ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

10 powodów pokazujących mi, dlaczego powinienem zwrócić uwagę na aparat w smartfonie

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły
1307

Stojąc przed zmianą smartfonu stajemy przed wyborem priorytetów. Dla jednych będzie to muzyka, dla innych duża moc obliczeniowa, by grać w widowiskowe gry, jeszcze inni postawią na kompaktowe rozmiary, a ci, którzy kochają surfować po Sieci zdecydują się na duży ekran. Są jednak i tacy, którzy lubią zapisywać ulotne chwile w postaci zdjęć. I właśnie dla nich głównym kryterium będzie aparat.

Smartfon to nie lustrzanka

Taki argument słychać najczęściej wtedy, kiedy ktoś mówi, że chce robić zdjęcia telefonem. Na szczęścia słowa te pojawiają się już coraz rzadziej. Patrząc na to, co potrafią niektóre smartfony czasami ma się wrażenie, że to nie mogło wyjść spod skrzydeł urządzenia mobilnego.

Producenci od lat prześcigają się w ilości megapikseli, jasności obiektywu czy takich dodatkach jak optyczna stabilizacja obrazu, laserowy autofocus… Ostatnią nowością na rynku jest m.in. podwójny aparat, którego zadaniem jest jeszcze wiarygodniejsze odzwierciedlenie kolorów. To wszystko sprawia, że testy kamer stają się jednymi z najważniejszych. Tym samym rywalizacja rośnie, a jest jeszcze jedno pole do popisu… Zdjęcia w słabym oświetleniu wciąż wychodzą po prostu źle. Chyba że posiadamy zeszłorocznego flagowca producenta na S.

Z roku na rok coraz lepsze

„Najlepsza kamera w smartfonie”, „Takiego aparatu jeszcze nie było”, „Z tym smartfonem zapomnisz o swoim aparacie”, to tylko niektóre teksty, które muszą pojawić się rok za rokiem. Świadczy to oczywiście o rozwoju technologii. Kiedy na rynek wchodził LG G3 wszyscy byli pod wrażeniem jego możliwości tylko po to, by rok później zachwycać się fotografiami wykonanymi za pomocą LG G4. Tak i w tym roku możemy oczekiwać kolejnych zachwytów i jeszcze lepszych matryc.

Jednak do rzeczy!

Dobry aparat w smartfonie nie oznacza od razu wspaniałych zdjęć. Znalazłem jednak parę ujęć, które po prostu ujęły mnie za serce. Wśród nich są bohaterowie nie tylko zeszłorocznych premier, ale również modele nieco starsze. Jak widzimy na załączonym obrazku nawet Samsung Galaxy S4 wciąż potrafi zrobić naprawdę świetne zdjęcie.

Nie przedłużając już więcej, zapraszam do zobaczenia poniższej galerii, bo jest na czym zawiesić oko. I właśnie te 10 zdjęć motywuje mnie do zwrócenia uwagi na możliwości aparatu w moim przyszłym smartfonie.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy