[Ankieta] Tworzymy idealnego smartfona: obudowa cz. 2

Łukasz Pająk Android 2016-03-10

Project_Ara_scattered_parts

 

Ponownie witam Was po dwutygodniowe przerwie w cyklu, w którym naszym zadaniem jest stworzeniem „na papierze” idealnego smartfona dla Polaka. Tak naprawdę nieubłaganie zbliżamy się do końca i lada moment będziemy wyceniać nasze urządzenie toteż zobaczmy, co dotychczas udało nam się stworzyć.

 

Tak oto na ten moment wiemy, że nasz smartfon będzie należał do najwyższej półki pod względem wydajności, a to za sprawą układ na poziomie Snapdragona 820 czy też Exynosa 8890. Do tego dokładamy 4 GB RAM, a także 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika, z możliwością jej rozszerzenia za pomocą kart MicroSD. Nie zabraknie także 5-calowego wyświetlacza FullHD wykonanego w technologii OLED. Za zasilanie ma odpowiadać akumulator o pojemności 4500 mAh z możliwością jego szybkiego ładowania. Z kolei nasz aparat może nagrywać filmy w rozdzielczości FullHD, a w razie braku wystarczającej ilości światła wykorzystamy dwie diody doświetlające o różnym zabarwieniu. Należy również wspomnieć o optycznym przybliżeniu, który dzisiaj rzadko jest spotykany. Z dodatków nie zabraknie slotów na dwie karty SIM, modułu NFC czy też czytnika linii papilarnych. Na deser pamiętajmy o USB-C.

 

lg g4 v10 g5 specyfikacja

 

Ostatnie ankiety tradycyjnie rozwiążemy pod koniec tego artykułu, a tym razem skupmy się już przede wszystkim na obudowie. Zaraz się okaże, że sporo już wiemy, ale to ewidentnie nie koniec decyzji dotyczących obudowy. Ważną kwestią jest głośnik, a raczej ich ilość – nie licząc tego od rozmów. Decydujcie:

 

Ilość głośników

 

Skoro już wybraliśmy czy potrzebujemy głośników stereo to teraz zadecydujmy gdzie one mają być umieszczone:

 

Rozmieszczenie głośnika/ów

 

Także rozmieszczenie poszczególnych złączy jest ważne. Zacznijmy od USB-C:

 

Na której krawędzi powinno znajdować się złącze USB-C?

 

Gniazdo słuchawkowe po tej samej stronie?

 

Gdzie powinno znajdować się gniazdo słuchawkowe?

 

Port podczerwieni powinien znaleźć się na górnej krawędzi, ale co z klawiszami?

 

Klawisz blokady:

 

Klawisze regulujące natężenie dźwięku:

 

sony-xperia-z3-plus-press-renders-6-710x473

 

Wydaje mi się, że tyle ankiet w tym tygodniu wystarczy. Oczywiście to nie koniec pytań dotyczących obudowy i na Wasze sugestie wciąż czekam. Tymczasem zajmijmy się wynikami sprzed dwóch tygodni. Na wstępie chciałbym wyjaśnić kwestię dotyczącą sposobu informowania o powiadomieniach. Czytelnik ukrywający się pod pseudonimem „Eselter” trafnie zauważył, że fajnie by było wybrać kilka odpowiedzi toteż uznaję, że nie tylko dioda powiadomień jest ważna, ale także możemy uwzględnić zawsze włączony wyświetlacz z odpowiednimi notyfikacjami. Tymczasem przejdźmy do reszty Waszych decyzji. Nasz smartfon zostanie w pełni wykonany z metalu – żadnego szkła (oprócz wyświetlacza oczywiście). Do tego chcemy mieć możliwość dostępu do akumulatora, co jest ewidentnie niespotykanym dzisiaj rozwiązaniem.

 

Tak oto już mamy ogólny obraz naszego smartfona. Mi przypadł on do gustu, ale co Wy sądzicie o nim na ten moment? Wciąż pamiętajcie o tym, że jeszcze będziemy musieli wycenić nasze dzieło. Tradycyjnie już na koniec proszę o pisanie wszelkich sugestii, propozycji czy też różnych uwag w komentarzach czy też poprzez adres mailowy: lukasz.pajak@android.com.pl. Postaram się, aby teraz ten cykl pojawiał się już co czwartek jeśli tylko nie pojawią się inne przeciwwskazania.x