android logo 2016 ads

 

Jeszcze zanim wyjdziecie do znajomych, aby świętować imieniny Sylwestra, a także Nowy Rok, postanowiliśmy zakończyć te mijające 12 miesięcy naszymi oczekiwaniami, co do poszczególnych firm, modeli, a także aplikacji. W takim razie zapraszamy Was do przedostatniego wpisu w tym roku

 

Adam Lulek

 

Pokemon Go

 

Jakiś czas temu pisaliśmy o nadchodzącej, dość oryginalnej grze na smartfony – Pokemon Go. Tytuł ma wykorzystywać prawdziwe lokalizacje do łapania stworków. Będzie można używać ich w walce oraz wymieniać się nimi ze znajomymi. Co więcej Niantic Labs, deweloper Pokémon Go zostanie doinwestowany przez kilka dużych przedsiębiorstw takich jak Nintendo, Google i Pokemon Company. Mowa o kwocie $ 20 mln, aby pomóc rozwijać projekt, na którym bardzo zależy każdej z firm. Widać zatem, że nadchodzące pokemony to nie byle gierka, a naprawdę poważne przedsięwzięcie, na które z niecierpliwością czekam. Moment premiery i start tytułu będzie z pewnością jednym z najciekawszych i być może przełomowych momentów w historii aplikacji i gier mobilnych!

 

 

Adrian Smorąg

 

Sony Lens

 

To, że w firmie Sony nie dzieje się najlepiej od dłuższego czasu wie prawie każdy, kto choć trochę interesuje się branżą. Wciąż jednak jest dla tej firmy ogromna szansa na wyjście na prostą. Przede wszystkim w 2016 roku firma powinna skupić się na tym, co wychodzi jej najlepiej – produktach z segmentu premium. Inaczej mówiąc  firma powinna skupić się na swojej flagowej serii Z, której to urządzenia cechują się perfekcyjnym wykonaniem, doskonałą specyfikacją.

Wiele osób, choć docenia firmę za aktualizowanie sporej grupy urządzeń, jednocześnie krytykuje ją za stosunkowo wolne tempo publikowania nowego oprogramowania. Osobiście zgadzam się, że prace powinny przebiegać szybciej, jednakże ważniejsze jest dopracowanie oprogramowania. Mam nadzieję, że w kolejnym roku firma nadal będzie przekładać jakość nad tempo publikacji.

Przez cały 2015 rok Sony zaprezentowało tylko jedno urządzenie z kategorii smartwear – Sony Smartband drugiej generacji. Zaprezentowane rok wcześniej zegarek, opaski tego producenta (szczególnie łączący funkcje opaski i zegarka Talk SWR30) to świetne produkty o unikalnych funkcjach. Przed jesiennymi targami IFA Berlin liczyłem, że Sony pokaże kolejne generacje tych urządzeń. Niestety, na rynku pojawił się tylko zwykły Smartband drugiej generacji – oczywiście to świetny sprzęt, ale nie każdy potrzebuje typowej opaski. W 2016 Sony powinno zaprezentować nową generację zegarka na platformie Android Wear, a także kolejny model Smartband Talk.

 

Łukasz Pająk

 

oneplus-x_ubergizmo_06

 

Jako posiadacz OnePlus 2 jestem bardzo ciekawy tego jak ta firma zacznie się rozwijać, bo – niestety – wiele osób słusznie twierdzi, że Chińczycy nie zrozumieli sukcesu ich pierwszego smartfonu. Mój telefon może i jest dobry, ale niestety to nie takie samo “wow” jak w przypadku OnePlus One. W tym roku ujrzeliśmy jeszcze model “X”, którego recenzję niedługo powinniście móc przeczytać. Wiemy także, że w drodze jet odmiana mini tegorocznego flagowca i jakby zebrać mijający rok w całość to wrażenia są naprawdę mieszane. Do tego świadomość, że nadchodzące 12 miesięcy zaczną się od lekkiego nieporozumienia jakim zapewne okaże się OnePlus 2 Mini to zastanawiam się co jeszcze może ta firma wymyślić. Tak oto dochodzimy do OnePlus 3 i oczekiwań związanych z tym smartfonem. Przede wszystkim wydaje mi się, że firma powinna zwrócić uwagę na to, czego brakuje obecnemu flagowcowi. Uważam, że ponowna współpraca z Cyanogen Inc. wyszłaby na dobre, a dodatkowo wykorzystać świetną współpracę z fanami i w sumie można stworzyć bardzo ciekawe urządzenie. Szczególnie, że firma powoli rezygnuje już systemu zaproszeń, a to cieszy.

 

Paweł Bilski

 

htc-logo

 

W ciągu tego roku wiele razy informowaliśmy Was o coraz gorszej sytuacji HTC. Wyniki Tajwańczyków z miesiąca na miesiąc były coraz gorsze, i nawet szeroko zapowiadany HTC One A9 sytuacji nie poprawił, ba – pogorszył ją. Finanse w dół, zwolnienia – czyli słaby scenariusz na przyszłość. HTC zapowiada jednak mocny 2016 rok, ale czy zdoła się jeszcze pozbierać? Liczę, że tak, bo czym byłby rynek smartfonów bez urządzeń z logiem HTC?

 

 

Kamil Lewicki

 

htc one m9 a9 marshmallow android 6.0 6.0.1

 

Nie sądziłem, że kiedykolwiek to napisze, ale tak, wybrałem HTC. Mimo problemów finansowych, chwytania się brzytwy i cenach z kosmosu tajwański producent ze swoim modelem Perfume jest u mnie No.1 w roku 2016. Świetne podzespoły, najnowszy Android (który jeszcze nie miał swojej premiery!) oraz, co tu dużo mówić, śliczny design. HTC Perfume to jednej z najlepiej zapowiadających się smartfonów przyszłego roku. Jeśli tylko cena nie będzie równowartości Porsche 911, producent po raz kolejny ma szansę zgarnąć nagrodę za Najlepszego Smartfon Roku.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.