cokupic

 

Pod choinką wielu z Was znalazło nowy smartfon lub tablet. Producenci dołączane akcesoria zwykle ograniczają do średniej klasy słuchawek i ładowarki z kablem USB, dlatego wiele osób decyduje się na samodzielne skompletowanie akcesoriów. Oferta na rynku jest tak szeroka, że niełatwo jest podjąć właściwą decyzję. Dlatego też w pierwszym po świętach odcinku serii Co Kupić przedstawię kolejne propozycje akcesoriów mobilnych z różnych kategorii.

 

1. Słuchawki bezprzewodowe Plantronics PC BackBeat GO 2

 

plantronics

Słuchawki to zwykle najczęściej używane akcesorium mobilne, które przez producentów nawet flagowych smartfonów jest często traktowane po macoszemu. Dlatego wiele osób decyduje się samodzielnie kupić lepszy zestaw. Jedną z ciekawych propozycji jest zestaw słuchawkowy firmy Plantronics – uznanego producenta sprzętu audio – BackBeat GO 2, które można nabyć już za około 249 złotych. W tej cenie otrzymujemy dobrej jakości dźwięk, słyszalny bas. Zestaw jest odporny na wilgoć. Funkcja DeepSleep pozwala zaoszczędzić akumulator słuchawek – gdy zapomnimy je wyłączyć zostaną przełączone w tryb uśpienia, w którym mogą być utrzymane nawet pół roku. Bateria ma starczyć na  4.5 godzin rozmów, 240 godzin w trybie czuwania. W zestawie znajdziemy kabel USB do ładowania i komplet wkładek dousznych.

 

2. Pendrive z micro USB

 

kingston-microduo

Przenoszenie danych między urządzeniami można rozwiązać na wiele różnych sposobów. Producenci smartfonów starają się zachęcić użytkowników do korzystania z chmur typu Google Drive, Microsoft OneDrive, które pomimo oczywistych zalet jak choćby automatyzacja wielu czynności, mają także wady, które dla wielu są dyskwalifikujące. Rozwiązaniem alternatywnym, dla mnie osobiście dużo wygodniejszym, jest pendrive posiadający pełne USB, jak i stosowane w smartfonach i tabletach microUSB, dzięki czemu w prosty sposób możemy przenosić dane między różnymi urządzeniami bez konieczności posiadania przy sobie adaptera, nie mówiąc już o połączeniu sieciowym. Koszt zakupu jednego pendrive zależy od pojemności i standardu pełnego USB – na rynku są bowiem wersje zarówno z USB 3.0, jak i starszym, nieco wolniejszym USB 2.0. Przykładowo za model 8GB z USB 2.0 przyjdzie nam zapłacić około 20 złotych.

 

3. Podkładka Gecko

 

gecko

 

Podkładki samoprzylepne Gecko nie bez powodu zyskały popularność na całym świecie – to niedrogi sposób zabezpieczenia różnych przedmiotów przed przypadkowym upadkiem. Sprawdzają się doskonale nie tylko w samochodzie, lecz także w domu, ogrodzie. Ceny wahają się od około 10 do 20 złotych. Na rynku dostępne są w różnych kolorach: czarnym, żółtym, czerwonym i kilku innych.

 

4. Smartband

 

08_SmartBand_Talk_White

 

Smartband niekoniecznie musi być dodatkiem przede wszystkim dla aktywnych posiadaczy smartfonów czy tabletów. Za sprawą wbudowanych: ekranu, mikrofonu i głośnika oferowany przez firmę Sony Smartband SWR30 sprawdzi się także na co dzień na przykład jako podręczny zestaw głośnomówiący, wygodny dostęp do przychodzących powiadomień, wiadomości. Dostępny w kilku językach, w tym angielskim i niemieckim (niestety zabrakło polskiego) głosowy asystent pozwala także na wykonanie niektórych czynności bez angażowania dłoni – z powodzeniem możemy na przykład sprawdzić powiadomienia, wykonać telefon, sprawdzić pogodę w różnych lokalizacjach czy też stan baterii tak smartfona, jak i SWR30. Za Smartband tej japońskiej firmy przyjdzie nam zapłacić około 500 zł.

 

5. Uchwyt samochodowy Samsung EE-V200S

 

Capture

Kupno uchwytu to z pozoru banalne zadanie. W praktyce jednak dedykowane mocowania często potrafią kosztować nawet 200 i 300 złotych, co jest absurdalną ceną i chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Z kolei masowo dostępne uniwersalne zamienniki  często są niskiej jakości więc korzystanie z nich może skończyć się zniszczeniem często drogiego sprzętu. Znaleźć „złoty środek” jest niezwykle ciężko, niemniej na rynku są uchwyty, które oferowane są w dobrych cenach a przy tym są dobrej jakości. Jednym z nich jest EE-V200S firmy Samsung – akcesorium dedykowane dla modelu Note 3, które jednak świetnie spisuje się z innymi smartfonami, w tym cięższymi Xperiami jak Z3 czy Z5. Uchwyt ma obracaną głowicę, dzięki czemu można go ustawić tak, by możliwe było rejestrowanie trasy.
Inna zaleta to pokrycie miejsca styczności ze smartfonem miękkim materiałem, co chroni telefon przed powstawaniem rys. Ceny: około 70 złotych.

 

 

„Co Kupić” – Seria wpisów mojego autorstwa, w której w kolejnych tygodniach każdego miesiąca przedstawię propozycje sprzętu mobilnego (smartfonów, tabletów i akcesoriów) oraz porównania ofert polskich operatorów GSM.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg