ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[TT#14] Gry przygodowe, w które musisz zagrać

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Aplikacje
top tygodnia gry

Dzisiejsze Top Tygodnia z grami na okładce będzie wyjątkowo obfite. A raczej propozycje tego zestawienia, gdzie będziecie mogli zostawić godziny swojego życia i uznać to za dobrą decyzją. Bo najlepsze, co można zrobić to przeżyć niezapomnianą przygodę. I właśnie tym się dzisiaj zajmiemy! Ahoj, przygodo!

Lost Horizon

[youtube]https://youtu.be/bBwmQLkHQQA[/youtube]

Wytrawni gracze oraz fani gier przygodowych z rodzaju point ‘n click mogą kojarzyć tę produkcję z peceta. W roku 2010 Lost Horizon pojawiło się na komputerach, by po kilku latach zostało przeportowane na urządzenia mobilne z Androidem na pokładzie.

Jest rok 1936, wcielamy się w postać Dentona Paddocka, członka Brytyjskich Sił Lotniczych, który jest przemytnikiem. Zostajemy jednak wysłani do Tybetu, by odnaleźć naszego zaginionego przyjaciela. I wszystko zaczyna się komplikować. Lost Horizon to klasyczny point ‘n click oferujący godziny zabawy, świetną grafikę oraz całkiem nieźle przygotowane przerywniki filmowe. Czekają na nas zagadki, intrygująca fabuła oraz pełny voice acting.

Lost Horizon kupicie w Sklepie Play za 22,40 złotych. Jeśli nie graliście w nią jeszcze na komputerze, a chcielibyście wykorzystać do tego swój tablet bądź smartfon warto skorzystać z okazji.

POBIERZ

Rusty Lake Hotel

[youtube]https://youtu.be/xUyYNTuX4PY[/youtube]

Wyjeżdżając w podróż możemy wylądować albo pod namiotem, albo w hotelu. Możliwym jest, by obydwu tych miejscach spotkać zwierzęta, lecz nie w każdym w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ta produkcja jednak pozwala sobie na odrobinę ekstrawagancji.

Akcja w Rusty Lake Hotel, jak sam tytuł podpowiada, dzieje się w hotelu. Bohaterami gry nie są jednak ludzie, ale antropomorficzne zwierzęta, która sygnalizują, że będzie ciekawie. „There will be 5 dinners this week. Make sure every dinner is worth dying for”. To zdecydowanie mroczna i tajemnicza produkcja, w której czekają na  nas zagadki, pokoje pełne łamigłówek do rozwiązania oraz klimatyczny soundtrack.

Rusty Lake Hotel dostaniecie w Sklepie Play za 10,69 złotych. Fani tego typu produkcji powinni się jej bliżej przyjrzeć.

POBIERZ

Machinarium

[youtube]https://youtu.be/uwZBdWRSBRs[/youtube]

Tej gry nie mogło tutaj zabraknąć, bo to czego dokonała ona na dużych sprzętach jest godne zachwalania i rozmowy. Port na Androida wcale nie ustępuje wersji, która mieliśmy okazje poznać 6 lat temu, w 2009 roku.

Machinarium to ręcznie malowany świat, składający się w głównej mierze z metalu. My jako robot musimy uratować swoją dziewczynę, a na dokładkę uratować miasto, gdyż na burmistrza zaplanowano zamach. W nowej mobilnej wersji dodano opcję przybliżania ekranu, co może okazać się niezwykle przydatne na urządzeniach z małym ekranem, ulepszono również grafikę, dodano system osiągnięć oraz możliwości zapisu stanu gry w chmurze, wspiera również Android TV oraz obsługuje pady.

Kto nie gra, ten koniecznie musi nadrobić. Kto już grał, ten może to zrobi drugi raz na smartfonie. Warto.

Grę Machinarium w Sklepie Play kupicie za 17,90 złotych.

POBIERZ

I tak oto dobrnęliśmy do końca naszego zestawienia produkcji point ‘n click. Mam nadzieję, że mimo niewielkich opłat, jakie żądają za nie twórcy znajdziecie coś dla siebie i spędzicie przy tym mnóstwo dobrego czasu.

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Sprawdź najnowsze wpisy