ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Akcesoria mobilne – LG

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Artykuły
cokupic

Kupno smartfonów to zwykle pierwszy wydatek, po którym przychodzi pora na zakup akcesoriów. Oferta na rynku jest tak szeroka, że niełatwo jest podjąć właściwą decyzję. W dzisiejszym odcinku serii Co Kupić, przyjrzymy się akcesoriom oferowanym przez LG – ten koreański producent znany jest przede wszystkim z produkcji smartfonów (ograniczmy się do segmentu mobilnego), ale to nie oznacza, że jego oferta na tych urządzeniach się kończy. Obok telefonów w portfolio znaleźć można szereg różnych akcesoriów, z których na potrzeby trzeciego odcinka specjalnego serii Co Kupić wybrałem te moim zdaniem najciekawsze.

 Słuchawki przewodowe LG PHF-300

i-lg-phf-300-czarny

Wybór słuchawek klasycznych do smartfonów jest spory – trudno więc dobrać coś odpowiedniego. Posiadając ograniczony budżet rozważyć warto produkowany przez LG zestaw słuchawkowy PHF-300, który sprzedawany jest w atrakcyjnej cenie około 50 złotych w uniwersalnym kolorze czarny. Zestaw wyposażony jest w mikrofon i przycisk pozwalający odbierać i kończyć rozmowy dlatego też świetnie nadaje się nie tylko do muzyki, ale i do rozmów głosowych.

Słuchawki bezprzewodowe – LG HBS-500

i-lg-hbs-500

Za około 180 złotych  możemy nabyć ciekawy zestaw słuchawkowy opracowany przez LG. HBS-500 to dokanałowy  zestaw słuchawkowy o oryginalnym designie sprzedawany w ciekawym połączeniu kolorów – czarnego i srebrnego Komunikacja obywa się za pomocą Bluetooth, a do ładowania baterii służy uniwersalne wyjście microUSB. Obsługiwane standardy: A2DP (Transmisja stereo) i AVRCP (Sterowanie bezprzewodowe). Zestaw posiada mikrofon, który umożliwia wygodne prowadzenie rozmów głosowych. Zestaw może być z powodzeniem parowany nie tylko ze smartfonami, ale wszystkimi urządzeniami posiadającymi bluetooth czyli na przykład komputerami, tabletami.

Opaska – LG Lifeband Touch M

i-lg-lifeband-touch-m-fb84-bm-aausllk

Opaski dla aktywnych szturmem można powiedzieć zdobyły popularność w ostatnich latach to też nie można się dziwić firmie LG, że spróbowała swoich sił także w tym segmencie. Choć nie udało jej się zbliżyć do popularności jaką zdobyły tego typu urządzenia od Sony czy Xiaomi, to mimo to, a może właśnie dlatego warto się zastanowić nad wyborem urządzenia od LG. Komunikacja odbywa się za pomocą Bluetooth 4.0. Na opaskę otrzymujemy powiadomienia poprzez wibrację o połączeniach wiadomościach oraz możemy sterować odtwarzaczem audio. Opaska posiada 3-osiowy akcelerometr, wysokościomierz, dotykowy ekran OLED. Kompatybilność: Android 4.3, iOS 6 i nowsze. Zaletą opaski od LG jest z pewnością atrakcyjna cena: około 350 złotych.

Smartwatch – LG Watch Urbane W150

lg g watch r render

Fani LG w ofercie tej firmy znajdą nie tylko słuchawki czy opaski, ale też inteligentne zegarki. Najciekawszym z nich jest Urbane W150, który w sprzedaży jest w dwóch wariantach koloru obudowy: czarnym i srebrnym. Zdecydowanie nie jest to najtańszy sprzęt tego typu (około 1050 złotych) jaki możemy zakupić, aczkolwiek zarówno specyfikacja jak i wzorowany na klasycznych zegarkach design zachęcają do kupna. Urbane W150 działa pod kontrolą w pełni kontrolowanej przez Google platformy Android Wear. Specyfikacja zegarka prezentuje się następująco: dotykowy wyświetlacz 1.3″ wykonany w technologii P-OLED, układ Snapdragon 400 1.2GHz, 512 MB RAM, 4 GB na aplikacje, łączność: Bluetooth 4.0. Zegarek posiada ponadto: sensor rytmu serca, barometr, akcelerometr oraz jest wodoszczelny (certyfikat IP67).

„Co Kupić” – Seria wpisów mojego autorstwa, w której w kolejnych tygodniach każdego miesiąca przedstawię propozycje sprzętu mobilnego (smartfonów, tabletów i akcesoriów) oraz porównania ofert polskich operatorów GSM.

Wpis nie jest w żadnym stopniu sponsorowanym. Jest to kolejny artykuł w ramach tej serii, który skupia się na ofercie wybranego producenta. Już wkrótce przyjrzymy się ofercie kolejnych firm.

Sprawdź najnowsze wpisy