ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Amazon Underground działający w Polsce i Star Wars: KotOR za darmo – Poradnik krok po kroku

Autor: Jędrzej Markiewicz Kategoria: Artykuły
star-wars-134141

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy już niebawem zagości na ekranach kin w całej Polsce. Na produkcję samego filmu przeznaczono $200 000 000, zatem fani już zacierają ręce licząc na kolejną genialną produkcję. Gigantyczne sumy pieniędzy i zapierające dech w piersiach trailery sprawiły, że nadchodząca kontynuacja Star Wars od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem.

To jasne, że premiera Knights of the Old Republic na urządzenia mobilne nie bez przyczyny zbiegła się z datą nowego filmu. Ta genialna gra RPG, znana wcześniej z wersji na PC, jest już dostępna w Sklepie Play za ~45 zł. Nie pisałbym Wam tego jednak bez powodu, ponieważ cena .. nie zachwyca.

kotor2

Chociaż przyznaję szczerze, że podziwiam fanów Gwiezdnych Wojen (ponad 100 tysięcy pobrań), to dbając o Wasze portfele, pokażę Wam jak zdobyć tę grę legalnie za darmo, za pomocą platformy Amazon Underground.

Najpierw musimy udać się na tę stronę (klik). Następnie konieczne będzie założenie w serwisie konta według specjalnych wytycznych. Amazon, jak to Amazon – wprowadził swoje ograniczenia lokalizacyjne – i grę udostępnił wyłącznie dla Stanów Zjednoczonych. Jest na szczęście na to szybki i skuteczny sposób. (polecam robić to na komputerze, ponieważ jest dużo prościej)

kotor3

Wymyślamy sobie login, dowolny mail i hasło. Po utworzeniu konta mamy od razu dostęp do wszystkich funkcji w Amazon Underground. Nie klikamy jeszcze na „Get started”, tylko przechodzimy do zakładki „Your Account”, klikając następnie w „Add new Addres”.

kotor4
kotor5

Naszym zadaniem jest wpisanie faktycznego, istniejącego adresu, gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Do tego celu polecam Mapy Google – wystarczy odnaleźć sobie jakąś dzielnicę w Nowym Jorku, albo Kalifornii. Kiedy wybierzemy i wpiszemy w odpowiednie rubryki adres, odpalamy wyszukiwarkę i wpisujemy nazwę miasta oraz ulicę z dopiskiem „zip code”. Otrzymany kod przeklejamy do odpowiedniego pola. Po zatwierdzeniu wszystkich danych powinno to u Was wyglądać mniej więcej tak:

kotor6

Jeżeli popełnicie jakiś błąd – nie martwcie się – system automatycznie poprawi ewentualne błędy na podstawie właśnie ZIP code. Teraz musimy jeszcze ręcznie skonfigurować ustawienia globalne naszego konta.

kotor8

Tutaj w zakładce „Settings” klikamy na „Change”, obok pola Country: Poland. Naszym oczom ukaże się już dobrze nam znane okienko. Nie musimy jednak wypełniać go po raz drugi, ponieważ w polu „Existing Adress” system zaproponuje nam ten wpisany wcześniej. Tak skonfigurowane konto jest już gotowe do przyjęcia darmowej gry KotOR. Wracamy do linku z aplikacją.

kotor7

Klikając w powyższe pole zostaniemy przeniesieni do strony informującej nas, że gra dostępna jest dopiero po ściągnięciu na swój telefon aplikacji Amazon Underground (można ją później usunąć). W tym celu postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie – albo podajemy adres mail z którego będziemy mogli pobrać aplikacje, albo kopiujemy link. Którąkolwiek z opcji byście nie wybrali, rozpocznie się pobieranie Amazon Underground.

Po włączeniu aplikacji logujemy się na utworzone i skonfigurowane wcześniej konto. Wpisujemy w wyszukiwarkę „Star Wars: Kinghts of the Old Republic”, a następnie klikamy na Download.

kotor9

Gotowe! Po ściągnięciu gry możemy już włączyć KotORa. Pozostaje tylko poczekać, aż ściągnie się trochę ponad 2 gigabajtów danych i możemy już rozpoczynać rozgrywkę… po angielsku. Jednak i na to jest sposób – w Internecie dostępne jest spolszczenie do wersji PC gry, które przerzucamy do folderu, w którym znajdują się pliki gry: Android/data/com.aspyr.swkotor.underground/files

Jedyną wadą jest brak polskich znaków, ale myślę, że wkrótce któryś z zapalonych fanów się za to zabierze i otrzymamy w pełni polską grę. Do tego zaoszczędziwszy 40 zł.

kotor10

Star Wars: Knights of the Old Republic to zdecydowanie pozycja dla każdego miłośnika Gwiezdnych Wojen, wciągających gier RPG i (ostatnio także) dobrej rozrywki mobilnej. To naprawdę kawał dobrej fabuły okraszonej w nieco już leciwą, ale ciągle bardzo grywalną grafikę. Jeżeli czekacie na premierę siódmej części Gwiezdnych Wojen pod egidą Disney’a – przy tej pozycji na pewno umilicie sobie każde wolne popołudnie. Przy okazji będziecie mieć działające konto Amazona, na którym można zgarnąć wiele ciekawych tytułów gier – również za darmo.

Sprawdź najnowsze wpisy