cm_mod

CyanogenMod to bardzo popularna modyfikacja systemu Android tworzona również przez samych użytkowników. Obeznani wiedzą, że korzystanie ze smartfonu wyposażonego w tę wersję smartfonu jest niesamowicie wygodne – ogromna możliwość personalizacji, mnogość ustawień oraz usprawnienia, których w „gołych androidach” na próżno szukać. Jest również jeszcze jedna mocna strona CM – motywy. Zapraszam zatem do zapoznania się z jednymi z najlepszych!

 

Motywy dla każdego

 

Motywy CyanogenMod znajdziemy bez kłopotu w Sklepie Play i dzięki nim odmienimy wygląd naszego interfejsu o 180 stopni. Na rynku dostępny jest niesamowicie ogromny przekrój interesujących projektów, które w ciągu kilku chwil sprawią, że nasza nudna i niezmieniana od miesięcy kompozycja ekranu nabierze kolorów.

 

Dlaczego warto o nich mówić? Gdyż to nie tylko tapeta i obraz ekranu blokady. Motywy zmieniają dosłownie wszystko – począwszy od tła pulpitu, przez czcionki oraz dźwięki, a skończywszy na panelu powiadomień, jak i kolorystyce. Słowem: posiadając wgrany CyanogenMod 12 bądź 13 jesteśmy w stanie z dowolnej słuchawki zrobić Samsunga Galaxy S6, LG G4 czy iPhone’a – oczywiście tylko pod względem designu. Ale przecież od czegoś trzeba zacząć.

 

Płatne czy darmowe?

 

Oczywiście są i takie, i takie. Na szczęście te pierwsze nie kosztują fortuny, a te drugie w dalszym ciągu są warte uwagi. Nie należy się zatem zrażać, że pierwszy motyw na jaki natrafiliśmy, i który złapał nas za serce musi jeszcze złapać za portfel. W dzisiejszym zestawieniu przedstawię Wam jedynie wersje darmowe – jednakże z należytą różnorodnością.

 

  1. Rho

 

 

Czyli motyw dla tych, którzy lubią jaskrawe kolory i nie przeraża ich duża ilość czerwieni oraz fioletu. Charakteryzuje się autorską czcionką Oxygen. Trzeba też zaznaczyć, że twórca, Max Rohrl zdecydował się na zmianę elementów w stylizacji Holo na Material.

 

POBIERZ

 

  1. Material Glass

 

 

Ewidentnie widać tutaj rękę szklarza. Motyw z przeznaczeniem dla tych lubiących przezroczystość oraz przyjemny dla oka efekt przenikania. Rzecz warta uwagi? Tapeta! W zależności od jej jasności jesteśmy w stanie osiągnąć różny efekt oraz ukazać kolejne interesujące cechy Material Glass.

 

POBIERZ

 

  1. Galaxy S7

 

 

Urzeka Cię TouchWiz? Żaden problem wystylizować w ten sposób interfejs, dzięki temu motywowi. Posiada on pełny pakiet ikon z najnowszego flagowca Samsunga, klawiaturę, dialer oraz kontakty… Motyw dosłownie modyfikuje niemalże wszystko, a efekt – zobaczcie sami.

 

POBIERZ

 

  1. MidnightBlue

 

 

Było już czerwono-fioletowo, przyszła zatem kolej na umiłowanie niebieskiej barwy. Motyw ten przynosi nam interesujące ikony nawigacji, ale co podoba mi się najbardziej to dialer. Po prostu aż chce się dzwonić.

 

POBIERZ

 

  1. MIUI 7

 

 

Skoro pojawiła się propozycja dla miłośników nakładki od Samsunga, musi się również pojawić propozycja dla fanów Xiaomi i jego MIUI. Jest jak w oryginale – kolorowo, przejrzyście i… płasko.

 

POBIERZ

 

Mam nadzieję, że tym zestawieniem ukazałem Wam drugą naturę modyfikacji swojego Androida, a zwłaszcza plusów jakie na Was czekają po przesiadce na CM. Już niebawem ukaże się druga część z kolejnymi propozycjami, warto więc zajrzeć i znów dać się zaskoczyć twórczością użytkowników.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.