ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Forest – aplikacja, która pomoże trzymać Cię z dala od telefonu

Autor: Damian Suwała Kategoria: Aplikacje
press2

Nikt nie ma wątpliwości, że smartfony niejako zawładnęły naszym życiem. Zastępują wiele urządzeń, skupiają wiele usług w jednym miejscu. Czy ktokolwiek z Was korzystał w przeciągu ostatniego roku z usług zegarmistrza? Widząc piękny zachód słońca nie wyciągamy już aparatu, a odpalamy aplikacje. Jak wielu z Was kupiło ostatnio osobną nawigację do swojego samochodu? TomTom zawitał już jakiś czas temu na smartfony – nie ma sensu kupować kolejnego urządzenia. Z drugiej jednak strony zastąpienie wszystkiego telefonem przynosi niezamierzone skutki. Jeżeli nie są to jeszcze uzależnienia to na pewno do nich blisko. Będąc aktywnymi członkami mediów społecznościowych czy grając w gry typu: „zasiej ziarno i wróć za godzinę zobaczyć co się dzieje w twojej farmie” można popaść w niezdrowe pragnienie ciągłej potrzeby korzystania ze smartfonu. Przecież tak wiele może nas ominąć… Aplikacja Forest udowadnia, że bez dotykania smartfonu można żyć. Przynajmniej jakiś czas.

forest2

Forest: Stay Focused to prosta aplikacja wynagradzająca użytkownika za brak korzystania ze smartfonu. Może być niezwykle przydatna, kiedy nie możemy oderwać się przed snem od telefonu, kiedy musimy odrobić lekcję, porozmawiać podczas obiadu z domownikami lub skupić sie na zadaniu podczas pracy. To trochę smutne, że już ponad 500 tysięcy osób zainstalowało „Forest”, jednak mam cichą nadzieję, że dzięki temu wiele osób pomogło sobie odrywając się od telefonu. Jeżeli widzicie u siebie niepokojące objawy uzależnienia lub uważacie, że zbyt wiele czasu marnujecie na gapienie się w ekran to polecam zapoznać się z tą aplikacją.

Naszym zadaniem jest ustalenie czasu, podczas którego nie będziemy mogli korzystać ze smartfonu. Maksymalnie może to być 120 minut – czyli tyle ile wystarczy na ukończenie większości pojedynczych zadań. Kiedy wystartujemy zegar aplikacja zacznie czuwać nad tym czy aby nie została uruchomiona jakaś inna aplikacja. Dodatkowo użytkownik uruchamiając odliczanie zasadza swoje wirtualne drzewko. Jeżeli z powodzeniem będzie trzymać się z dala od telefonu to drzewko będzie mogło pięknie wyrosnąć. W innym wypadku umrze. Każde nowe i z powodzeniem wyrośnięte drzewo uzupełnia wirtualny las oraz wynagradza punktami, za które można kupić inne rodzaje sadzonych drzew.

forest1

Forest daje możliwość zmienienia ustawień telefonu podczas trwania odliczania. Na przykład możemy wyciszyć dzwonki, uruchomić same wibracje lub zablokować możliwość wygaszenia ekranu. Jeżeli jednak musimy mieć możliwość uruchomienia jakiejś aplikacji (jak dziennik elektroniczny czy dostęp do notatek) to możemy dodać ją do białej listy. Aplikacja jest bezpłatna, jednak wyświetla reklamy. Usunięcie ich kosztuje 4,28zł, ale oprócz tego możemy zapisać stan lasu w chmurze, a wydawca zapewnia o kolejnych dodatkach. Forest jest dostępne na każdym możliwym systemie mobilnym oraz w postaci wtyczki w przeglądarkach Chrome i Firefox

Pobierz aplikację Forest: Stay Focused

zdjęcia: materiały prasowe forestapp.cc

Sprawdź najnowsze wpisy