Wielkie firmy również potrafią żartować: oto pomysły Google, Sony, Nova Launcher i innych na Prima Aprilis

Artykuły

android prima aprilis windows zart

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Prima Aprilis powoli dobiega końca, a więc można podsumować dzień żartów. Jakimi dowcipami w tym roku raczyli nas najwięksi producenci związani z Androidem? Z pewnością kreatywnymi. Pod względem ilości najprzeróżniejszych żartów ewidentnie wygrywa Google toteż zapoznajmy się z nimi.

 

 

Google

 

google klawiatura japonia prima aprilis

 

Zacznijmy od Japonii, a więc z wysokiego „C”. Tamtejszy oddział amerykańskiego giganta ewidentnie powinien znać się na najprzeróżniejszych, a tym bardziej najdziwniejszych dowcipach. Oto nowość skierowana specjalnie dla obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni:

 

 

Tak, fizyczna klawiatura z japońskimi znakami zamknięta w stosunkowo małym opakowaniu.

 

gmail google prima aprilis

 

Idźmy dalej i przejdźmy do Inboxa oraz ogólnie Gmaila. W przypadku tego pierwszego pojawiły się sugestie emoji, które automatycznie wyrażą naszą odpowiedź na daną wiadomość. Standardowy klient poczty od Google przez chwilę miał możliwość odpowiedzi do grupowej konwersacji i automatycznej archiwizacji tematu, co miało sprawić, że poczujemy się wolni i jak „zwycięzcy”.

 

inbox google prima aprilis

 

Kolejna aplikacja Google, z którą wiąże się żart prima aprilisowy to Mapy. Zajrzyjcie przez komputer do tego programu i wyślijcie sobie na telefon „Funky Twon”, a Wasz telefon „zatańczy”.

 

google maps prima aprilis

 

Również nie mogło pojawić się wzmianki o tym święcie w samej wyszukiwarce:

 

 

Coraz szybciej rozwija się wirtualna rzeczywistość toteż swoją wersję na 1 kwietnia ma też Google Cardboard:

 

 

Realbooks – co powiecie na to, żeby porzucić papier na rzecz elektroniki? Tak oto książki zamieniają się w smartfony, ale kupno każdej kolejnej lektury wiąże się z nowym urządzeniem:

 

 

Wiele mówi się, że niedługo to drony będą dostarczać do nas zamówione przesyłki. Google jednak uważa, że lepiej wykorzystać… spadochrony:

 

 

Material Design Zero G. Po prostu zobaczcie poniższe zrzuty ekranu oraz zajrzyjcie na stronę Google: Klik! Tak, poszczególne elementy urosły.

 

google material design zero g prima aprilis

 

Sony

 

plecak protonowy ghostbuster sony prima aprilis

 

Po bardzo długim i mocnym wejściu przez Google, przyszła pora na japońskiego producenta, który postanowił wprowadzić do sprzedaży plecak protonowy. Fani Ghostbusters powinni właśnie skakać z radości:

 

 

Aplikacja FaceGuard: Klik!

 

faceguard prima aprilis android wear

 

Boisz się o bezpieczeństwo Twojego smartwatcha z Android Wear? W takim razie ta tarcza powinna być idealna dla Was!

 

 

Nova Launcher

 

nova launcher holo theme prima aprilis 2 nova launcher holo theme prima aprilis

 

Material Design już na dobre zadomowił się na urządzeniach z Robocikiem. Jednak jeden z najpopularniejszych launcherów postanowił zmienić swój wygląd i oto nowy, nigdy wcześniej nie widziany styl… Holo!

 

Dzisiaj również Samsung zaprezentował inteligentne spodnie z jakże interesującą funkcją zamykania lodówki, gdy nasz obwód w pasie przekroczy normę.

 

Uważam, że tegoroczne Prima Aprilis zostało potraktowane nieco z przymusu. W zeszłych latach mogliśmy ujrzeć zdecydowanie ciekawsze i bardziej kreatywne żarty. Jednak być może wiele mnie ominęło? Dajcie znać w komentarzach jaki dowcip od technologicznych firm związanych bezpośrednio lub pośrednio z Androidem uznajecie za najlepszy.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x