Pakiety ikon w Google Play

 

Jedną z najciekawszych cech systemu Android są jego niemal nieograniczone możliwości personalizacji. W naszych smartfonach możemy zmienić prawie wszystko. Sklep Play oferuje dużą liczbę pakietów ikon, których możemy użyć w naszym launcherze (programie uruchamiającym) czy nawet w całym systemie (poprzez np. CyanogenMod Theme Engine). Projektanci oferują różnego rodzaju ikony – od tych najbardziej znanych, opartych o wytyczne material design po bardzo unikalne propozycje. Kreatywność nie zna granic. Teraz pokażę Wam moje ulubione pakiety ikon dostępne w Sklepie Play.  1. CandyCons

Te zaprojektowane przez 15-latka ikony są jednymi z najbardziej kompletnych i dopracowanych pakietów ikon dostępnych w Google Play. Zawierają również ikony z nakładek producentów m.in. Sony, Samsunga czy HTC. Nie podobają mi się jedynie ikony przeglądarki Chrome, ale zawsze można użyć ikonki z innego pakietu. Jednak to moja własna opinia i pewnie wielu z Was nie będzie się ze mną zgadzać. Paczka współpracuje chyba z największą liczbą launcherów w zestawieniu. Sama za siebie mówi także popularność tej paczki. Ponad 500 tysięcy pobrań to bardzo dobry wynik. Apka zawiera dodatkowo pakiet tapet z Google Earth. Wydawca zaprojektował również dopasowane do ikonek widżety, które zawiera jego aplikacja Wafer.


Cena: darmowa

Pobierz w Sklepie Play


 

  1. Polycon

Polycon Icon Pack

Kolejna propozycja w stylu material design. Tutaj również ikony są bardzo spójne i dopracowane. Zawierają także pakiet ładnych tapet. Dodatkowo w apce będą dostępne niebawem widżety do Zoopera, o czym informuje zapowiedź w odpowiedniej zakładce w aplikacji.


Cena: darmowa

Pobierz w Sklepie Play

 

 

  1. Cornie Icons

Ta paczka ikon została zaprojektowana i wydana przez Polaka. Nadal mamy do czynienia z material design jak zresztą w większości pakietów. Ten zawiera dodatkowo zestaw białych, minimalistycznych ikon do wykorzystania na przykład w pasku z doło ekranu na naszych pulpitach. Tak jak w CandyCons, tutaj też mamy widżety do Zooper Pro oraz ładne tapety w „materiałowym” stylu. Ta paczka to idealna propozycja dla osób, które lubią żywe, cukierkowe kolory zestawione z designem zaproponowanym przez Google’a.


Cena: 3,49 zł

Pobierz w Sklepie Play  1. Glif Icon Pack

Ten pakiet jest trochę nietypowy. Ikony są płaskie i mają grube, czarne krawędzie. Kolory są piękne i ładnie dopasowane. Każda ikonka zawiera także przejrzyste refleksy.  W mojej opinii takie zestawienie wygląda świetnie. To unikatowa propozycja dla ludzi ceniących minimalizm.

 

Cena: 8,89 zł

Pobierz w Sklepie Play

 

 

  1. Switch UI – Icon Pack

Na pierwszy rzut oka ten pakiet może przypominać ikony używane w iPhonach. Jednak ta paczka wcale taka nie jest. Mamy tutaj do czynienia z material design, ale w kwadratowych, zaokrąglonych polach. Kolory są bardzo miłe dla oka. Jeśli podoba Ci się taki styl to polecam przetestować tą paczkę. W aplikacji dostępne są także piękne tapety pasujące do stylu tego pakietu ikon. Autor paczki projektuje także tapety dla Backdrops.

 

Cena: 4,81 zł

Pobierz w Sklepie PlayWszystkie wymienione paczki działają bez problemów w popularnych launcherach i są na bieżąco aktualizowane pod względem aktualności wspieranych przez ikony aplikacji. Każda z nich zawiera także opcję zaproponowania deweloperowi, żeby dodał wybrane przez nas ikonki do naszych ulubionych apek, jeśli paczka akurat takowej nie zawiera.

 

A Wam jak się podobają podane przeze mnie propozycje? Może znacie ciekawsze pakiety ikon? Dajcie znać w komentarzach pod artykułem.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl