ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Internet mobilny na abonament – przegląd ofert

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Artykuły
cokupic-gsm

Z roku na roku zużywamy coraz więcej megabajtów, a Internet towarzyszy nam już nie tylko w domu, ale w zasadzie wszędzie. Coraz większe grono osób decyduje się na wykupienie osobnego dostępu do Internetu – szczególnie gdy nie chcą, lub też nie mogą mieć w dobrej cenie więcej transferu bezpośrednio na głównej karcie SIM. Zainteresowani mogą wybierać spośród ofert na kartę, jak i na abonament. Choć oferty na kartę mają niepodważalne zalety, jak choćby brak zobowiązań długotrwałych, łatwość zmiany usługodawcy, a przez to często atrakcyjniejsze oferty niż w abonamencie, to wiele osób jednak nie wyobraża sobie posiadania usługi na kartę i preferuje abonament głównie dla wygody – odpada choćby konieczność pamiętania o doładowaniu konta. W pierwszym w tym roku wpisie z serii Co Kupić zapoznamy się z aktualnymi ofertami polskich operatorów GSM.

Play

Zestawienie otwiera najpopularniejszy (według rozmaitych rankingów) operator w Polsce, który oferuje dwa rodzaje ofert: dla abonentów oraz dla osób, które nie są klientami tej sieci. Warunki – ilość GB, czas trwania umowy są w obu przypadkach identyczne. Klienci Play mogą jednak liczyć na bezpłatny abonament nawet przez 6 miesięcy. Niepodważalną zaletą oferty jest jej czytelność, o czym wielu operatorów obecnie czasem zapomina. W ofercie jest też opcja dokupienia 3 kart sim do oferty, co pozwoli korzystać z Internetu na różnych urządzeniach – koszt od 12 złotych za kartę co miesiąc. Ceny abonamentów na Internet zaczynają się od 19,99 złotych (bez urządzenia jak na przykład modem) i 34,99 złotych (z urządzeniem płatnym według cennika sprzętu):

play1
play2

Orange

W ofercie Orange jest zarówno wariant z, jak i bez urządzenia. Druga opcja dostępna jest zarówno w zobowiązaniu na dwa lata, jak i na rok. Różnice pojawiają się jednak nie tylko w wysokości miesięcznego zobowiązania, ale też ilości przyznawanych GB. Operator oferuje też usługę wykupu maksymalnie 4 kart sim do danego numeru, co pozwala korzystać z jednego pakietu na więcej niż jednym urządzeniu. Koszty: 5zł jednorazowo aktywacja każdej dodatkowej karty i 5 zł co miesiąc.

o1
o2

Plus

Podobnie jak konkurencja, także Plus GSM oferuje Internet na abonament z, jaki bez urządzenia. Ceny zaczynają się odpowiednio już od 29,99 i 39,99 złotych. W obu przypadkach zobowiązanie trwa niestety 24 miesiące. Począwszy od drugiego pakietu dostępne jest zupełnie bezpłatnie HBO GO – dostęp do VOD zawierającego filmy, seriale nadawane w HBO. Poza siecią Plus HBO GO dostępne jest wyłącznie dla posiadaczy wykupionego pakietu kanałów HBO w kablówce. Dla posiadaczy innych usług u tego operatora dostępne są dodatkowe rabaty od cen prezentowanych poniżej:

z-pls
bez-plus

Tmobile:

W dotychczasowych porównaniach ofert operatorów propozycje Tmobile zwykle były mniej atrakcyjne od konkurencji. Tym razem jednak w ofercie jest specjalna promocja w ramach której za 29,99 złotych miesięcznie otrzymamy 25GB transfer, półroczną umowę. Oferta z urządzeniem wyceniona została identycznie (nie wliczając kosztu zakupu sprzętu). Abonenci Tmobile mogą liczyć na zniżkę w wysokości 10 złotych miesięcznie. Standardowe oferty tego operatora prezentują się mniej atrakcyjnie (od 3 kolumny na ):

tmb

Przed dokonaniem wyboru warto pamiętać o tym, aby sprawdzić bezpośrednio u operatora (np. na infolinii lub logując się do internetowego panelu klienta) czy jest dla nas dostępna specjalna oferta – stali klienci często bowiem dostają dodatkowe oferty specjalne na przedłużenie umowy. W ten sposób można uzyskać podobne, lub nawet lepsze oferty bez inwestowania w kolejne karty sim. Może się więc okazać, że bardziej będzie opłacalne będzie wcześniejsze przedłużenie umowy z operatorem niż dokupienie osobnego Internetu. Jeśli w planach mamy zakup większej ilości numerów warto zapoznać się także z ofertą abonamentów rodzinnych, które pozwalają zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach.

„Co Kupić” – Seria wpisów mojego autorstwa, w której w kolejnych tygodniach każdego miesiąca przedstawię propozycje sprzętu mobilnego (smartfonów, tabletów i akcesoriów) oraz porównania ofert polskich operatorów GSM.

Sprawdź najnowsze wpisy