tapet

Jeśli skróty do aplikacji na smartfonie trzymacie na pulpicie, warto mieć na nim również jakąś przyjemną dla oka tapetę. Można przebierać w dziesiątkach widoków, motywów z gier bądź filmów lub też ustawiać modelki, lecz takie tła wymagają dużej uwagi. Dopasowanie wszystkiego bywa czasem pracochłonne i nie do końca satysfakcjonujące. Pora zatem na stworzenie własnej tapety w kilku prostych krokach.

 

Pulpit nie może nam się nie podobać. To przecież podstawa, tapeta znajdująca się na nim jest przez nas cały czas oglądana. By być z niej zadowolonym trzeba się albo sporo naszukać, albo często ją zmieniać. Zamierzam Wam pokazać sposób, dzięki któremu nie tylko zaoszczędzicie sporo czasu, ale również sami zdecydujecie jak Wasze tło będzie wyglądać.

 

Będziemy potrzebowali jednego narzędzia, darmowej aplikacji ze Sklepu Play – Tapet Infinite Wallpapers. Niezwykle lekka, prosta w użyciu, a o nieograniczonych możliwościach.

 

Jak zatem stworzyć swoją wyjątkową tapetę?

 

 1. Pierwszym krokiem jest oczywiście pobranie aplikacji Tapet Infinite Wallpapers KLIK
 2. Po jej otwarciu szybko zostaniemy zapoznani z podstawami, co możemy pominąć
 3. Już możemy działać! Warto poznać przedtem parę skrótów:
  • przesuwając palcem w górę generujemy nową tapetę
  • przesuwając palcem w dół powracamy do wcześniejszej
  • przesuwając palcem w lewo zmieniamy wzór (kolory pozostają niezmienione)
  • przesuwając palcem w prawo zmieniamy barwy wygenerowanej tapety
 4. Po stworzeniu tej odpowiedniej po prostu ją akceptujemy i cieszymy się z nowego tła!

Tapet jest świetną aplikacją nie tylko z powodu swej darmowej natury, lecz również z nieograniczonych możliwości. W programie możemy dodatkowo „polubić” bądź „nie polubić” dany wzór, dzięki czemu nasz wybór zostanie zapamiętany, a aplikacja się tego nauczy. Oprócz tego wygenerowane tapety możemy oczywiście zapisać, a nawet udostępnić znajomym.

 

Warto również wspomnieć o tapetach „premium”, które będziemy mogli dokupić, jeśli już znudzą nam się wszystkie stworzone przez nas tła. Jednak podkreślam, że możemy tworzyć nieograniczoną ilość tapet nawet w podstawowej wersji aplikacji.

 

Tapet Infinite Wallapers generuje tła automatycznie dopasowując rozdzielczość do posiadanego wyświetlacza. Nie musicie się zatem obawiać, że przy ekranie QHD dostaniecie rozciągniętą tapetę HD. Miłego tworzenia!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.