01-Best-Android-Clock-Widgets-Unique-Widgets

Albo się widgety lubi, albo się widgetów nie lubi. Tak mawia klasyk. Ja mam nadzieję, że Wy wszyscy należycie do tej pierwszej grupy, a jeśli nie to uda mi się Was przekonać do tego, by zacząć się nimi interesować. Te dodatki do ekranu nie tylko są w stanie upiększyć nasze pulpity, ale również uprzyjemnić korzystanie z pewnych aplikacji. Przedstawię Wam zatem kilka moich propozycji, które powinny znaleźć się na każdym smartfonie.

 

Snap – Widget Drawer

 

 

Zaczniemy trochę od końca, bo moja pierwsza propozycja jest skierowana dla tych, którzy korzystają z widgetów na co dzień i już nie wiedzą, gdzie umieszczać kolejne. Jeśli jednak jesteś osobą, która lubi wolne przestrzenie na pulpicie, również zachęcam do zerknięcia na tę aplikację.

 

Snap – Widget Drawer to aplikacja, dzięki której wszystkie nasze widgety umieszczamy na pasku powiadomień, gdzie po jego rozwinięciu ukaże nam się piękna lista uporządkowanych i spersonalizowanych przez nas widgetów. Zachowują one się tak samo jakbyśmy mieli je na pulpicie. Jednak dzięki tej aplikacji nie dość, że zaoszczędzamy miejsca to jeszcze wszystkie widgety mamy pod ręką – wystarczy więc jeden gest. Możemy ustawiać kolejność, wielkość, a nawet korzystać z nich podczas używania np. Facebooka czy YouTube’a.

 

Snap – Widget Drawer jest dostępny zupełnie za darmo w Sklepie Play. Warto zerknąć, bo dobra organizacja to połowa sukcesu.

 

POBIERZ

 

Sketch Note Widget

 

 

Notatniki, notatniki, notatniki… Nieważne ile byśmy ich zainstalowali i tak możemy dojść do momentu, kiedy po prostu przestaniemy ich używać. Z tym jednak będzie nieco inaczej, gdyż wszystko dzieje się „na żywo”.

 

Ten widget to notatnik, który działa bezpośrednio na ekranie. Wystarczy go dotknąć palcem i zacząć pisać, mazać, kolorować. Można również dodawać zdjęcia oraz dostosowywać wielkość notatki. Wszystko to zrobimy na pulpicie, nie musimy zatem włączać żadnej aplikacji. Co więcej, aplikacja nie tylko zaoszczędzi nasz czas, ale sprawi, że o tak „naskrobanych” przez nas ręcznie notatkach raczej nie zapomnimy. Notatki będziemy mogli przesłać na maila, udostępnić na Facebooku czy gdzie tylko będziemy mieć na to ochotę. Warto również wspomnieć, że ilość takich karteczek na naszym pulpicie jest nieograniczona.

 

Sketch Note Widget dostępny jest w Sklepie Play za 4,59 zł. Jeśli zatem notatki to Wasz żywioł, chcecie o nich pamiętać, a nie używacie tradycyjnego kalendarza to warto sprawdzić właśnie tę aplikację.

 

POBIERZ

 

Weather 360: forecast & widget

 

 

Tym razem coś dla tych, którzy lubią wiedzieć wcześniej jak się ubrać. Mamy tutaj aplikację połączoną z widgetem na pulpit, a to wszystko połączone z trzema rzetelnymi serwisami pogodowymi jak Wunderground, forecast.io oraz World Weather Online. Sprawdźmy zatem, z czym to się je.

 

Weather 360 to nie tylko dokładna prognoza pogody, ale również świetny widget, który daje gros możliwości. Nie musimy się martwić, że nie będzie pasować do naszego „wystroju”, gdyż modyfikowanie tej aplikacji jest niemalże nieograniczone – sami dobierzemy rozmiar, kolor, ikonki oraz informacje jakie mają się na nim pojawiać. Ponadto będziemy mogli przebierać w całkowicie różnych stylach, korzystać z zegara bądź wybrać jedynie pogodę na daną liczbę dni. Ilość wariantów jest naprawdę przytłaczająca, ale dzięki temu szansa na znalezienie przez nas tego jedynego jest bardzo duża.

 

Weather 360: forecast & widget dostępny jest całkowicie za darmo w Sklepie Play.

 

POBIERZ

 

To na razie początek naszej przygody z widgetami. Jeśli sami jakichś używacie, podzielcie się nimi w komentarzach! A jeśli chcecie, by i Wasze propozycje znalazły się w kolejnych częściach widgetowego cyklu wysyłajcie do mnie maile z propozycjami. Również tymi, które sami zrobiliście. Do zobaczenia!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.