ph test

VR, czyli wirtualna rzeczywistość tak naprawdę jeszcze się nie rozgościła w naszych domach i wcale nie jestem przekonany, że na pewno to zrobi. Niemniej jest to fajny gadżet, który w połączeniu z grami wideo może się spodobać na parę sesji. Niedawno jednak informowałem Was, że pewien serwis postanowił wystartować z filmami dostępnymi w tej technologii. Czy to na pewno dobry kierunek? Z pewnością niebezpieczny.

 

Filmy w wirtualnej rzeczywistości mogą bawić, choć póki co jestem sceptycznie nastawiony do dwugodzinnego seansu kinowego z goglami na głowie. Jednak „te” filmy zabawę rozumieją nieco inaczej

 

Jak już wiecie, serwis z filmami dla dorosłych postanowił wystartować z VR i nawet rozdaje za darmo gogle, by zachęcić do spróbowania najnowszej technologii. Niestety branża ta rządzi się swoimi prawami i bynajmniej nie poruszam tutaj kwestii moralności. Mam obawy, co do samej przyszłości oraz zachowania ludzi. Powiem zatem jasno – ta technologia naprawdę działa, a dłuższe korzystanie z niej może wyrządzić trwałe szkody w psychice.

 

Nie, wcale nie przesadzam. Fantomowe wrażenia są naprawdę silne

 

Kiedy macie gogle VR na głowie i odpalicie film wrażenia rzeczywistości są mocne. Wysoka jakość wideo tylko to potęguje. Nawet realna pora dnia nie ma znaczenia, gdyż tak naprawdę każdy bodziec dociera do nas z ekranu smartfonu i prawdziwą północ możemy pomylić ze słonecznym popołudniem. Technologicznie więc rzecz biorąc filmy wykonane w technologii VR są rewelacyjne i z łatwością można się poczuć, jakby było się bohaterem w sercu akcji.

 

I właśnie ta druga część jest dla nas niebezpieczna. Skoro doznania płynące z wideo w połączeniu z VR są tak silne i tak realne, to czy w prawdziwym świecie nie nastąpi swego rodzaju deprecjacja uczuć? Wszak film dostarczy tego, czego akurat szukamy – nastąpi upust naszej frustracji w warunkach bliskich rzeczywistości, z odczuwaniem bliskości i silnymi fantomowymi uczuciami. Czuję, że o ile branża filmowa się w tej materii rozwinie, o tyle strażniczki lasów zwiną swój biznes.

 

Udowodniono naukowo, że filmy te mają trwały wpływ na naszą psychikę

 

Ponadto dostęp do nich jest już tak łatwy, a ilość stron w tej kategorii tak duża, że nikt nie będzie mieć problemu nawet z przypadkowym otwarciem takiej karty. Płynie więc z tego niezwykłe zagrożenie dla nastolatków, gdzie burza hormonów potrafi narobić wiele zamieszania. Skierowanie więc kroków w tym kierunku nie będzie trudne – darmowe gogle VR są przecież najoczywistszym argumentem. Nawet egzemplarze płatne, nieco lepiej wykonane kosztuję przecież niewiele.

 

Mam nadzieję, że nie wpłynie to na relacje w związkach

 

Filmu nie boli głowa, film nie narzeka i film nie chce chodzić na 3-godzinne zakupy do galerii handlowej. Czy zatem relacje damsko-męskie są zagrożone z powodu wprowadzenia nowej kategorii wideo? To pytanie pozostawiam już dla Was.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.