TOP 5: najgorsze smartfony w historii!

Adrian Fulneczek Artykuły 2016-06-07

nokia_7600_12787d

Zobaczcie telefony, w których przypadku design i funkcjonalność niestety nie szły w parze.

Angielski portal V3 przygotował zestawienie, ich zdaniem, najgorzej zaprojektowanych i z tego powodu źle działających, smartfonów w historii. Twórcy zestawienia zaznaczają, że na pewno wiele pominęli wiele telefonów, ale skupiali się na tych, które na pewno kojarzycie.

Zgadzacie się z taką oceną tych modeli? Jakie trafiłyby na Wasze TOP 5 „najgorszych”?

5. Nokia 7600

„Stworzony w 2003 roku miał znaleźć swoich nabywców głównie u artystycznie usposobionych klientów. Trochę chyba jednak przesadzono. Telefon był zresztą naprawdę malutki przez co paradoksalnie używanie go jedną ręką było tym bardziej niemal niemożliwe”.

4. Motorola FlipOut

motorola-flipout

„Przeskok do roku 2010 i kolejnego naprawdę małego telefonu. Tak małego, że momentami wydawał się zabawką dla dzieci. Oczywiście wysuwana pod ekranem klawiatura była fajną zabawką, ale całość i tak przypominała bardziej projekt jakiegoś licealisty, który przypadkiem skierowano do produkcji.”

3. Nokia N-Gage

nokia-ngage

„N-Gage ma na swoim sumieniu całą listę grzechów. To był źle wykonany pomysł połączenia telefonu komórkowego z w pełni funkcjonalną konsolą do gier. Może przesadzono z interesującym designem, bo z jego powodu musieliśmy między innymi wyłączać urządzenie i wyciągać baterię, żeby zmienić grę. O trzymaniu telefonu przed twarzą, że znaleźć mikrofon i mówić do niego w rozmowie już nie wspominamy. Druga wersja tego telefonu była już trochę lepsza, ale dopiero nadejście iPhone’a skończyło dalsze próby stworzenia czegoś takiego.”

2. Siemens Xelibri 6

„Wyobraźcie sobie taką konwersację w siedzibie Siemensa, dział marketingu spotyka się product design. Okolice 2003 roku.

Idiota #1: Kto głównie kupuje telefony, mężczyźni czy kobiety?

Idiota #2: Nie wiem. Może mężczyźni? Telefony są głównie czarne i w nudnych kształtach więc pewnie z tego powodu mężczyźni.

Idiota #1: Może więc zaprojektujmy telefon specjalnie dla kobiet?! Jakby to mogło wyglądać?

Idiota #2: Strzelam, że coś w pastelowych kolorach i chyba w kształcie czegoś co kobiety rozumieją. Może suszarka do włosów albo kot? Puderniczka?

Idiota #1: Jesteś geniuszem! Z takim pomysłem nasz dział telefonów komórkowych na pewno nie zbankrutuje już dwa lata później.”

1. BlackBerry Storm

„Wygląda przyzwoicie, ale działało koszmarnie. W 2008 roku większość osób miała już iPhone’a i nikt nie chciał BlackBerry więc firma postanowiła, że pokona jabłkowego rywala tym telefonem. Storm miał jednak tak nieudany ekran dotykowy, tak powoli reagujący, że kosztował firmę 500 milionów dolarów za oddane przez niezadowolonych użytkowników urządzenia. Do tego dochodziły jeszcze problemy z internetem 3G i wczytywaniem rozbudowanych stron WWW. To był początek końca BlackBerry”. • ket.rab

  Mój post w temacie był przez 2 minuty i został chyba skasowany bez powodu. W disqus jest z dopiskiem oczekujące od 11h 🙂

 • Jumperone

  „Idiota #1”
  bez komentarza.

 • snovvy77

  A sami to nie umiecie stworzyć takiej listy tylko musicie bezmyślnie kopiować artykuły z innych źródeł? Może „pożal się Boże redaktorzy” wykażą się odrobiną kreatywności zamiast pokazywać zdolność używania funkcji kopiuj/wklej???

 • Marcin Kowalski

  N-gage nie był ostatnim tego typu projektem z dużej firmy(bo małe chińskie nadal wypuszczają telefono-konsole)
  Ostatnią znaną telefono-konsolą była xperia play.

  Lista sama w sobie średnia do bólu, na dodatek Siemens Xelibri 6 nie był smartfonem, bo dla przykładu Nokie działały na symbianie który co jak co był zaawansowanym systemem w porównaniu z innymi na rynku. A tu mamy standardowy system siemensa.

 • Linek

  Po iP nie było fonów-konsoli?
  http://www.mgsm . pl/pl/katalog/sonyericsson/xperiaplay/

 • Krzysztofsf

  Motorola FlipOut – dodac paski, nosic na nadgarstku i mamy pierwszy smartwatch

 • kamilek2424

  Miałem kiedyś FlipOuta, był to mój pierwszy smartfon z Androidem. Ogólnie użytkowało się go bardzo wygodnie. Co do jakości wykonania i samego designu nie miałem żadnego powodu do narzekań (dosyć wysokiej jakości tworzywo sztuczne i metalowa ramka). Mechanizm wysuwania klawiatury był bardzo solidny i nic a nic się nie wyrobił przez cały okres użytkowania (w końcu Motorola słynie ze sliderów nie do zajechania). Jedyna wada to wsparcie producenta – mogłaby dostać przynajmniej tego Androida 2.3.

  Generalnie nie był to zły smartfon w moim uznaniu. Spełniał swoje zadanie doskonale, a w tym zestawieniu znalazł się pewnie ze względu na nietypowy wygląd.

 • Michał

  telefon w kształcie suszarki do włosów genialny : D
  to zestawienie to chyba bardziej najbrzydsze telefony.. kolega miał kiedyś 7600, strasznie dziwny, dla mnie również ohydny tak jak też: 5510, 7610, 7260, 3530, 3660 (jak na tym pisac smsa ?) – ogólnie taki futurystyczny styl

  • Pablo74

   Miałem nokie 7600, telefon tragedia . Więcej dzwoniłem niż pisałem smsy. Napisać smsa to było jak kara.

 • Kali z Afryka

  Wiekszosc z tych telefonow to nie byc smartfon!

  Twoja juz nie byc kreatywna tylko tlumaczyc na zywca z inna zagraniczna portal? Jesli Twoja juz to robic to Twoja powinna podac zrodlo.

  Kali nie miec zadna szkola a mimo to Kali wiedziec lepiej jak robic dziennikarstwo. Twoja sie wstydzic! Kali nie byc zdziwiona ze Twoja miec poprawka z matura!

  • DeadPool$

   Kalii, ty go zjesc bo już my nie umieć tego czytać

  • Asdaf

   Kali proponuję żebyś założył chociażby bloga, fajnie było by go poczytać 😉

  • Flashek

   Kali! dostałem ban na komorkomani, czy mógł byś pójść do wodza i z nim pogadać? Obiecaj mu cztery krowy.

   • Kali z Afryka

    Kali byc bardzo zatroskana Twoja problem! Kali poszukac pokojowa rozwiazanie i porozmawiac z redakcja komorkomania! Jesli redakcja byc glupia Kali juz ostrzyc swoja dzida i zapakowac dzida globoko w dupa! Redakcja zrozumiec swoj blad a Twoja byc szczesliwa i dalej komentowac na komorkomania!

    • DeadPool$

     Kali założyć bloga i zrobić recenzje w swoim jezyku

    • Flashek

     Drogi Kali. Bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie się moim problemem oraz chęcią rozwiązania go. Jestem Ci wdzięczny Amigo 😉

 • – „na pewno wiele pominęli wiele telefonów” – o jedno „wiele” za dużo…
  – „O trzymaniu telefonu przed twarzą, że znaleźć mikrofon (…)” – „że o znalezieniu mikrofonu (…)

  • jotwu

   Standard tutaj

  • Alek Sandra

   „i z tego powodu źle działających, smartfonów w historii.” – po co ten przecinek?
   „dział marketingu spotyka się product design” – bez „z”??