ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sprawdźcie które gry mobilne zrobili Polacy. Wspierajmy krajowych deweloperów – druga część zestawienia

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły
Witcher

 
W Google Play dostępnych jest wiele gier. Mamy tutaj także produkcje, które zostały zrobione lub wydane przez polskie studia. Poniżej znajdziecie drugą część zestawienia krajowych spółek wraz z grami, które zostały przez nie stworzone. Dodałem także krótkie opisy z Google Play, abyście mieli wszystko w jednym miejscu.
 
CD Projekt RED – działające od 2002 r. studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Twórca znanej na całym świecie serii gier o Wiedźminie, Geralcie z Rivii, której trzy części sprzedały się w liczbie przekraczającej 16 mln egzemplarzy. Studio CD PROJEKT RED jest jednym z najbardziej szanowanych twórców gier typu RPG. Zatrudnia ponad 250 światowej klasy polskich i zagranicznych specjalistów od grafiki, animacji, programowania i designu. Grami mobilnymi tego studia są obecnie:

 • The Witcher Adventure Game – gra planszowa w klimacie Wiedźmina.
 • The Witcher Battle Arena – The Witcher Battle Arena to szybka, łatwa do opanowania i przyjemna gra gatunku MOBA, osadzona w bogatym świecie fantasy. W Battle Arena dwa zespoły złożone z trzech bohaterów walczą przeciwko sobie, starając się przejąć i utrzymać punkty podboju w krótkich, intensywnych i pełnych akcji bitwach.

 
Jujubee S.A. – to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED, Traveller’s Tales oraz Infinite Dreams – Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego. Znajdziemy tutaj:

 • FLASHOUT 3D – dosłownie kosmiczne wyścigi.
 • Spellcrafter – Spellcrafter, to taktyczny tytuł RPG z turowym systemem walki i unikatowym sposobem rzucania czarów. Eksploruj świat pełen magii, zbieraj złoto, rozmawiaj z fascynującymi postaciami, dokonuj moralnych wyborów!
 • FLASHOUT 2 – Zasiądź za sterami jednego z wielu niesamowicie szybkich statków powietrznych i korzystając z arsenału rakiet, działek, bonusów i ulepszeń wywalcz drogę do zwycięstwa!
 • Suspect In Sight! – Gra zręcznościowa w klimacie rysunkowym.
 • Suspect: The Run! Deluxe – Jak wyżej!
 • FLASHOUT 3D: Zeemote Edition – kolejna odsłona niesamowitych wyścigów.
 • Suspect: The Run! – kolejna odsłona gry w klimacie rysunkowym.

 
Digital Melodypolskie studio deweloperskie założone przez grupę znajomych. Wśród ich produktów znajdziemy:

 • Timberman – Drwal jakich mało – Timberman to szybka gra zręcznościowa z klimatyczną oldschool-ową grafiką i muzyką. Genialny w swej prostocie gameplay uzależnia i daje mnóstwo satysfakcji przy każdym pobitym rekordzie.
 • Fly O’Clock – Skacz i przeżyj! – Kultowa gra typu Endless Jumper Survival z jednoprzyciskowym sterowaniem. Wciel się w drobną muszkę lub tłustawego komara, który nieopatrznie wylądował na tarczy tykającego zegara.
 • Risky Rescue – Wsiądź do swojego helikoptera i ratuj ludzi. Lataj tak szybko i tak ostrożnie jak tylko potrafisz. Omijaj górskie szczyty, balony, samoloty i wiatraki. Podziwiaj światy pełne pięknych, flat designowych grafik, odblokuj wszystkie helikoptery i poczuj magię innowacyjnego dwuprzyciskowego sterowania.
 • Joypa Colors – Gra Kolorowanka – Zapraszamy do magicznego świata, w którym obrazki ożywają po pokolorowaniu! Świetna, kreatywna zabawa połączona z nauką – czy może być coś lepszego dla Twojej pociechy?
 • Roadfix Rush – Roadfix Rush to wciągająca gra zręcznościowa. Przygotuj swoje palce na zupełnie nową rozgrywkę w stylu Arcade. Łataj dziury na drodze poruszając swoimi palcami i przetrwaj jak najdłużej na autostradzie.
 • Surfingers – surfujcie przez oceany, jaskinie i wiele innych lokacji.

 
źródło: własne, Google Play

Sprawdź najnowsze wpisy