ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Oto kilka faktów o Was, drodzy Czytelnicy – kim tak naprawdę jesteście?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły
ebook ipad czytelnik android.com.pl

Nasz portal ma już ponad 7 lat i z tego miejsca chciałbym Wam podziękować, że jesteście z nami, wspieracie nas na przeróżne sposoby i sprawiacie, iż wciąż możemy dostarczać Wam wielu ciekawych informacji. Po ciepłym przyjęciu 10-ciu faktów na temat Androida, o których niekoniecznie musieliście słyszeć, postanowiłem przedstawić kolejne ciekawe informacje, ale tym razem dotyczące Was, naszych Czytelników, informatorów, a także i korektorów.

Przeglądając Internet zawsze zostawiacie ślad po sobie. Google jest tak potężną firmą, że wie o nas wszystko. W takim razie przyjrzyjmy się temu, co możemy o Was powiedzieć.

Czasy licealne macie już dawno za sobą

student stroj

Jak się okazuje, ponad 40% z Was może już być po studiach, normalnie pracować, a także mieć własne firmy. Czemu? Gdyż wiekowo mieścicie się w przedziale od 25 do 34 lat.

Doceńmy także Panie

kobieta smartfon

Lwią część naszych Czytelników stanowią siłą rzeczy Panowie, ale to nie oznacza, że płeć piękna nie zagląda na Android.com.pl. Spośród użytkowników naszego serwisu, co 10. osoba to właśnie kobieta.

Nie zapominajmy o zagranicznych odwiedzinach

Trooping the Colour

Świat stoi otworem i okazuje się, że korzystacie z tego bardzo chętnie. Oczywiście zaraz po Polsce, najpopularniejszym krajem jest Wielka Brytania, a później Niemcy i Stany Zjednoczone. Co ciekawe, również stosunkowo wysoko jest Kenia zajmująca 7. lokatę.

Przejdźmy do technologii: najpopularniejsza przeglądarka

internet explorer chrome firefox

Tutaj raczej żadnego zaskoczenia nie będzie. Zwycięzcą jest Chrome, który ma niemalże ponad dwukrotnie więcej użytkowników niż Firefox usytuowany na drugim miejscu. Podobna przepaść dzieli drugą i trzecią lokatę należącą do Opery. Nie inaczej jest dalej, gdyż okazuje się, że na czwartym miejscu jest Internet Explorer.

Od kogo macie Internet?

neostrada orange telekomunikacja polska

Pamiętając, że zebrane dane dotyczą naszej 7-letniej działalności, zwycięzcą w kategorii dostawca Internetu jest Neostrada. Na podium znajdziemy także UPC oraz Netię. Dopiero na czwartym miejscu znajdziemy operatora komórkowego, a więc Playa. To w głównej mierze świadczy o tym, że często przeglądacie nas przez WiFi.

O ironio, iPad zwycięzcą!

iPad

Tak, jeśli chodzi o urządzenia mobilne, z których nas przeglądacie to właśnie tablet Apple wygrywa. Na drugim miejscu znajdziemy całkiem udany, flagowy model Samsunga, czyli Galaxy S4. Dalej również mamy smartfona, który często jest wychwalany i także produkcji koreańskiej, ale w tym wypadku mamy do czynienia z kooperacją z Amerykanami: Nexus 4. Kogo znajdziemy tuż za podium? Ponownie Apple, a więc iPhone’a. Skąd takie dobre wyniki firmy z Jabłuszkiem? Zapewne stąd, że Google nie dzieli urządzeń na poszczególne odmiany. W takim razie skupmy się na Androidzie. Najpopularniejszym tabletem znowu jest Nexus – oczywiście „7”. Top 10 w głównej mierze składa się z modeli Samsunga i LG z naciskiem na tę pierwszą firmę.

Facebook miażdży Twittera

facebook twitter logo

Jeśli spojrzeć na liczbę śledzących nas osób na Twitterze to powyższy nagłówek wydaje się nie mieć sensu, ale to właśnie z Facebooka najczęściej nas odwiedzacie jeśli chodzi o portale społecznościowe.

Tym samym jak wygląda przeciętny Czytelnik naszego portalu? To mężczyzna mający co najmniej 25 lat, korzystający z Chrome’a, na którym może przeglądać Internet dzięki Neostradzie. Do tego dochodzi iPad i Samsung Galaxy S4, na którym przegląda głównie Facebooka. Udało mi się kogoś dokładnie opisać?

Sprawdź najnowsze wpisy