Pokemon Go 1

 
Wczoraj miała miejsce długooczekiwana premiera Pokemon Go. Wzbudziła ona wśród użytkowników smartfonów wielkie emocje. Czytając Wasze komentarze pod wpisami dotyczącymi gry można zauważyć, że Wy drodzy czytelnicy także nie pozostaliście obojętni wobec tego tytułu. Wychodząc na przeciw Waszym potrzebom i pytaniom, postaram się w tym wpisie wyjaśnić w jaki sposób można zainstalować grę na smartfonie. Niestety póki co, opcja pobrania jej poprzez Google Play jest niemożliwa dla rynku polskiego. Spekuluje się, że taka możliwość pojawi się nawet za kilka tygodni!
 
Co zatem musimy zrobić aby cieszyć się z zabawy ze stworkami na smartfonie z Androidem już teraz?
 

  1. Najpierw należy pobrać plik na swoim telefonie z TEJ strony. Jego wielkość to 58,1 MB.
  2. Następnie powinniśmy zainstalować grę na urządzeniu z Androidem. Zajmuje ona nieco ponad 100 MB w pamięci telefonu.
  3. W międzyczasie wyświetli nam się komunikat o włączeniu zezwolenia na instalowanie aplikacji z nieznanego źródła – należy taką opcję włączyć.

 
Nieznane źródła
 
Warto dodać, że Pokemon Go działa na Androidzie 4.4 lub nowszym, ale prawdopodobnie nie „odpali” na wersji N deweloper preview.
 
Innym sposobem instalacji tytułu w systemie z zielonym robotem jest zmiana lokalizacji poprzez VPN. Oto kilka kroków jakie należy wykonać:
 

  1. Pobierz jednego z klientów VPN (Przykład: Klik!).
  2. Ustaw serwer zlokalizowany w kraju, w którym dana aplikacja jest dostępna.
  3. Poprzez przeglądarkę znajdź link do Pokemon Go i uruchom go – zostaniesz przekierowany do sklepu Play i tym razem gra będzie możliwa do pobrania.

 
Jeśli posiadacie jednak telefon z iOSem, sprawa wygląda trochę gorzej. Jedynym sposobem na zainstalowanie tytułu jest utworzenie nowe konta i wybór lokalizacji australijskiej. Ewentualnie można też zmienić kraj na swoim obecnym profilu, jednak wielu użytkowników wskazuje, iż ta opcja nie działa z uwagi na zapisaną kartę kredytową na koncie.
 
Gdy już uda nam się uruchomić grę powita nas ekran, w którym wybierzemy datę urodzenia. Następnie pojawią się możliwości logowania – będziemy musieli założyć nowe konto Pokemon Go lub zalogować się poprzez Google. Ja wybrałem tę drugą opcję. Kolejny krok to wybór swojego „nicka” oraz płci, a także ubioru postaci. Spośród możliwości dostosowania wyglądu znajdzie się kolor włosów, skóry, czapki, bluzy, spodni czy plecaka. Teraz nasza postać w końcu pokaże się na mapie, która prezentuje rzeczywiste miejsce, jakie nas otacza. Na początek dostaniemy do wyboru jednego z trzech stworków – Bulbasaura, Charmandera lub Squirtle’a. Teraz możemy zacząć przygodę z Pokemon Go. Czeka na Was ponad 100 stworków do złapania, a także wiele przedmiotów do zdobycia. Będziecie odwiedzać PokeStops oraz PokeGyms, w których stoczycie walki z trenerami.
 
Moje pierwsze wrażenia z gry są bardzo pozytywne. Zastanawiam się jednak, czy gra nie znudzi mi się zbyt szybko. Problemem może wydawać się też dość duża prądożerność aplikacji. Jednak więcej na temat samej rozgrywki oraz subiektywnej opinii na temat gry przeczytacie w recenzji, która pojawi się w nadchodzących dniach. Jeśli macie jakieś pytania związane z Pokemon Go to chętnie odpowiem na nie w komentarzach.
 
Możecie również przeczytać moje wcześniejsze wpisy na temat gry:
 

 
źródło: własne

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.