[PORADNIK] Sposób na baterię: Xposed + Greenify, i nagle dzień staję się dłuższy

Aplikacje

Greenify xposed

Ciągle za szybko padający akumulator w smartfonie to temat, który ciągnie się od lat i z pewnością będzie się jeszcze lata ciągnąć. Radzi się wiele w tej kwestii – powstają coraz nowsze, pojemniejsze i poręczniejsze powerbanki, producenci pracują nad technologiami szybkiego ładowania. Jednak co w sytuacji, kiedy mamy przy sobie tylko i wyłącznie telefon? Wtedy trzeba się zabawić w te drobne modyfikacje systemu.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Zacznijmy od Xposed: czym jest, skąd wziąć i jak zainstalować?

 

xposed-framework_logo

 

Xposed, jak wiele modyfikacji, narodził się dzięki xda-developers. Najprościej ujmując jest to podstawa, swego rodzaju szkielet pozwalający na instalację szerokiej gamy modułów na Androida. Największą jego zaletą jest brak ingerencji w aplikacje systemowe. Wszystko zatem dzieje się na poziomie Xposed i może on współpracować z wieloma ROMami, jak i wersjami systemu Android.

 

Należy jednak zaznaczyć, że do poprawnego działania Xposed wymagane jest posiadanie roota w urządzeniu. Jeśli go zatem nie macie, a chcecie skorzystać z szerokich możliwości, jakie niesie za sobą ten szkielet, zróbcie go czym prędzej. Przed przystąpieniem do instalacji Xposed pamiętajcie o wykonaniu kopii zapasowej Waszych danych, a nawet i całemu systemu. Zawsze coś może pójść nie tak, a posiadany backup pozwala zachować zimną krew i szybkie postawienie urządzenia na nogi.

 

Instalacja Xposed jest niezwykle prosta.:

 

  1. Należy pobrać plik .apk – KLIK
  2. Zainstalować go jak zwykłą aplikację
  3. Przejść do zakładki „Framework”
  4. Wybrać opcję instalacji
  5. Uruchomić ponownie telefon (to konieczne!)
  6. Voila!

 

Teraz kiedy jesteśmy już wyposażeni w roota i Xposed na naszym smartfonie, możemy brać się za instalację modułów. Znajdziecie je oczywiście w odpowiedniej zakładce w aplikacji. Dla nas najważniejsza jest jednak bateria. Skupmy się tym razem wyłącznie na niej.

 

Greenify, czyli aplikacja, która ma sens tylko w tym zestawieniu

 

greenify-donation-apk

 

Być może znacie tę aplikację, wszak jest ona dostępna w Sklepie Play i każdy może z niej skorzystać. Nie daje ona jednak wszystkiego z siebie, jeśli nie towarzyszy jej Xposed oraz root. Dopiero zestawienie tych trzech rzeczy daje kopa naszej baterii – przy odpowiedniej zabawie z ustawieniami jesteśmy w stanie osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Po instalacji każdego modułu w Xposed wymagane jest ponowne uruchomienie smartfonu.

 

Moduł ten pozwala wybrać, które aplikacje chcemy zahibernować, a tym samym pozbawić je możliwości bezsensownego pobierania energii naszego akumulatora. Wiele aplikacji nieużywanych wciąż pracuje w tle. Dzięki Greenify szybko temu zaradzimy. Warto zerknąć na listę używanych przez nas programów i zobaczyć, który z nich wykazują najwyższe zużycie baterii. Widzicie tam Facebooka? Żadne problem. Odpalacie Greenify, dodajecie aplikację FB do hibernacji i gotowe.

 

Pamiętajcie tylko, by nie zamrażać od razu widżetów, budzika ani aplikacji, od których oczekujecie powiadomień. Oczywiście możecie to zrobić, jednak wcześniej zobaczcie z jakim efektem się spotkacie. Test jest wymagany, bowiem bywa, że programy wybudzą się dopiero po ich otwarciu zalewając nas wiadomościami.

 

To oczywiście nie jedyny ratunek dla naszej baterii

 

android 6.0 marshmallow doze drzemka akumulator bateria

 

Przedstawiłem Wam jeden ze sposobów wydłużenia czasu pracy akumulatora w smartfonie. W następnym artykule zaprezentuję jeszcze jeden moduł, dzięki któremu można tchnąć w baterię kolejne powiewy energii. Tymczasem dajcie znać, jak radzicie sobie z Greenify, co polecacie hibernować i jakie uzyskujecie wyniki.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x