nokia_7600_12787d

Zobaczcie telefony, w których przypadku design i funkcjonalność niestety nie szły w parze.

 

Angielski portal V3 przygotował zestawienie, ich zdaniem, najgorzej zaprojektowanych i z tego powodu źle działających, smartfonów w historii. Twórcy zestawienia zaznaczają, że na pewno wiele pominęli wiele telefonów, ale skupiali się na tych, które na pewno kojarzycie.

 

Zgadzacie się z taką oceną tych modeli? Jakie trafiłyby na Wasze TOP 5 „najgorszych”?

 

5. Nokia 7600

 

 

 

„Stworzony w 2003 roku miał znaleźć swoich nabywców głównie u artystycznie usposobionych klientów. Trochę chyba jednak przesadzono. Telefon był zresztą naprawdę malutki przez co paradoksalnie używanie go jedną ręką było tym bardziej niemal niemożliwe”.

 

4. Motorola FlipOut

motorola-flipout

„Przeskok do roku 2010 i kolejnego naprawdę małego telefonu. Tak małego, że momentami wydawał się zabawką dla dzieci. Oczywiście wysuwana pod ekranem klawiatura była fajną zabawką, ale całość i tak przypominała bardziej projekt jakiegoś licealisty, który przypadkiem skierowano do produkcji.”

 

3. Nokia N-Gage

 

nokia-ngage

 

„N-Gage ma na swoim sumieniu całą listę grzechów. To był źle wykonany pomysł połączenia telefonu komórkowego z w pełni funkcjonalną konsolą do gier. Może przesadzono z interesującym designem, bo z jego powodu musieliśmy między innymi wyłączać urządzenie i wyciągać baterię, żeby zmienić grę. O trzymaniu telefonu przed twarzą, że znaleźć mikrofon i mówić do niego w rozmowie już nie wspominamy. Druga wersja tego telefonu była już trochę lepsza, ale dopiero nadejście iPhone’a skończyło dalsze próby stworzenia czegoś takiego.”

 

2. Siemens Xelibri 6

 

 

„Wyobraźcie sobie taką konwersację w siedzibie Siemensa, dział marketingu spotyka się product design. Okolice 2003 roku.

 

Idiota #1: Kto głównie kupuje telefony, mężczyźni czy kobiety?

 

Idiota #2: Nie wiem. Może mężczyźni? Telefony są głównie czarne i w nudnych kształtach więc pewnie z tego powodu mężczyźni.

 

Idiota #1: Może więc zaprojektujmy telefon specjalnie dla kobiet?! Jakby to mogło wyglądać?

 

Idiota #2: Strzelam, że coś w pastelowych kolorach i chyba w kształcie czegoś co kobiety rozumieją. Może suszarka do włosów albo kot? Puderniczka?

 

Idiota #1: Jesteś geniuszem! Z takim pomysłem nasz dział telefonów komórkowych na pewno nie zbankrutuje już dwa lata później.”

 

1. BlackBerry Storm

 

 

„Wygląda przyzwoicie, ale działało koszmarnie. W 2008 roku większość osób miała już iPhone’a i nikt nie chciał BlackBerry więc firma postanowiła, że pokona jabłkowego rywala tym telefonem. Storm miał jednak tak nieudany ekran dotykowy, tak powoli reagujący, że kosztował firmę 500 milionów dolarów za oddane przez niezadowolonych użytkowników urządzenia. Do tego dochodziły jeszcze problemy z internetem 3G i wczytywaniem rozbudowanych stron WWW. To był początek końca BlackBerry”.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Fulneczek