Apple-thinkdifferent

 
2016 rok to nie tylko premiery urządzeń z Androidem, ale także ciekawe nowości od Apple. Firma w tym roku prawdopodobnie zaprezentuje więcej smartfonów niż dotychczas. Oprócz tego pojawią się też nowe wersje MacBook’ów i oczywiście aktualizacje systemów operacyjnych. Spróbujmy zatem podsumować według chronologii czego i mniej więcej kiedy możemy się spodziewać.
 
Marzec 2016 – Apple Watch 2 – Wtedy bowiem minie rok od premiery pierwszej wersji zegarka od firmy z Cupertino. Spekuluje się, że w smartwatchu zobaczymy np. sensory mierzące ciśnienie krwi, czy poziom tlenu we krwi. Ponadto urządzenie powinno być smuklejsze i może posiadać aparat, który umożliwi rozmowy przez FaceTime. Póki co, nie wiadomo jeszcze ile i jakie paski będzie można dokupić do Apple Watcha. Cena również nie jest znana.
 
Marzec/kwiecień 2016 – iPhone 6c – Na temat tego smartfonu plotki krążą już od ponad roku. Telefon będzie ulepszoną wersją iPhone’a 5c. Prawdopodobna specyfikacja to: 4-calowy ekran i aluminiowa obudowa. Więcej parametrów niestety nie wyciekło. Urządzenie pojawi się w kliku wersjach kolorystycznych, jakich? – tego również jeszcze nie wiemy.
 
Pierwsza połowa 2016 roku – Retina MacBook – Prawdopodobnie zobaczymy zaktualizowaną specyfikację, obudowa pozostanie niezmieniona i być może pojawi się nowa wersja kolorystyczna – Rose Gold.
Połowa roku 2016 – iPad Air 3 – Ostatnie plotki wskazują na to, że Apple pracuje nad następcą iPada Air 2. Póki co niewiele wiadomo na temat tego urządzenia. Można się spodziewać, że pojawi się w nim ulepszony procesor oraz więcej RAM. Niestety nie zobaczymy tu technologii 3D Touch znanej z iPhone’ów.
 
Połowa roku 2016 – Retina MacBook Pro – Opóźnienia Intela w produkcji procesorów dla Apple być może miało wpływ na co chwilę przesuwającą się premierę tego laptopa. Spekuluje się, że urządzenie będzie wzorowane na 12-calowym MacBooku. Z tego względu, zobaczymy smuklejszego laptopa z mniejszą ilością portów. Ponadto pewne informacje wskazują, iż pojawią się dwie wersje – 14-calowa i 16-calowa, co jest dość niespotykanym rozwiązaniem na rynku.
 
Wrzesień 2016 – iPhone 7 i 7 Plus – Nowa odsłona flagowców ma zaskoczyć użytkowników nową funkcjonalnością. Mowa tu przede wszystkim o wodoodporności. Ponadto większy model być może będzie posiadał 3 GB RAM, a mniejszy 2 GB. Ponadto spekuluje się, że firma usunie wejście audio 3,5 mm. Słuchawki będzie można podłączyć przez port Lightning. Ma to pozwolić spółce na zredukowanie grubości urządzenia. Z drugiej strony, jeżeli ma być ono wodoodporne, producent musi zastosować odpowiednią technologię.
 
Ponadto pod koniec 2016 roku pojawi się nowy iMac. Apple prawdopodobnie porzuci wersję bez Retiny.
 
Jeżeli chodzi o oprogramowanie, w tym roku pojawi się iOS 10 na iPhone’y oraz OS X 10.12 na komputery. Ponadto zobaczymy watchOS 3. We wszystkich tych systemach możemy spodziewać się na pewno sprawniejszego działania i pewnych ulepszeń. Tego co dokładnie zostanie usprawnione, dowiemy się jednak później.

źródło: własne, macrumors
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Nie zainteresowany? – nie czytaj, ale daj innym, to tylko 2 posty w tygodniu.

Świąteczna wyprzedaż iPhone’a 6!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.