play store

 

Tak jak pisałem w pierwszym odcinku cyklu – większość z nas podczas szukania aplikacji w Google Play patrzy na jej ocenę. Raz są one zaniżone, raz zawyżone – i tymi drugimi w tej serii się zajmiemy. Wszelkie propozycje możecie zgłaszać w komentarzach. Jeśli ktoś nie widział pierwszego odcinka – odsyłam TUTAJ.

 

Firefox na Androida

 

firefox andek

 

Cóż, według mnie przeglądarka Firefox w ostatnim czasie zalicza zjazd po równi pochyłej. Myślałem jednak, że problem dotyczy tylko wersji komputerowej, ale widocznie byłem w błędzie. Firefox na Androida potrafi naprawdę irytować. Rozjeżdżające się czcionki i częste 'zwiechy’ potrafią naprawdę wkurzyć. Chwilami mam też wrażenie, że niektóre strony bez przybliżenia są po prostu nie do przeczytania. W opcjach można niby to ustawić, ale wtedy strony potrafią wyglądać przekomicznie. Myślę, że przeglądarce, która w Google Play ma ocenę 4.4 – wręcz nie wypada mieć tylu problemów.

 

Ocena w Google Play: 4.4

 

YouTube

 

youtube andek

 

Mobilna aplikacja Youtube irytuje nie tylko mnie – i myślę, że wśród Was znajdzie się też sporo osób z podobnym podejściem. Już te chwilowe problemy z ładowaniem treści, czy dziwne zachowywanie się aplikacji podczas przeglądania historii przeżyję. Nic jednak nie irytuje bardziej, niż bezpodstawne problemy z ładowaniem materiałów – a aplikacja przecież pokazuje… że filmik się załadował. To oczywiście nie wszystko – i zapewne dobrze o tym wiecie sami.

 

Ocena w Google Play: 4.1

 

Messenger

 

messenger

 

Załóżmy, że nie macie przez jakiś czas dostępu do internetu, i nagle połączycie się z siecią. Jeśli korzystacie z Messengera, to zapewne wiecie co się stanie – milion dymków, wczytujące się z opóźnieniem wiadomości – no i jeśli nie mieliście wyciszonego wcześniej smartfona, to otoczenie z pewnością usłyszy kojarzone chyba przez wszystkich „ding ding”. Messenger potrafi jednak zamulić się podczas najprostszych czynności, a wydawać by się mogło, że był to prosty komunikator – był, bo obecnie Facebook dodaje do niego tony syfu. Zwrócić tez trzeba uwagę na kompresje zdjęć przez Messengera – jest ona strasznie wysoka. 3.9 w Google Play? Dałbym maksymalnie 2.5.

 

Ocena w Google Play: 3.9

 

Na dzisiaj to tyle. Postanowiłem też zmienić nazwę tej serii – rzeczywiście mogła być dla niektórych myląca. Najwięcej łapek widziałem pod komentarzem użytkownika Zenderable, tak więc niech i taka nazwa właśnie zostanie. Ja natomiast jeszcze raz zapraszam Was do komentowania, i podawania oczywiście swoich propozycji.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.