pole bitwy tworzone jest na płaskiej powierzchni, którą przedstawimy za pomocą aparatu smartfona i tak oto może nią być tytułowy stół. Odpowiedni algorytm tworzy planszę, a my poruszając telefonem musimy zabijać wrogów. Proste? W teorii tak, ale dopracowanie tej gry robi tak duże wrażenie, że fani zombie z pewnością będą zachwyceni. Szczególnie, że znowu mamy do czynienia z darmową propozycją ze sklepu Play: Klik!

 

 

Warp Runner

 

 

Tym razem coś mniej „odmóżdżającego”, a wręcz bardziej sprzyjającego rozwoju naszych szarych komórek. Ponownie jako pole bitwy służy biurko lub też inna płaska powierzchnia, a naszym zadaniem jest doprowadzić bohatera gry do wyjścia przy okazji zbierając gwiazdki. Tym samym musimy przemyśleć jak zmienić otaczający świat, aby to wszystko stało się możliwe. Jeśli lubicie łamigłówki i rozszerzoną rzeczywistość to z pewnością ucieszycie się też z faktu, że jest to kolejny darmowy tytuł dostępny w sklepie Play: Klik!

 

 

W takim razie jeśli lubicie zabawy z rozszerzoną rzeczywistością to te trzy propozycje powinny zająć Was na długie godziny. Jednak jeśli znacie inne, ciekawe rozwiązania to chętnie się z nimi zapoznam. Ja na koniec tylko dodam, że czekam na kolejny etap w rozwoju tego typu gier za sprawą projektu Tango.

 

 

 

źródło: Androidpit 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.