ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung boi się konkurencji i postawi wszystko na jedną kartę. Note 6 pojawi się tylko w wersji Edge i określi przyszłość flagowców firmy?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły
Galaxy-Note-6-Concept-1024x739

 
Seria Galaxy Note ma rzesze fanów na całym świecie i zapoczątkowała modę na tzw. phablety. Nie wiadomo jednak do końca dlaczego, firma wprowadziła ostatni model tylko na poszczególne rynki, z wyłączeniem Europy. Według władz spółki, powodem takiego stanu rzeczy było rzekome niedostosowanie urządzenia do potrzeb klientów w Europie, co brzmiało jako marketingowy bełkot.
 
Następny Note, ma jednak być wypuszczony na całym świecie, a z pewnością w Europie. Z uwagi na większą możliwą sprzedaż – urządzenie zostanie pokazane i wydane jeszcze w wakacje. Według pojawiających się w Internecie spekulacji, Samsung testuje obecnie 2 modele Note’a, z których zdecyduje się na jeden wariant. Wśród nich znajduje się wersja z zakrzywionym ekranem.
 
Patrząc na kompletny brak pomysłu sprzedaży Note’a 5 i lekkie wypalenie związane z tą linią, Samsung może postawić wszystko na jedną kartę i zaproponować nam model z rysikiem i dwustronnie zakrzywionym wyświetlaczem w jednym. Tym samym możemy zacząć się przyzwyczajać, że zagięty ekran w smartfonach stanie się standardem. W końcu większość sprzedających się urządzeń z linii S7 stanowi wersja Edge, a nie podstawowa. To prowadzi do konkluzji, iż Koreańczycy mogą przetestować przyjęcie na rynku Note’a 6 Edge i podjąć ostateczną decyzję o wprowadzeniu na rynek jedynie wersji Edge modelu Galaxy S8.
 
Za tym argumentem przemawia też fakt, iż najprawdopodobniej Samsung będzie miał godnego rywala jeśli chodzi o design urządzeń w 2017 roku. Wtedy bowiem Apple będzie obchodziło 10-lecie pojawienia się na rynku iPhone’a i ma rzekomo zaproponować smartfona, który będzie posiadał zagięty ekran w sposób niespotykany do tej pory. Mamy zobaczyć urządzenie, które zrobi na nas ogromne wrażenie. Tego z pewnością boi się Samsung, który nie chce zostać w tyle i produkować flagowce ze „zwykłymi” ramkami. Ponadto Koreańczycy z pewnością czują na plecach oddech chińskich producentów, którzy powoli zaczynają stosować najnowszą technologię w swoich urządzeniach. Do ich grona dołączyło vivo z modelem Xplay 5 Elite. Zagiętym wyświetlaczem są również zainteresowani Huawei i Xiaomi. Ostatnio wyciekły również zdjęcia smartfona Meizu o czym pisałem TUTAJ.
 
W końcu flagowa linia Galaxy Note (pomijając nieco eksperymentalny model Note Edge) nie została wydana w formie „zakrzywionej” z dwóch stron. Dlaczego? Być może firma nie miała pomysłu na zmieszczenie rysika w boku urządzenia, które na krańcach jest smukłe? Tak czy owak, Galaxy Note 6 Edge to właściwie prawie pewniak. Skoro z Galaxy S6 i S7 się udało, to czemu z tym phabletem miałoby nie wyjść?
 
Ja jestem jak najbardziej ZA. Pod względem estetycznym modele z zakrzywionym ekranem prezentują się wyśmienicie, jednak póki co, żadna firma nie potrafiła ich należycie wykorzystać. Mowa oczywiście o użyteczności takich rozwiązań.
 
Na koniec przypomnijmy jeszcze prawdopodobną specyfikację Note’6. Będzie on posiadał ekran o wielkości 5,8″. Spekuluje się, że we flagowcu zobaczymy 12 MPx aparat, 6 GB RAM i procesor Snapdragon 823 lub Exynos 8890. Dodatkowo urządzenie ma posiadać certyfikat IP 68. Co więcej, dowiedzieliśmy się także, że pojemność baterii ma wynosić aż 4000 mAh. Jest to wzrost o 1000 mAh w porównaniu do Note’a 5.
 
źródło: własne

Sprawdź najnowsze wpisy