bigstock-Alarm-clock-on-table-on-bright-48499850-1060x706

Całkiem niedawno poświęciłem cały tekst budzikowi, z którego korzystam i który mogę śmiało polecić każdemu, kto chce zmienić swoje nawyki. Jednakże to nie jedyna aplikacja wyciągająca nas z łóżka. Z racji, że jestem „fanem” wstawania z uśmiechem na twarzy zamiast plucia jadem na dzień dobry, mam dla Was kilka propozycji alternatywnych aplikacji. To najlepsze budziki, jakie możecie znaleźć. Sami zobaczcie!

 

Warmly

 

 

Budzenie się przy wrzaskach sąsiadów, dźwięku wiertaki udarowej bądź okropnym „ring-ring” typowego budzika nie jest przyjemne. Co innego witanie świata w towarzystwie natury, zapachu palonej kawy czy kojącym deszczu….

 

Warmly Wam to zapewni! Ten niezwykle prosto skonstruowany budzik ma za zadanie wyciągnąć nas z objęć Morfeusza w sposób delikatny i sprawić, że sami będziemy chcieli już stanąć na twardych nogach. Aplikacja oferuje delikatne wybudzanie przy dźwięcznym ćwierkaniu ptaków, odgłosach ekspresu do kawy czy wybijającym kojący rytm deszczu. Choć zdradzę Wam, że osobiście najlepiej wstawało mi się przy odgłosach smażonej na patelni jajecznicy… To świetna aplikacja nie tylko na ciężkie poranki, ale również na wyczerpujące popołudnia, kiedy chcielibyśmy odetchnąć kilka chwil.

 

Warmly znajdziecie za darmo w Sklepie Play.

 

POBIERZ

 

Alarmy (Sleep If U Can)

 

 

Wyłączenie budzika poprzez uderzenie w niego dłonią (jeśli mamy stacjonarny) bądź wciśnięcie olbrzymiego przycisku na ekranie (jeśli mamy wersję smartfonową) nie jest żadną sztuką. Nie możemy zatem liczyć ani na miłe wstawanie, ani nawet na to, że wyjdziemy z łóżka.

 

Alarmy (Sleep If U Can) pomoże Wam to zmienić! Największą zaletą tejże aplikacji oraz cechą odróżniającą ją od innych jest wyłączenie budzika poprzez zrobienie zdjęcia! Jednakże nie chodzi tu o zdjęcie sufitu czy naszej zaspanej twarzy, byłoby za łatwo. Musimy znaleźć sobie miejsce w naszym domu np. łazienkę i umywalkę czy kuchnię i ekspres do kawy, zapisać je w aplikacji, a następnie chcąc wyłączyć alarm udać się tam i zrobić podobne zdjęcie. Jedynie tak wyłączymy nasz alarm. Zatem nie tylko wstaniemy z łóżka, ale również rozbudzimy się poprzez ruch i wykonanie wymagającej nieco uwagi czynności.

 

Alarmy (Sleep If U Can) dostępny jest w Sklepie Play zupełnie za darmo.

 

POBIERZ

 

Timely

 

 

Trzecia propozycja specjalnie z przeznaczeniem dla estetów. Budzik ten można spersonalizować całkowicie pod siebie. Timely otwiera przed nami nieskończone pokłady kosmetycznej natury i pozwala na zawieszające oko modyfikacje.

 

Oczywiście aplikacja potrafi też budzić. I robi to w naprawdę miłym stylu (wszak sami decydujemy o designie programu!) oraz w pełnej synchronizacji np. z naszym tabletem. Timely oferuje bardzo odczytywanie gestów np. wystarczy odwrócić smartfona, by uruchomiła się drzemka, a przy podnoszeniu go dźwięk alarmu zostaje zmniejszony. Jakby tego było mało, aplikacja oferuje również widżet na pulpit oraz integrację z Google Now. Widząc tak śliczny wygląd aż chce się wstawać.

 

Timely rzecz jasna znajdziecie zupełnie za darmo w Sklepie Play.

 

POBIERZ

 

Mam nadzieję, że od dzisiaj Wasze wstawanie będzie znacznie przyjemniejsze. Nie zdziwię się jednak, jeśli kilka nocy poświęcicie na testy każdego z proponowanych budzików. Wszak każdy z nich prezentuje się świetnie i posiada swoje unikalne funkcje.

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.