ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Co Kupić] Internet mobilny na kartę – przegląd ofert

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Artykuły
cokupic-gsm

Do świąt już raptem kilka dni, to też prezenty już kupione, lub też za kilka godzin stanie się to faktem. Smartfony i tablety należą bez wątpienia do jednych z najpopularniejszych prezentów, jakie wręczamy z tej okazji. Czym jest jednak tablet czy smartfon pozbawiony dostępu do internetu? Zazwyczaj nieprzydatnym narzędziem, bowiem nowo zakupiony sprzęt trzeba przecież skonfigurować, wgrać interesujące aplikacje. Jeśli nasz prezent ma być po rozpakowaniu w pełni funkcjonalny, a konfiguracja możliwa dobrze jest dołączyć choćby niewielki pakiet danych. Który z operatorów oferuje jednak najlepsze warunki? Odpowiedź na to pytanie w dzisiejszym odcinku serii co kupić propozycji wybranych operatorów.

Virgin mobile

Capture

Oferta Virgin mobile jest zdecydowanie najlepsza pod względem dostępności różnych wariantów, dzięki czemu dosłownie każdy powinien znaleźć atrakcyjną dla siebie ofertę. Operator oferuje od jakiegoś czasu także bezpłatny starter, przy czym na potrzeby zakupów przed świątecznych jesteśmy zmuszeni tę opcję pominąć, gdyż starter prawie na pewno nie zdąży do nas dotrzeć. Płatne startery możemy nabyć w tradycyjnych sklepach i punktach usługowych.

Red Bull Mobile

rbm

W ofercie znajdziemy tylko dwa startery: 5 i 9 złotych (do wykorzystania na start odpowiednio 5 i 7 złotych). Oferta tego operatora jest szczególnie interesująca z uwagi na fakt, że za jedyne 10 złotych, jakie musimy wydać na aktywację specjalnego pakietu (co wykonujemy kodem *111*745*1# )do wykorzystania do 31 grudnia będziemy mieć aż 10 GB.

Play

play

Oferta Play jest zdecydowanie jedną z bardziej przejrzystych, i co ważne atrakcyjnych propozycji. Kupujący może wybrać jedną z wielu ofert, różniących się ceną karty sim i oferowanymi GB. Zdecydowanie najatrakcyjniejsza jest opcja 12GB na rok za 50zł (co miesiąc dostajemy 1GB). W ofercie jest też opcja zamówienia bezpłatnej karty sim oferującej skromne 300 mb pakietu danych. Biorąc jednak pod uwagę, że do świąt dzielą nas już tylko dni to nie należy oczekiwać, że taki starter  otrzymamy przed świętami.

Orange

orange

Orange oferuje startery za 5, 7, 10 i 20 złotych. Najdroższy wariant gwarantuje dostęp do 5 GB internetu przez 14 dni. Za 7 złotych otrzymujemy 2 GB na 31 dni. Starter za 5 złotych pozwala, w zależności od wybranej taryfy wykorzystać do 500 mb do nawet 1024 mb. Kosztujący 10 złotych starter gwarantuje rok ważności konta.

Plus

plus-net-k

W ofercie Plus GSM możemy wybrać jeden z dwóch starterów o wartości: 5 i  15 złotych. Decydując się na pierwszy starter otrzymamy tylko 500 mb pakiet danych. Zdecydowanie lepiej jest kupić droższy, gdyż 3 GB pozwoli już na „przetrwanie” świątecznych dni. W obu przypadkach karta sim jest zgodna z najpopularniejszymi formatami: zwykłym, micro SIM i nano SIM – w zestawie znajduje się adapter, dzięki czemu w każdej chwili możemy dopasować kartę do urządzenia.

Tmobile

tmbo

Tmobile obecnie oferuje tylko jeden starter, po zakupie którego otrzymamy 1 GB internetu. Po 5 dniach z konta pobierana jest opłata 5 zł za aktywację pakietu STRONG LTE 1 GB – opłata pobierana jest co 5 dni. Przy cyklicznym odnawianiu niewykorzystany pakiet przechodzi na kolejny okres.

„Co Kupić” – Seria wpisów mojego autorstwa, w której w kolejnych tygodniach każdego miesiąca przedstawię propozycje sprzętu mobilnego (smartfonów, tabletów i akcesoriów) oraz porównania ofert polskich operatorów GSM.

Sprawdź najnowsze wpisy