ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tegoroczne flagowce są zbyt podobne do siebie! Co je odróżnia? – moje zestawienie ich unikalnych cech

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły
Android flagowce

 
W tym roku mieliśmy okazję zobaczyć kilka wspaniałych premier smartfonów. Każdy z czołowych producentów zaprezentował swojego flagowca na ten okres. Wszystkie pokazy uwydatniały zalety danych urządzeń. Parametry, innowacje, wspaniałe funkcje, a także ceny mają nas zachęcić do ich kupna. Niezdecydowanych przekonają być może filmy reklamowe, na których każdy ze smartfonów wdzięczy się do światła reflektorów. Wszystkie wyglądają przy tym olśniewająco. Jednak co tak naprawdę je wyróżnia na tle innych? Przecież specyfikacja wielu z nich jest właściwie bardzo podobna. Postaram się zatem przyjrzeć cechom szczególnym jakie posiadają najlepsze telefony zaprezentowane dotychczas od początku 2016 roku.
 
Sony Xperia X Performance

Sony-Xperia-X-Performance-hands-on-2.JPG

W tym wypadku ciężko będzie wskazać wyjątkowe cechy. Certyfikat IP68 już przestał być charakterystyczny tylko dla tego producenta, ale wciąż pozostaje dość unikalny. Z pewnością można podać przykład aparatu o najwyższej rozdzielczości 23 MPx, jednak cyferki w tym przypadku nie muszą iść za jakością wykonanych zdjęć. Dodatkowo, znajdziemy tutaj głośniki stereo, które wciąż nie są aż tak bardzo popularne.
 
Samsung Galaxy S7/ S7 Edge

s7edge

Na pierwszy rzut oka, jako nietuzinkowy, aczkolwiek stosowany już w chińskich smartfonach jest zagięty ekran w wersji Edge. Ponadto wodoodporność urządzenia, to coś co może przyciągnąć klientów, jak w przypadku flagowca Sony. Dodatkowo opcja Edge, ze względu na wymiary ma największą pojemność baterii – 3600 mAh. Co więcej, zagięty wyświetlacz charakteryzuje się największym (spośród tegorocznych flagowców) stosunkiem wielkości wyświetlacza do obudowy, który wynosi 76,1%.
 
LG G5

LG G5

W tym modelu niepodważalną oryginalną częścią jest wyciągalny i wymienny dolny moduł. Można zastanowić się nad użytecznością takiego rozwiązania. Póki co nie podoba mi się dodatek do aparatu. Dobrze, że firma dała możliwość firmom trzecim na stworzenie czegoś, co będzie bardziej przydatne. Unikalna wydaje się być również wyjmowalna bateria. Dość nietuzinkowy jest podwójny aparat dostępny w niewielu urządzeniach oraz niezbyt powszechne USB-C.
 
HTC 10

htc 10 oficial

Pierwsza myśl która przychodzi mi do głowy to Boom Sound, czyli najlepsza jakość głośników w smartfonie. Dodajmy do tego USB-C oraz obudowę, która teoretycznie ma być bardzo wytrzymała na upadki i inne uszkodzenia. Ponadto smartfon ten posiada unikatowy aparat do selfie z OIS, którego na próżno szukać u konkurencji!
 
Huawei P9/ P9 Plus

huawei p9 aparat leica oficjalnie 4

Z pewnością wyróżniać się tu będzie podwójny aparat, który podobno robi fenomenalne zdjęcia. Urządzenie to ma zaledwie 6,95 mm grubości! Znajdziemy tu też autorski procesor Kirin, a także dostępne w kilku smartfonach USB-C. Dodatkowo model P9 Plus zawiera Press Touch – ekran reaguje na siłę naszego dotknięcia. Póki co taką funkcję posiada tylko niewielka ilość smartfonów z Androidem.
 
Xiaomi Mi 5

xiaomi mi 5 bench

Najbardziej wyróżniającą cechą tego urządzenia jest…cena! Kupimy je znacznie taniej od konkurencyjnych flagowców. Ponadto w sprzedaży będzie dostępny model z aż 128 GB pamięci wewnętrznej, co jest niespotykane w świecie Androida.
 
Jeśli macie swoje propozycje cech unikalnych, chętnie poznam je w komentarzach.
 
źródło: własne

Sprawdź najnowsze wpisy