474995106

 

Na chłodno, na spokojnie, warto przyjrzeć się temu, co Google postanowiło nam zaprezentować na najważniejszej dla tej firmy konferencji. Amerykanie zebrali ogromną rzeszę widzów, przed którymi przedstawili przyszłość wielu inteligentnych urządzeń. Do tego należy dodać gałęzie rynku, w których Google dotychczas nie było zbyt widoczne.

 

Tym samym, pokrótce, przyjrzyjmy się najważniejszym nowościom targów Google I/O:

 

Android N Developer Preview 3

 

android-n-update-hero-1200-80

 

Kolejne wydanie dla deweloperów systemu, który za kilka miesięcy zacznie trafiać na najważniejsze urządzenia począwszy od najnowszych Nexusów. Amerykanie w trzeciej edycji postawili przede wszystkim na wirtualną rzeczywistość, ale nie mogło zabraknąć także zdecydowanej poprawy działania. Użytkownicy Nexusów już mogą pobrać nowe wydanie poprzez następujący link: Klik!

 

Nowy asystent 

 

google asystent io 2016

 

Na wzór chociażby bota znanego z Messengera „M”, Google postanowiło stworzyć także swojego własnego asystenta, z którym będziemy mogli porozmawiać. Jednak dokładniej zapoznać się z nim będziemy mogli dopiero, gdy Amerykanie przedstawią swojego konkurenta dla urządzenia od Amazonu o nazwie Echo.

 

 

Google Home

 

google home io 2016

 

Amerykanie stworzyli urządzenie, które nie dość, że zostanie połączone ze wspomnianym wyżej asystentem to tak naprawdę jest pozbawionym klawiszów, ale rozwiniętym routerem OnHub, który pozwoli sporą ilość elektroniki w naszym domostwie połączyć ze sobą.

 

 

Allo, Duo

 

Screen-Shot-2016-05-18-at-1.34.30-PM-930x495

 

Inteligentne komunikatory, czyli konkurencja dla chociażby odpowiedników od Apple: iMessage i FaceTime’a. Więcej szczegółów na ich temat poznacie czytając wpis Kamila: Klik!

 

Daydream, czyli Android VR

 

google daydream android vr io 2016

 

Wiele mówiło się o ponownym wejściu Google na rynek wirtualnej rzeczywistości. Z początku miał to być właśnie Android VR, ale ostatecznie stanęło na Daydream, czyli platformie, która już zainteresowała wiele, dużych firm.

 

Android Wear 2.0

 

google android wear 2.0 io 2016

 

Nie tylko tradycyjny Android został ulepszony. Również jego odmiana na urządzenia noszone doczekała się nowej wersji. Jak twierdzi samo Google, jest to największa i najważniejsza aktualizacja tego systemu od momentu jego prezentacji, a ta miała miejsce w 2014 roku.

 

Android Instant Apps

android google instant apps io 2016

 

Po co instalować aplikacje, aby z nich korzystać? Z takiego założenia wyszło Google i już niedługo będzie można zdalnie uruchamiać poszczególne gry i programy.

 

 

Android Pay także w sklepach internetowych

 

google android pay io 2016

 

Co prawda system płatności mobilnych od Google nie jest oficjalnie w Polsce dostępny, ale jego możliwości zostały zdecydowanie poprawione i tak oto teraz będzie można płacić za zakupy urządzeniem w różnych sklepach internetowych.

 

 

Google Play ulepszone i garść statystyk

 

google sklep play statystyki nowosc

 

W ciągu kilku ostatnich tygodni informowaliśmy Was o najprzeróżniejszych zmianach, które pojawią się w sklepie Play. Teraz Google je potwierdziło i tak oto pojawią się opcje beta-testów, informacje o benchmarkach czy też wcześniejsze magazynowanie danych i inne, mające ogólnie przyspieszyć i ulepszyć market dla Androida oraz… Chrome OS. Google również pochwaliło się, że w zeszłym roku wykorzystano sklep Play aż 65 miliardów razy.

 

 

To oczywiście tylko część, ale najważniejsza część dotychczasowych nowości z Google I/O. Również wczoraj Kamil podsumował dla Was jak to wyglądało, a my czekamy na kolejne informacje od Amerykanów.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.