launchers4

Launchery to łatwy i przyjemny sposób na ciągłe odmienianie swojego telefonu.

 

To jedna z największych różnic między iOS a Androidem: w systemie operacyjnym Google’a mamy ogromny wpływ na wygląd naszego telefonu. Alternatywne „launchery” (skórki) zmieniają w jego interfejsie wszystko aż do ostatniego pixela.

 

Poza tym bardzo łatwo możecie też po eksperymencie z nową nakładką wrócić do starej (lub standardowej) w ustawieniach telefonu. Poniżej kilka z najpopularniejszych launcherów jakie możecie obecnie znaleźć w Sklepie Play.

 

Arrow

 

 

Wymyślony przez Microsoft, zmienia nasz system tak, żeby przypominam Windowsa, ale znajdziemy w nim też coś dla osób, które nie są fanami Microsoftu.  Wszystkie najczęściej używane aplikacje trafiają na jeden ekran (pokazują się na nich też trochę iOSowe powiadomienia), gdzie mamy do nich łatwy dostęp, podobnie z ostatnio używanymi plikami czy smsami.

 

Pobierz Arrow w Sklepie Play.

 

Nova

 

 

Jedna z najstarszych, ale wciąż najbardziej lubianych „skórek”. Pozwala nam dostosować wiele rzeczy według uznania np. kierunek, w którym przesuwają się ikonki aplikacji. Po zainstalowaniu zmiany nie są od razu widoczne, ale jeśli poszukacie w ustawieniach, znajdziecie tam bogactw opcji takich jak zmiany wielkości ikon, wyglądu folderów czy tryb nocny, który będzie redukował ilość niebieskiego światła w godzinach wieczornych. Dodatkowe funkcje w wersji płatnej.

 

Pobierz Nova w Sklepie Play.

 

Apex

 

 

Znów dużo opcji do dostosowania. Oszczędny wygląd, znowu opcje związane z przesuwaniem aplikacji (dochodzą też nowe możliwości ustawienia reagowania na dany ruch palców), animacją i layoutem.

 

Pobierz Apex ze Sklepu Play.

 

ZenUI

 

 

Tutaj różnice zobaczycie pewnie od razu. Launcher zaczęł swoje życie w telefonach Asusa, ale teraz możecie przetestować go za darmo w Sklepie Play. Jest minimalistyczna, szybka i pozwala na automatyczne grupowanie aplikacji, a poza tym sama poleca nam nowe apki, które jej zdaniem mogłyby nas zainteresować. Poza samym launcherem znajdziecie dużo osobnych motywów do niego do niego.

 

Pobierz ZenUI ze Sklepu Play.

 

Go

 

Obecnie dostępna w nowej wersji, pełna opcji i wbudowanych motywów (jest do tego osobny sklep). Jest sprytny manager aplikacji, który ułatwia nam znalezienie w gąszczu aplikacji tych ukochanych. W zestawie fajne widgety. Wesoły layout, dużo jasnych kolorów. Trudno go nie polubić.

 

Pobierz Go ze sklepu Play.

 

Buzz

 

 

Po zainstalowaniu Buzz, nasze telefony przechodzą od razu transformację. Właściwie przez chwilę trudno uwierzyć, że to nadal Android. Znów dużo motywów i możliwości dostosowania najmniejszych nawet opcji. Reaguje też na konkretne ruchy palców (np. przewinięcie do góry = aplikacje, w dół = ustawienia). Dla zaawansowanych, specjalny edytor widgetów, dający nam jeszcze więcej możliwości.

 

Pobierz Buzz ze Sklepu Play.

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Adrian Fulneczek