[Poradnik] Tych ciekawych i ukrytych funkcji i opcji Androida możesz nie znać – sprawdź je!

3 minuty czytania
Komentarze
android-tool

 
Z Androidem wielu z Was obcuje na co dzień, korzystając z dobrodziejstw smartfonów. Wykorzystujecie wiele funkcji i aplikacji, które pomagają w codziennym życiu. Część użytkowników interesuje się tym systemem operacyjnym, inni zaś nie wgłębiają się w jego wnętrze. Zielony robot jednak ukrywa wiele ukrytych możliwości, które postaram się przedstawić poniżej. Ciekaw jestem, czy wiedzieliście o wszystkich.
 
Pierwsze co musimy zrobić, aby dostać się do dodatkowych funkcji to: wejść w ustawienia > informacje o urządzeniu > informacje o oprogramowaniu > numer wersji < tę pozycję trzeba dotknąć szybko kilka razy, do momentu pojawienia się komunikatu, że opcje deweloperskie zostały włączone. Ze wszystkich ustawień postanowiłem opisać te najciekawsze:
 
1. Ustaw swoją prędkość animacji. Urządzenia z zielonym robotem są obecnie dość szybkie, jednak te starsze wciąż łapią tzw. „zawiechy”. W opcjach programisty należy znaleźć skalę animacji okna, skalę animacji przejścia, skalę długości animacji. Ich wartość wynosi 1x. To są modyfikacje odpowiadające za tzw. „smaczki dla oczu” czyli przejścia ekranów, minimalizowanie, przerzucanie, dotykanie – które wizualnie cieszś nasz wzrok. Jeżeli zależy Wam na szybszym ich działaniu to ustawcie wspomniane opcje na 0,5x.
 
2. Pozostań w stanie czuwania – jeżeli zaznaczymy tę opcję, to ekran nie przejdzie w tryb uśpienia w czasie ładowania baterii.
 
3. Zezwalaj na fikcyjne lokalizacje – to ciekawa funkcja, która pozwala nam wpisać miejsce jakie chcemy, żeby nasze urządzenie wykrywało. Ma to zastosowanie w szczególności dla portali społecznościowych i innych aplikacji używających i podających nasze położenie. Możemy w ten sposób sprytnie oszukać innych.
 
4. Pokaż dotknięcia – gdy włączymy tę opcję – będą nam się wyświetlały wizualizacje „tapnięć” naszego palca.
 
5. Pokaż lokalizację wskaźnika – na górze ekranu pojawią nam się dane, które dokładnie określą położenie palca na ekranie.
 
6. Pokaż wykorzystanie procesora – w górnym rogu wyświetlacza możemy zobaczyć małe okno, które poinformuje nas jak bardzo „zapracowany” jest nasz chipset.
 
7. Wyłącz aplikacje w tle – włączenie tej opcji powoduje, że każda aplikacja, z której „wyjdziemy” zostaje zamknięta. Nic dobrego z tego nie wynika, nawet jeśli czytaliście wiele pozytywnych opinii np. na temat task killerów…
 
8. Ogranicz procesy w tle – określa ile procesów może działać jednocześnie w tle. Tutaj powinniśmy również mocno się zastanowić, zanim cokolwiek będziemy zmieniać.
 
9. Pokaż niestabilne aplikacje – ta ciekawa opcja pokaże nam, które programy „nie odpowiadają” (podobnie jak w Windowsie na pecety). Całkiem przydatna funkcja, która może zlokalizować nam aplikację odpowiadającą np. za lagi.
 
Oprócz wyżej wymienionych znajdziecie także inne ustawienia. Są one jednak przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Ponadto warto dodać, że jeżeli coś zamierzacie zmieniać (spośród przedstawionych dziewięciu pozycji) to robicie to na własne ryzyko!
 
Wspomnę jeszcze tylko, że podczas włączenia funkcji wizualizacji dotknięcia (punkt 4), mój smartfon zwariował. Bateria z 29% w ciągu MINUTY spadła mi do zera i telefon się wyłączył! Bądźcie zatem OSTROŻNI.
 
źródło: własne, androidcentral
Samsung Galaxy S6 w niższej cenie

Motyw