683c34199a48944f2ac13e0d2ba7f087

Asystent głosowy w telefonie to nie tylko fajny gadżet, ale również przydatna aplikacja, dzięki której obsłużymy smartfon bezdotykowo, a jednocześnie otrzymamy satysfakcjonujące wyniki. Apple ma Siri, Google ma Google Now, a Microsoft Cortanę. Jednak to nie wyczerpuje repertuaru, wokół którego można krążyć. Sklep Play jest pełen ciekawych alternatyw, które nie tylko mają prawo się podobać, ale również są dostępne za darmo. Poznajmy je zatem!

 

Assistant.ai

 

 

Zacznę z przytupem. Aplikacja ta jest jedną z najlepszych alternatyw na jakie możemy się zdecydować. Nie tylko dlatego, że świetnie można się z nią porozumieć, ale również dlatego, że potrafi sama przewidzieć, czego oczekujemy.

 

Assisant.ai to kompleksowy asystent głosowy. Dzięki niemu sprawdzimy takie podstawowe rzeczy jak pogodę, włączymy dowolną aplikację, uruchomimy stronę internetową, jak i nawiążemy połączenie głosowe, wyślemy SMSa czy wiadomość email. Ponadto za pomocą głosu swobodnie będziemy sterować opcjami naszego Wi-Fi czy trybu samolotowego, a nawet zapiszemy sobie notatki w swoim Evernote. Tak naprawdę nie ma rzeczy, której nie zdołalibyśmy wykonać przy pomocy Assistant.ai. A co najważniejsze – nie musimy jej wydawać komend, wystarczy powiedzieć to zupełnie swobodnie.

 

Assistant.ai dostępne jest za darmo w Sklepie Play. Jeśli więc popularni asystenci głosowi nie przypadli Wam do gustu, być może przy tym zdecydujecie się zostać na dłużej.

 

POBIERZ

 

Dragon Mobile Assisant

 

 

Kolejna z interesujących opcji, na którą być może warto rzucić okiem. Oprócz tradycyjnej obsługi otrzymujemy również ciekawą funkcję zapisania swojego głosu, a następnie wykorzystania go w najmniej przyjemnej części dnia – pobudce.

 

Dragon Mobile Assistant oferuje nam szereg możliwości: od wyszukiwania najbliższej restauracji i nawigowania do niej przez postowanie na portalach społecznościowych i ogólnym social media, a skończywszy na tworzeniu swojego harmonogramu pracy. Jednak najciekawszą i najbardziej wyróżniającą opcją jest budzik. Wystarczy, że nagramy jakąś frazę, a przy pobudce będziemy musieli ją powtórzyć – możemy to zrobić naturalnym głosem (by się jak najszybciej przebudzić), możemy uderzyć w wysokie tony (by się rozgrzać) bądź też możemy zaśpiewać (choć wtedy zapewne pobudzimy całe sąsiedztwo).

 

Dragon Mobile Assistant dostępny jest w Sklepie Play bezpłatnie. Pobierajcie i mówicie do siebie rano wszyscy.

 

POBIERZ

 

Jarvis – My Personal Assistant

 

 

Kto z nas nie zna Iron Mana? A kto z nas powie, że nigdy nie chciał mieć takiego kumpla jak Jarvis? No właśnie! Już teraz jednak sami możemy go mieć i wcale nie musimy być zwariowanym milionerem, którego pasją jest ratowanie świata.

 

Ten asystent głosowy jest idealny dla geeków i fanów Iron Mana. Głos Jarvisa jest magiczny, więc okazja do posiadania go na własnym smartfonie jest nie do przepuszczenia. Oprócz podstawowych funkcji takich jak informowanie o pogodzie, statusie baterii, najnowszych wiadomościach czy ustawianiu alarmów, aplikacja ta potrafi automatycznie zmieniać naszą tapetę każdego dnia. Ponadto możemy sterować nim poprzez słuchawkę Bluetooth oraz mieć go na smartwatchu z Android Wear! Tony Stark może poczuć się zazdrosny.

 

Jarvis – My Personal Assistant dostępny jest w Sklepie Play w wersji darmowej oraz płatnej. Warto się więc zapoznać i być może zapłacić parę złotych za takiego kompana.

 

POBIERZ

 

W ten oto sposób lista została zamknięta. Mam nadzieję, że spróbujecie życia z asystentem głosowym. Jak widzimy ich liczba nie zamyka się na najpopularniejszych tytułach i na rynku można również znaleźć wiele ciekawych wariantów.

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.