ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Bateria w którym smartfonie naładuje się najszybciej?

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Artykuły
android 6.0 marshmallow doze drzemka akumulator bateria

Bateria, a dokładniej czas pracy do kolejnego ładowania to odwieczny problem współczesnych mobilnych urządzeń, szczególnie smartfonów, ale też tabletów, przenośnych odtwarzaczy itd. Niezależnie od wielkości zastosowanego akumulatora, podzespołów pojawia się ten sam problem: jeśli tylko zaczniemy intensywnie wykorzystywać nasze urządzenie konieczność ponownego ładowania zachodzi już po paru godzinach od poprzedniego. Póki co producentom nie udało się zniwelować tego problemu. Podjęto jednak próby minimalizacji problemów, jakie są przez to generowane. Skoro nie udaje się w zdecydowany sposób poprawić czasu pracy na jednym ładowaniu… to podjęto pracę nad skróceniem czasu potrzebnego na ukończenie tej czynności. Jednym producentom wyszło to lepiej, inni woleli skupić się na pozostałych aspektach towarzyszących powstaniu nowych urządzeń. W teście przeprowadzonym przez serwis Androidauthority porównano czas ładowania akumulatora w następujących modelach:

 • BlackBerry Priv
 • Galaxy Note 5
 • HTC One M9
 • Huawei Mate S
 • LG G3
 • LG G4
 • LG V10
 • Moto X Force
 • Moto X Style
 • Nexus 6P
 • Oppo R5
 • Xperia Z5
 • Xperia Z5 Premium
 • Zenfone 2

Pojemność baterii w testowanych smartfonach prezentuje się następująco:

bat-wkr

Jak zobaczyć można poniżej najszybciej do pełna naładowały się Motorola Moto X Force, Moto X Style i LG V10. Z drugiej strony rankingu znalazły się Huawei Mate S, Sony Xperia Z5 i BlackBerry Priv.

czas

Powyższe wyniki z pewnością mogą być dla wielu osób zaskoczeniem bowiem Moto X Force posiada największą baterię, a mimo to osiągnęła 100% w najkrótszym czasie. Jak to możliwe: rozwiązaniem zagadki jest specyfikacja ładowarki: do Moto X Force dołączana jest ładowarka 20-watowa, podczas gdy konkurenci, w tym urządzenia z Quick Charge 2.0 są sprzedawane z ładowarką o charakterystyce 9V, 1.5A.

Poznaliśmy już rozmiar baterii i czas ładowania – możemy więc sprawdzić, w którym urządzeniu w ciągu minuty otrzymamy najwięcej energii – przydatna informacja szczególnie, gdy nie mamy możliwości naładować do pełni akumulatora, a zależy nam na jak najszybszym uzyskaniu jak największej ilości energii:

cps

Kolejny raz zwyciężyła Motorola Moto X Force a kolejne miejsca zajęły smartfony Moto X Style i LG V10. Dopiero na kolejnych miejscach doszło do zmian: BlackBerry Priv, którego użytkownicy potrzebują najwięcej czasu by naładować smartfon do pełna w tej kategorii uzyskał lepszą notę niż Sony Xperia Z5, Huawei Mate S czy Oppo R5.

Wyniki nie pozostawiają żadnych wątpliwości: zdecydowanym liderem jest Motorola, której nie tylko Moto X Force pokazał się z naprawdę dobrej strony zostawiając konkurencję daleko w tyle, ale też  Moto X Style, który uzyskał drugą lokatę. W teście dobrze poradziło sobie koreańskie LG, którego trzy przetestowane smartfony (w tym popularny na całym świecie G3) trafiły do pierwszej szóstki rankingu. Również Galaxy Note 5 uzyskał dobrą, bo 4 pozycję. Z negatywnej strony pokazały się najnowsze Xperie – Z5 i Z5 Premium, które nie zachwycają zarówno jeśli chodzi o czas ładowania do 100% jak i jeśli mowa o wyniku po jednej minucie ładowania. Czyżby odkryte USB nie było jednak tak doskonałe jak się wydaje? Problem jednak dotknął także Blackberry, którego pierwszy smartfon z Androidem również nie zachwycił w powyższym teście.

Dla mnie czas ładowania baterii nie jest ani najważniejszym, ani jednym z ważniejszych kryteriów. Dlaczego? Ponieważ i tak najczęściej smartfon ładuję w nocy przez co fakt, czy jego bateria zostanie naładowana kilkanaście minut później lub wcześniej jest bez różnicy.

Wybierając smartfon zwracacie uwagę na ten aspekt?

Źródło:androidauthority.com

Sprawdź najnowsze wpisy