It's fast_Motorcycle (Campaign 2 of 3)

Przeglądarek na Androida jest całe mnóstwo – jak powiadają, do wyboru, do koloru. Jest najpopularniejsza od Google, czyli Chrome, jest również Firefox dla fanów Liska oraz Opera dla najwierniejszych. Ale na tym się nie kończy repertuar i ja sam, przeglądając aplikacje, które mógłbym przetestować natrafiłem na jedną z naprawdę interesujących. Pochodzenia rosyjskiego.

 

Yandex Browser, miłość od pierwszego wejrzenia

 

Jestem wiernym użytkownikiem Chrome, zarówno na komputerze jak i na smartfonie. Z prostego powodu – magia synchronizacji. Inaczej już dawno bym zmienił przeglądarkę. O ile na pececie jeszcze wytrwale korzystam z google’owskiego produktu, o tyle już łapię się na tym, że na swoim smartfonie coraz rzadziej go wybieram. A to dlatego, że produkt ze ściany wschodniej zaimponował mi swoim działaniem. To po prostu torpeda. 

 

Wpisując adres strony w Yandex (polecam android.com.pl) nawet nie zdążymy mrugnąć, a całość zostanie już załadowana. Moje zdziwienie było ogromne i tak po przetestowaniu kilku najczęściej odwiedzanych przeze mnie serwisów, mogę śmiało stwierdzić, że Chrome działa wolniej. W Yandex Browser wszystko rozgrywa się błyskawicznie, aplikacja mimo otwartych wielu kart wciąż pracuje z pełną parą i nie zauważyłem monstrualnego pożerania RAMu. W opcjach możecie włączyć funkcję Turbo oraz kompresję wideo, by jeszcze bardziej przyspieszyć ładowanie się stron.

 

Dostępne jest również wyszukiwanie głosowe, wybranie domyślnego regionu oraz rejestrację w Yandex w celu synchronizacji wszystkich naszych zakładek. Możliwości personalizacyjne są ogromne, a szczególnie warte uwagi są newsy.

 

Yandex Feed – cały świat na stronie głównej

 

 

Przeglądarka pozwala na wybranie interesujących nas stron oraz kategorii, z których chcielibyśmy codziennie otrzymywać dawkę newsów. Sprawa jest naprawdę fajna, bo jeśli ktoś nie chce korzystać z innych czytników RSS, a jednocześnie chciałby szybciej dowiadywać się o plotkach z Kozaczka – pokocha tę możliwość.

Co ważne, strona główna podlega całkowitej modyfikacji, począwszy od kafelek, przez wyświetlany obraz w tle, a skończywszy właśnie na dostarczanych wiadomościach. Potwierdzę również obecność trybu incognito – tak, gdyby ktoś był zainteresowany.

 

Spróbuj sam, być może i na Tobie wywrze takie wrażenie

 

Yandex Browser dostępny jest w Sklepie Play za darmo. Ostatnia aktualizacja miała miejsce w piątek, a liczba pobrań wskazuje na kilkadziesiąt milionów. Przeglądarka świetnie sobie radzi w codziennym użytkowaniu. Oczywiście możecie mieć wątpliwości ze względu na pochodzenie i bezpieczeństwo Waszych danych. Proponuję zatem nie wpisywać do niej ważnych dla siebie haseł. Za to adresów stron możecie wpisywać ile dusza zapragnie. I każdy z nich błyskawicznie zaprowadzi Was do pożądanych treści.

 

POBIERZ YANDEX BROWSER

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.