china-smartphone-models

 

Ciekawych smartfonów z Państwa Środka jest zbyt wiele, aby opisać je wszystkie w jednym artykule, więc tak jak zapowiadałem – kontynuujemy tę serię. Tych, którzy nie widzieli pierwszego odcinka, odsyłam TUTAJ, natomiast resztę Czytelników zapraszam do lektury.

 

OnePlus One

 

oneplus-one

 

Pamiętacie pierwsze wzmianki o OnePlus One? Nieznana chińska firma chciała zrobić coś, co dwa lata temu wydawałoby się wręcz niemożliwe – czyli upakować flagowe podzespoły w smartfonie, który kosztować miał o wiele mniej od konkurencji. Jak to się skończyło? Wielkim sukcesem. Snapdragon 801, 3 GB RAM, 5.5 calowy wyświetlacz, no i dobry aparat. Wszystko za kwotę, która w dniu premiery wynosiła ok. 1400zł. Niestety następca już nie powtórzył tego sukcesu, ale mam cichą nadzieję, że nadchodzący OnePlus 3 zdoła wszystkim przypomnieć, dlaczego o firmie OnePlus swego czasu mówiło się w samych superlatywach.

 

ZTE Nubia Z9

 

nubia z9

 

„Nubie to najładniejsze obecnie smartfony na rynku” – te słowa wypowiedziałem ponad pół roku temu, i wielu z Was się ze mną zgodziło. W tej kwestii nic się nie zmieniło, ZTE odwaliło po prostu kawał dobrej roboty, i tej serii smartfonów po prostu nie sposób nie lubić. Nubie Z9 cechuje nie tylko świetny wygląd, ale i ponadprzeciętna specyfikacja w postaci Snapdragona 810, 4 GB RAM, 16 MP aparatu głównego. Ile kosztuje to cudo? Ok. 1200zł.

 

OPPO N3

 

oppo n3

 

Oppo N3 po premierze wywołał wśród fanów marki mieszane uczucia. Automatycznie obracany aparat – to ten element specyfikacji miał sprawić, że fani zrobią wielkie „WOW”. Tak też się stało, jednak pesymiści twierdzili, ze mechanizm ten jest nietrwały, i szybko ulegnie uszkodzeniu. Niemniej jednak było to coś nowego, coś, czego zbyt często w smartfonach nie widujemy. Oppo N3 to też jak na swoje czasy  (zapowiedziany w 2014) – smartfon z nienaganną specyfikacją: Snapdragon 801, 2 GB RAM, 5.5 calowy ekran. Wspomniany aparat ma matrycę 16 megapikseli. Niestety, właśnie przez aparat cena N3 jest wciąż kosmiczna – 0k. 600-800 dolarów.

 

Vivo Xplay 3S

Vivo-Xplay-3S

Smartfon przełomowy, bo pierwszy z ekranem QHD. Posiada zagęszczenie pikseli na poziomie 491ppi (przy 6 calach!). To jednak nie wszystko. Firma Vivo wyposażyła Xplay 3S w procesor Snapdragon 800, 3 GB RAM, baterię 3200 mAh, LTE, 8,68mm grubości, głośniki stereo – i dodajmy, że smartfon został zaprezentowany na początku 2014 roku. Nieźle, co? Smartfon w chwili obecnej kosztuje ok. 1300zł.

 

To tyle, za tydzień widzimy się po raz #3. Miłego weekendu!

 

PS. Nie zapomniałem o pomyśle z historią firm – takowa seria powstanie.

 

Źródło: gsmarena, aliexpress, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.