Krótki poradnik – jak poradzić sobie z mobilnym Facebookiem – lagi, komentarze, posty, załączniki

Aplikacje

Facebook

 
Większość z Was na pewno korzysta z mobilnego Facebooka. Jednak jak nie macie topowego smartfona, to doskonale wiecie, że używanie tej aplikacji bywa kłopotliwe. Nawet na niektórych tegorocznych flagowcach program ten łapie niejednokrotnie lagi. To nie jedyny problem z tym portalem społecznościowym w wersji mobilnej.
 
Wiecie doskonale, że aplikacja na smartfony nie jest w 100% użyteczna. Przykładowo, jeśli będziecie chcieli wrzucić jakiś post z linkiem, zdjęciem i odpowiednim podpisem, to jest to praktycznie nie możliwe jeśli chcemy, aby wyglądało to profesjonalnie. W tym wypadku przyda nam się zwykła przeglądarka, w której w menu najpierw musimy zaznaczyć „wersję na komputer” a potem wejść i zalogować się na facebook.com. Może być to niewygodne, ale w tym wypadku jest skuteczne.
 
Należy zaznaczyć, że funkcjonalna będzie tu pełna wersja strony, a nie mobilna. W takiej opcji nie mam żadnych problemów z dodaniem wpisu, który będzie miał odpowiednio załadowany obrazek, film z YouTube czy inny link. Podczas „wrzucania” skomplikowanych postów, wspomnianych wyżej przydać nam się może także debugger obiektów, którego nie znalazłem w aplikacji, czy wersji mobilnej. Wystarczy wejść w TEN link i wkleić swój pożądany adres internetowy który chcielibyście umieścić na Facebooku, a z jakichś przyczyn „nie wgrywa się” obrazek. Wtedy do skutku wystarczy naciskać „Fetch new scrape information”. Następnie odświeżamy stronę z „fejsem” i jeszcze raz wczytujemy nasz link. Zobaczycie, iż zostanie on w końcu załadowany poprawnie.
 
Debugger
 
Pełna wersja strony ma jeszcze jeden plus – nie laguje tak jak aplikacja. Jeżeli będziemy mieli otwarte w przeglądarce 1-3 karty, to możemy w szybszy sposób korzystać z portalu społecznościowego.
 
Niestety taka opcja korzystania z Facebooka nie jest bez wad. Po pierwsze sposób w jaki się to robi nie jest w pełni wygodny. Co chwilę musimy coś powiększać, pomniejszać i odpowiednio „dotykać” niewielkie przyciski. W łatwy sposób można się pomylić i „zalajkować” przez przypadek nie to, co chcemy. Pełna wersja Facebooka w przeglądarce zawodzi też w jeszcze jednej kwestii – czasami nie można poprawnie dodawać komentarzy. Próbowałem na kilku smartfonach, za każdym razem podczas wstukiwania liter, przeskakiwały mi one lub znikały – dziwna sprawa…Tutaj niezawodna okaże się wersja mobilna strony lub aplikacja.
 
Facebook Lite
 
Jak wiadomo, aplikacja Facebooka należy do bardzo słabo zoptymalizowanych. Notorycznie występujące lagi denerwują niejednego użytkownika. Oto powszechnie znane pomysły, aby je chociaż trochę zniwelować:
 
1. Root telefonu i wybór odpowiedniego ROMu.
2. Jeżeli nie chcemy się bawić w rootowanie, można spróbować zainstalować programy, które zoptymalizują pracę naszego RAMu np. TEN.
3. Odinstalować aplikację i korzystać z mobilnej wersji przeglądarkowej np. na Chrome.
4. Zaopatrzyć się w Facebook Lite, który jest znacznie lżejszy.
 
Jak widać zatem nie ma złotego środka na korzystanie z Facebook’a w smartfonie. W zależności od tego jak bardzo eksploatujecie ten portal i jak „mocne” macie urządzenie, to dla każdego z Was inne rozwiązanie będzie korzystniejsze.
 
źródło: własne

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x