[TT#12] Najpopularniejsze odtwarzacze wideo na Androida

Aplikacje

top tygodnia aplikacje

Aktualne wielkości ekranów w smartfonach pozwalają już nie tylko na komfortową pracę, ale również na oglądanie filmów czy ulubionych seriali gdziekolwiek jesteśmy. Niestety producenci często o tym zapominają i fabrycznie wgrane odtwarzacze wideo nie radzą sobie z używanymi przez nas formatami. Przyjrzyjmy się zatem w ramach Top Tygodnia trójce potężnych odtwarzaczy wideo dostępnymi zupełnie za darmo.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

 

MX Player

 

 

Aplikacja-kombajn. Tak w skrócie można określić funkcje tego programu, który pokona wszystkie trudności jakie staną na naszej drodze w celu obejrzenia naszego wideo. Przyjrzyjmy się zatem bliżej jego możliwościom oraz przydatnym dodatkom ułatwiających korzystanie.

 

Trzeba wspomnieć, że MX Player oferuje zarówno dekodowanie sprzętowe wideo, jak i korzystanie z wielu rdzeni procesora, co znacznie przyspiesza pracę. Aplikacja posiada również funkcje gestów – możemy szczypać, przybliżać czy nawet panoramować używając do tego odpowiednich kombinacji naszych palców. Taką samą manipulację gestami dostajemy przy napisach, możliwe jest ich przewijanie czy zmiana rozmiaru tekstu. MX Player odtwarza wszystkie najpopularniejsze kodeki wideo oraz obsługuje napisy w formatach: .srt, .sub., .txt, .vtt… I wielu, wielu innych. Ten program po prostu ciężko zaskoczyć.

 

MX Player pobierzecie za darmo ze Sklepu Play. Jeśli macie do nadrobienia zaległe sezony interesujących Was seriali, warto zerknąć na tę aplikacje.

 

POBIERZ

 

BSPlayer Free

 

 

To kolejna propozycja odznaczająca się dużymi możliwościami i zachęcająca do oglądania wideo na urządzeniach mobilnych. Funkcjonalność aplikacji jest na tyle duża, że nawet najbardziej nałogowi serialomaniacy odnajdą w nim to coś.

 

BSPlayer Free równie, tak jak poprzednik, oferuje sprzętowe dekodowanie oraz korzysta z wielu rdzeni procesora. Potrafi również odtwarzacz wideo w okienku pop-up. Obsługuje niemalże wszystkie najpopularniejsze formaty takie jak .avi, .divx, .mkv, .flv., mp4… oraz potrafi streamować wideo prosto z sieci http. Co więcej aplikacja potrafi sama wyszukać dla nas potrzebne napisy korzystając z Wi-Fi czy pakietu danych. BSPlayer Free odtworzy również film z pliku RAR oraz wspiera odtwarzanie przez USB OTG.

 

Program dostępny jest w Sklepie Play w wersji darmowej. Cechuje się ona jednak wyświetlanymi reklamami (lecz nie w czasie oglądania!). Pełna wersja (aka płatna) jest ich pozbawiona). Warto jednak sprawdzić działanie tej aplikacji, gdyż może akurat ona przypadnie nam do gustu.

 

POBIERZ

 

VLC for Android

 

 

Program znany z nieco większych ekranów, czyli komputerów. Na Androidzie mamy do czynienia z pełnoprawnym portem, posiadającym wszystkie najważniejsze cechy i funkcje znane z wersji desktopowej. Co dostajemy?

 

VLC for Android potrafi odtworzyć nawet najdziwniejsze formaty wideo czy audio, jak również streamować je z sieci (nie potrzeba żadnych dodatkowych pluginów). Obejrzymy więc filmy w formacie .mkv, .mp4, .mov, .ogg i wielu innych wraz z wsparciem dla napisów. Oferuje obsługę gestami, dobieranie odpowiedniego formatu ekranu oraz widget pozwalający kontrolować odtwarzaną muzykę. Aplikacja jest w pełni darmowa, nie posiada żadnych mikropłatności wewnątrz aplikacji ani reklam.

 

VLC for Android znajdziecie w Sklepie Play i nie zapłacicie ani złotówki. Jeśli zatem używaliście tej aplikacji na komputerze i spodobała Wam się jej funkcjonalność, czym prędzej zobaczcie jak prezentuje się ona na urządzeniach mobilnych.

 

POBIERZ

 

Trzy najpopularniejsze programy do obsługi wideo, trzy darmowe kombajny, które ciężko zagiąć. Pozostaje zatem wybrać jeden z nich i wziąć się za oglądanie filmów oraz seriali. Relaks się przecież należy!

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!
Tablet Sony Xperia Z2 + stacja dokująca w super cenie!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x