asus nexus 7 2012 kasjdksadjkas

 

 

Po niemalże miesięcznej przerwie powracam z Legendami Androida. W ostatniej odsłonie przypomniałem Wam Motorolę Defy, jednego z pierwszych smartfonów uznawanych za „wszystkoodporne”. Dzisiaj, z dwóch powodów, postanowiłem pokazać Wam tablet. Czemu? Po pierwsze w serii pojawiło się tylko jedno tego typu urządzenie (Motorola Xoom), a po drugie chciałem w pewien sposób uczcić 5. rocznicę „urodzin” systemu przygotowanego specjalnie dla tabletów.

 

Oczywiście dzisiejszy bohater niewiele wspólnego ma z Honeycombem, ale z pewnością jest to najpopularniejsze urządzenie z – względnie – dużym wyświetlaczem. Tym samym poznajcie Nexusa 7, który był tak naprawdę jednym z pierwszych tabletów w tej serii. Na tej samej konferencji (Google I/O) poznaliśmy także dwa inne urządzenia: Nexusa 4, a także Nexusa 10, który jest drugim, ale już nie tak popularnym tabletem sygnowanym marką Google.

 

asus nexus 7 2012 kasjdksadjkaslsa

 

W takim razie przejdźmy do produktu stworzonego przy współpracy z Asusem. Został on zaprezentowany w 2012 roku i od razu spotkał się z ciepłym przyjęciem. Czemu? Oczywiście dzięki stosunkowi jakości do ceny. Tak oto wyglądała specyfikacja pierwszego tabletu z serii Nexus:

 

  • 7-calowy wyświetlacz IPS (1280×800);
  • układ Nvidia Tegra 3;
  • 1 GB RAM;
  • 8/16/32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparat: 1,2 MPx;
  • akumulator o pojemności 4325 mAh;
  • bezprzewodowe ładowanie;
  • Android 4.1 Jelly Bean.

 

Oczywiście nie było to idealne urządzenie i użytkownicy skarżyli się na chociażby problemy z regulacją jasności wyświetlacza, krótko wytrzymującym akumulatorem, a także jego długim czasem ładowania. To tylko przykłady, ale większość kłopotów wyeliminowano razem z aktualizacją do Androida 4.2 Jelly Bean.

 

nexus 7 asus google njkasadsasd 2012

 

Tablet zakończył swój żywot stosunkowo niedawno, gdyż razem z Androidem 5.1.1 Lollipop, który również miał swój problem. Pojawiły się ogromne wycieki pamięci, ale o tym pamiętają zapewne wszyscy użytkownicy tego modelu. Nie można także zapomnieć o „uceglonych” urządzeniach po próbie aktualizacji do tej właśnie wersji systemu.

 

 

asus nexus 7 2012 kasjdksadjkaslsak

 

Grzechem byłoby nie wspomnieć o jeszcze popularniejszym następcy, który pojawił się rok później i także został stworzony przez Asusa. W tym wypadku możemy mówić o jeszcze większej popularności, gdyż Tajwańczycy wyciągnęli wnioski z poprzedniego projektu i tym samym konsumenci dostali jeszcze lepsze urządzenie.

 

google nexus 7 nexus 9 htc asus

 

Niestety, ale wszystko, co dobre musi się kiedyś kończyć i tak oto dzisiaj 7-calowe tablety nie mają już racji bytu przy smartfonach o podobnych rozmiarach. Najnowszy tablet z serii, Nexus 9, nie cieszy się już tak dużym powodzeniem. Czemu? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, jako potencjalni konsumenci. Jednak wróćmy jeszcze do Nexusa 7, o którym można opowiadać i opowiadać. W takim razie jestem ciekawy jakie Wy macie doświadczenie związane z tym tabletem – co Wam najbardziej się w nim podobało, a co z kolei przeszkadzało?

 

 

Tak już – zbliżając się do końca – wyjątkowo nie proszę o podsyłanie propozycji kolejnych urządzeń. Legend Androida nie ma co dalej rozdrabniać i cykl być może powróci jeszcze kiedyś, gdy faktycznie pojawi się wyjątkowe urządzenie warte zapamiętania. Być może to Wy stworzycie tego typu smartfona czy też tablet? Tak oto zapowiadam kolejną serię artykułów, w których Wasz wkład będzie przeważający.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.