top tygodnia gry

Od gier oczekujemy różnych rzecz – czasami jest to wspaniały grafika, niezapomniany soundtrack, wciągająca fabuła… Zawsze jednak oczekujemy klimatu, który nas porwie, który będzie tak gęsty, że można kroić go nożem. Gry mają wywoływać emocje, dzięki czemu będzie się chciało do nich wracać po przerwanej rozgrywce, polecać znajomym i mile wspominać po dłuższym czasie. I właśnie takie gry Wam dzisiaj zamierzam zaprezentować.

 

Metro 2033: Wars

 

 

Metro 2033 przywołuje na myśl nie tylko książkę, ale również całe uniwersum stworzone przez Dmitrija Glukhovsky’ego. Bez wątpienia należy przyznać, że powieści te cechują się niesamowitym klimatem, a przygoda z książką w ręku jest dobrze zagospodarowanym czasem. Również i ta gra może nim być.

 

Produkcje z serii Metro znane są już na PC oraz konsolach. Przyszła więc kolej na urządzenia mobilne. Metro 2033: Wars to strategiczna z otwartym światem gra, w której musimy zawalczyć o przetrwanie. Musimy zdobywać potrzebne surowce, dbać o politykę w podziemnym świecie, walczyć zarówno z potworami jak i wrogimi frakcjami oraz pilnować ekonomii, która przy zaniedbaniu doprowadzi nas do klęski. W grze znajduje się aż 189 stacji metra, które można zwiedzić wykonując przy okazji odpowiednie zadania. Spotkamy się również z 25 typami najemników oraz 24 frakcjami. To wszystko buduje nie tylko klimat, ale również skutecznie przyciąga do ekranu.

 

Metro 2033: Wars kupicie w Sklepie Play za 39,09 zł. Jest to dość duża, jednakże macie pewność, że wewnątrz nie napotkacie się na żadne mikropłatności. Wykładając pieniądze raz, dostajecie w swoje ręce pełny produkt.

 

POBIERZ

 

LIMBO

 

 

Cóż można powiedzieć o grze, która zbiera wspaniałe recenzje na każde platformie na jakiej się pojawi? Ano wystarczy tylko tyle, że zagrać wręcz trzeba, gdyż to dość niecodzienna produkcja, a ominięcie jej to jak zrezygnowanie z nowych, fascynujących doświadczeń.

 

W tej produkcji wcielamy się w rolę małego chłopca, który budząc się uświadamia sobie, że trafił do tytułowego limbo. Naszym zadaniem jest odnalezienia zaginionej siostry. Wszystko dzieje się w bardzo mrocznej, monochromatycznej stylistyce. Po drodze będziemy musieli stanąć przez zadaniem rozwikłania zagadek. Tylko dzięki spostrzegawczości i logicznemu myśleniu popchniemy naszą postać w jeszcze głębsze i mroczniejsze otchłanie. LIMBO nie można w żaden sposób odmówić gęstego klimatu, a przyjemność płynąca z rozgrywki winna usatysfakcjonować każdego gracza.

 

LIMBO dorwiecie w Sklepie Play za 22,85 zł. Również i w tym tytule nie ujrzycie żadnych mikropłatności.

 

POBIERZ

 

Prune

 

 

Harmonia, spokój, relaks… Mniej więcej tak można określić tę grę. Przepiękne animacje, prosta, lecz niezmiernie ciesząca rozgrywka, niezwykły świat. W Prune po prostu trzeba zagrać.

 

Z czym mamy do czynienia? Z tworzeniem świata, z nadawaniem mu piękna, nakreślaniem kolorytu. Jak sam tytuł mówi naszym zadaniem jest ścinanie, dbanie o rozwój drzewa oraz pilnowanie, by wypuścił piękne kwiaty. Musimy pilnować zatem rosnących gałęzi i obcinać za pomocą przesunięcia palcem te, które rosną w niepożądanym kierunku. Rozgrywce towarzyszy uspokajające oraz urokliwa muzyka.

 

Prune dostaniecie w Sklepie Play za 19,25 zł. Gra po prostu rzuca na kolana.

 

POBIERZ

 

W ten oto sposób lista zostaje zamknięta. Trzy klimatyczne produkcje osadzone w trzech różnych światach i oferujące trzy różne rodzaje rozgrywki. Mimo iż wszystkie trzy są płatne, mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie.

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.