android wear 2.0 aktualizacja lista

 

Podczas tegorocznej konferencji Google I/O nie tylko Android został przedstawiony w nowym wydaniu. Także odmiana na urządzenia noszone, a więc Android Wear, doczekał się największej od początku istnienia aktualizacji. Tak oto wersja oznaczona numerem 2.0 powoli jest przygotowywana pod obecne smartwatche, ale które modele będą mogły sprawdzić działanie nowego systemu?

 

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć jeden z użytkowników Reddita, który stworzył listę wszystkich urządzeń z Android Wear, a także po kolei starał się dowiedzieć czy poszczególne z nich zostaną zaktualizowane. Oto jak to wygląda obecnie:

 

Sony:

 

 

LG:

 

 

ASUS:

 

 

Motorola:

 

 

Fossil:

 

  • Fossil Q Founder: Brak danych, ale powinien zostać zaktualizowany.

 

Samsung:

 

  • Samsung Gear Live: Jeszcze nie wiadomo – warto pamiętać, że Koreańczycy niechętnie chcą wracać do platformy Android Wear.

 

Tag Heuer:

 

  • Tag Heuer Connected: Tak (potwierdzone przez firmę).

 

Casio:

 

  • Casio WSD F10: Brak danych, ale powinien zostać zaktualizowany.

 

Huawei:

 

  • Huawei Watch: Tak (dostępna wersja Developer Preview).

 

 

Jak można szybko policzyć, zdecydowana większość urządzeń zostanie zaktualizowanych. Tak naprawdę z obiegu wypadają jedynie jedne z pierwszych smartwatchy, które zostały przedstawione niemalże równocześnie z samym Android Wear. Urządzenia, które „nie są pewne” zapewne również otrzymają nowe oprogramowanie, ale tradycyjnie producenci nie mogą zdradzić takich informacji, gdyż w każdej chwili sytuacja może się zmienić.

 

Jednak co nowego przyniesie Android Wear 2.0? Przede wszystkim możliwość odręcznego odpisywania na wiadomości – pojawi się również klawiatura, ale w przypadku takich wyświetlaczy wątpię, aby zdobyła ona popularność. Również świetną nowością jest dopasowanie wyglądu tarcz pod poszczególne aplikacje. Kolejna zmiana to zapewnienie Google, że smartwatche z możliwością podłączenia do Internetu nie będą potrzebowały połączonego smartfona, aby ich możliwości nie były ograniczane. Przykład? Możliwość odtwarzania muzyki poprzez Spotify.

 

W Sieci pojawia się wiele pytań czy platformę od Google na urządzenia noszone czeka podobny los z aktualizacjami, co spotkał wersję przeznaczoną smartfonom i tabletom? Póki co tego nie widać, gdyż sporo urządzeń jest aktualizowany, ale trzeba pamiętać, że są one bardzo młode. Zapewne w ciągu kilku lat wykształtuje się trend, że 2-letnie smartwatche będą już za stare, aby je wciąż wspierać.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.