sklep play nie dziala not working error wiadomosc komunikat

 

Każda platforma ma swoje miejsce, jedną aplikację, z której możemy pobrać multum nowych gier i programów. W przypadku Androida mamy do czynienia ze sklepem Play, który jeśli działa to dobrze, ale z pewnością każdemu z Was chociaż raz przydarzyło się, że ta aplikacja odmawiała współpracy i za nic w świecie nie można było z niej poprawnie korzystać.

 

W takim razie co robić? Problemów jest wiele, rozwiązań też. W takim razie jeśli pojawiają Wam się niezrozumiałe komunikaty, nie możecie połączyć się z bazą gier i programów czy też po prostu pobieranie się nie rozpoczyna to skorzystajcie z jednej z następujących porad.

 

Wyczyść pamięć podręczną (cache)

 

 

Wchodzimy w: Ustawienia -> Aplikacje -> Sklep Google Play. Tutaj wybieramy opcję: „Wyczyść pamięć podręczną”. Służy ona do zapamiętywania najczęstszych ruchów użytkownika, co z kolei przyspiesza pracę aplikacji. Jednak zawsze mogą wkraść się błędy stąd może on powodować problemy z działaniem sklepu Play.

 

Wyczyść dane

 

Tym razem jest to o wiele bardziej drastyczne rozwiązania – czyścimy wszelkie dane związane ze sklepem Play, a więc wszelkie ustawienia i wprowadzane przez nas zmiany Jak to zrobić? Identycznie jak w punkcie wyżej, ale tym razem wybieram wybieramy „Wyczyść dane”.

 

Odinstaluj aktualizacje

 

Nauczeni doświadczeniem, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nowe aktualizacje mogą przynieść  więcej szkody niż pożytku. Tym samym ponownie w tym samym miejscu wybieramy opcję „Odinstaluj aktualizacje”.

 

 

Skorzystaj z najnowszej wersji

 

Teraz pójdziemy w drugą stronę, a więc zainstalujmy najnowszą dostępną wersję sklepu Play. Wszystkie wydania tej aplikacji znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Jeśli jednak najnowsza edycja również nie pracuje poprawnie to można spróbować nieco sarszą propozycję.

 

Wyczyść pamięć podręczną i dane usług Google Play

 

Podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych punktów, tym razem czyścimy wszelkie pliki związane z usługami Google Play, które również znajdziecie w Ustawieniach -> Aplikacje.

 

Zaloguj się ponownie na swoje konto Google Play

 

 

Ustawienia -> Konta -> Google -> „nasze główne konto” -> Więcej -> Usuń konto. Następnie wchodzimy ponownie do spisu wszystkich podłączonych kont i dodajemy nowe, ponownie to samo. Takie odświeżenie może odblokować ewentualny problem.

 

 

Włącz Menedżer pobierania

 

 

Często wyłączamy różne aplikacje, które nam – teoretycznie – niepotrzebnie siedzą w pamięci. Tym samym może się zdarzyć, że wyłączymy Menedżer pobierania, który tak naprawdę nie jest potrzebny w sklepie Play, ale zdarzają się sytuacje, że to powoduje blokadę pobierania aplikacji. W takim razie wchodzimy do znanego nam już menu z aplikacjami, wybieramy wszystkie i szukamy tytułowej aplikacji. Wewnątrz ją włączamy. Ewentualnie można ją zrestartować.

 

Przywróć ustawienia fabryczne

 

 

Najbardziej drastyczna ze wszystkich metod powyżej, ale gwarantuje w niemalże 100% wyeliminowanie problemów związanych z urządzeniem. Tracimy wszystkie zgromadzone dane toteż warto robić wcześniej kopię zapasową. Ustawienia fabryczne przywracamy w menu Kopia i Kasowanie danych.

 

Poznaliście właśnie najpopularniejsze rozwiązania mające pomóc w nieprawidłowym działaniu sklepu Play. Jeśli znacie inne porady to śmiało wypisujcie je w komentarzach dla potomnych.

 

 

Na bazie: Androidpit.
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.