gear-best-sale-13113

Zwykle nie publikujemy promocji sklepów internetowych, żeby nie traktować Was, czytelników, jak potencjalnych klientów, na których sklepy mogą zarobić. Dlatego przed właściwą częścią wpisu muszę zaznaczyć – wpis ma charakter czysto informacyjny. Idą święta, a ja sam nie lubię przepłacać, dlatego chcę się z Wami podzielić czymś, co może Wam się przydać w tym okresie.

 

Jeżeli planujecie sprawić komuś androidowy prezent, to po prostu warto wiedzieć, że może uda się Wam zapłacić mniej. W trosce o Wasze portfele, podaję do wiadomości – GearBest.com, chiński serwis zajmujący się dystrybucją azjatyckich urządzeń, rozpoczął właśnie wyprzedaż swoich produktów. Klik!

 

tell-santa-claus-gearbest-112121

 

Zanim jednak o świątecznej przecenie, warto wspomnieć o akcji „Make a Christmas Wish„. Każdy zarejestrowany użytkownik może wybrać trzy produkty, które chciałby dostać na święta od Świętego Mikołaja. Wkrótce odbędzie się losowanie, podczas którego będzie można wygrać jeden z wybranych przez nas prezentów. Myślę, że warto spróbować. Może się uda?

 

Co się natomiast tyczy świątecznych wyprzedaży – porównywając ceny do tych z Polski, możecie zaoszczędzić nawet od 200 do 500 zł. Porównując cenę Xiaomi Redmi 2 Pro, który w Polsce kosztuje ~750-800 zł, tutaj możecie go zgarnąć za około 550 PLN. Przesyłka jest darmowa, płacicie jedynie za ubezpieczenie przesyłki (które polecam zrobić) i niecałego dolara za „czynności operacyjne”. Sam skusiłem się właśnie na Redmi 2 Pro – i już otrzymałem następującą informację.

 

3-7-buisness-day-gearbest-1341413

Wyprzedzając więc Wasze pytania – jest spora szansa, że zamówione produkty dotrą przed świętami. Radzę jednak mimo wszystko traktować zapewnienia chińskiego dystrybutora z delikatnym dystansem, ponieważ to nie od nich zależy szybkość przesyłki, a od danego dostawcy. Niemniej, najnowsze flagowce Oukitela (jak na przykład chwalony k4000), zostały przecenione o 80% – Oukitel k6000 jest dostępny w cenie 99,99$ (około 420 zł z ubezpieczeniem).

 

oukitel-k6000-gearbest

 

W ofercie są także powerbanki, smartwatche, tablety, słuchawki i wszelkie inne akcesoria mobilne. Część z nich można nabyć naprawdę tanio, przykładowo za $10. Radzę jednak wcześniej sprawdzić dokładną specyfikację sprzętu z niezależnego źródła i zapoznać się z opinią czytelników. Tak jak Oukitel, czy Xiaomi cieszy się sporym zaufaniem i rosnącą popularnością, tak z innymi markami może być różnie. Przestrzegam zatem, by do tematu podejść „na chłodno” i przemyśleć zakup.

 

Jeden z czytelników naszego serwisu wskazał (delikatnie mówiąc), że prezentujemy głównie marki mainstreamowe (jak ja nie lubię tego słowa), jak Samsung, HTC, Sony czy Motorola. Pomijamy natomiast potencjał chińskich producentów. Dzieje się tak jednak nie bez powodu. Większość z Was posiada właśnie modele wyżej wymienionych firm. Dlatego też naturalnie ukazujemy treści związane z Waszymi preferencjami. Nie zmienia to jednak faktu, że nie doceniamy firm ze wschodu. Większość z nich jest jeszcze jednak w powijakach i nie zdołali jeszcze przebić się na rynek zachodni. Z kolei użytkownikom dalej towarzyszy lekki brak zaufania do tych firm, z racji tego, że są dla nich obce i mało znane.

 

xiaomi-redmi-2-2gb-black

 

Jednak bez względu na preferencje, staramy się polecać tylko to, co do czego mamy pewność, że spełni Wasze oczekiwania. Kupowanie „kota w worku” może się skończyć niepotrzebnym wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Radzimy więc dokonywać zakupów z rozwagą i wcześniejszą konsultacją. W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji – piszcie do mnie wiadomość prywatną, lub odwiedźcie nasz profil na Facebooku.

 

Czy zatem warto kupować urządzenia ze sklepów chińskich? Odpowiedź jest niejednoznaczna. Z jednej strony to okazja do zostawienia w kieszeni naprawdę pokaźnych sum i oszczędności, z drugiej, wydłużony czas oczekiwania na produkt i stereotypowa obawa o chińskie wykonanie. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z oceną tych urządzeń przez ich aktualnych posiadaczy.

 

Jutro natomiast zamiast pogawędki tygodnia zaproponujemy Wam coś wyjątkowego – a mianowicie Poradnik Świąteczny. Ma służyć właśnie rozsądnym zakupom i ciekawym propozycjom na święta – ale jego forma na razie niech pozostanie dla Was słodką tajemnicą. Więcej informacji już wkrótce. Trzymajcie rękę na pulsie!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jędrzej Markiewicz

Konferansjer, trener wystąpień publicznych, felietonista.Oby-niedługo magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM w Poznaniu.