ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[TT#10] Gry naszych forumowiczów cz. I

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły
top tygodnia gry

Dzisiejsze Top Tygodnia miało wyglądać zupełnie inaczej. Postanowiłem jednak znów zdecydować się ująć w tym cyklu programy stworzone przez użytkowników naszego forum. Sobota to dzień dla graczy, więc też o grach będzie mowa. Sprawdźcie zatem, co w trawie piszczy, bo jest na co rzucić okiem!

1. Taboo

Propozycja dla tych, którzy lubią gry zespołowe, na imprezach szukają ciekawych form rozrywki, a ponad wszystko cieszą się z zabawy słowem. Aplikacja ta to przeniesienie karcianki do świata interaktywnego, dzięki czemu możemy mieć ją zawsze przy sobie.

Jeśli nie kojarzycie zasady gry w Taboo, to są one niezwykle proste. Musimy utworzyć dwie drużyny składające się z co najmniej dwóch osób, a następnie opowiadać im o haśle nie wypowiadając słowa-klucza. Tę grę można przyrównać do popularnych kalamburów, w których dana drużyna ma odgadnąć pokazywane hasło. Oczywiście zwyciężą ci, którzy w krótszym czasie podadzą prawidłowe odpowiedzi. Co gwarantuje dużą żywotność rozgrywki to fakt, że w Taboo znajdziemy ponad 1000 różnych haseł, a dzięki specjalnemu algorytmowi nie będą się one powtarzać. Oznacza to mnóstwo godzin świetnej zabawy i, dzięki jej smartfonowej mobilności, umożliwia grę w każdym miejscu.

Taboo po polsku (Tabu) znajdziecie w Sklepie Play zupełnie za darmo. Jeśli więc szykujecie się na jakąś domówkę, warto mieć w kieszeni jakiś „plan awaryjny”, gdyby gospodarz nie zadbał odpowiednio o rozrywkę. Wpadnijcie też do tematu na forum i podzielcie sięswoimi wrażeniami z twórcą.

POBIERZ LINK DO FORUM

2. SQRD Kółko i Krzyżyk do Potęgi

Tym razem coś z przeznaczeniem dla tzw. ścisłowców. Jeśli Waszym konikiem od najmłodszych lat są łamigłówki i cieszycie się na wieść o każdej nowej zagadce do rozwiązania, SQRD być może trafi w Wasze gusta. Mam tylko nadzieję, że lubiliście grę kółko i krzyżyk. Właśnie na tym będziemy tutaj bazować.

Na czym polega klasyczne kółko i krzyżyk każdy wie. Plansza 3×3, na której gracze po kolei stawiają odpowiednie znaki tak by w jednej liny znalazły się symbole jednego gracza – wtedy zwycięzca zostaje wyłoniony. Co gdyby jednak zamiast planszy 3×3 stworzyć planszę 9×9, a tym samym zwiększyć poziom trudności i ulepszyć zdolności postrzegania? To właśnie nas czeka w SQRD. Pole do gry to 9 kwadratów, w których toczy się typowy pojedynek na kółko i krzyżyk. Jednak by wybrać nie wystarczy zwyciężyć w jednym polu – tutaj potrzeba aż trzech triumfów. Ambitnie, intelektualnie, rywalizująco. Ta gra naprawdę potrafi wciągnąć!

SQRD Kółko i Krzyżyk do Potęgi znajdziecie w Sklepie Play i pobierzcie całkowicie za darmo. A kiedy już staniecie się w tym mistrzem, pochwalcie się kolegom-programistom w wątku na forum i poproście o jeszcze więcej pól.

POBIERZ LINK DO FORUM

3. Marshmallow Rush

Kojarzycie tak bardzo irytujące, że aż szalenie popularne Flappy Bird? Po zniknięciu tej produkcji z Google Store telefony z zainstalowaną grą lądowały na aukcjach internetowych i osiągały absurdalne ceny. Tym razem mamy swego rodzaju pewnej tego typu rozgrywki i chociaż kopii Flappy Bird było wiele, tę wyróżnia „piankowa” tematyka.

Marshmallow Rush! Włączając tę grę przygotujcie się na długie posiedzenie. Powszechnie wiadomo, że tego typu produkcje wywołują syndrom „jeszcze raz, na pewno pójdzie lepiej” w efekcie czego dziesięć minut rozciąga się nawet do godziny. Zasady rozgrywki są proste i znane zarówno z Flappy Bird jak i z Easter Egga, który Gigant z Mouintan View umieszczają w swoim systemie. Co warte więc zaznaczenia to możliwość dobrania sobie poziomu trudności, co pewnie spodoba się wielu graczom. Możemy tę grę również ustawić jako domyślny Easter Egg. I teraz największa bomba dla użytkowników smartwatchy – tak, Marshmallow Rush oferuje wsparcie dla Android Wear! Dodając do tego liczne osiągnięcia do zdobycia i system rankingu motywacja do zdobywania coraz większej ilości punktów zdecydowanie rośnie.

Grę znajdziecie w Sklepie Play totalnie za darmo i bez żadnych mikropłatności wewnątrz. Pamiętajcie jednak, że musicie posiadać Androida w wersji 4.3 i wzwyż, by Marshamllow Rush nie sprawiał żadnych kłopotów. A jeśli już się oderwiecie od smartfona, zajrzyjcie jeszcze do wątku autora na forum.

POBIERZ LINK DO FORUM

Jeśli chcecie zerknąć na poprzednie odsłony, zapraszam poniżej:

Aplikacje naszych forumowiczów cz. I

Aplikacje naszych forumowiczów cz. II

W ten oto sposób zamknęliśmy kolejną listę. Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie. Pozostaje mi zatem napisać do zobaczenia! I przypomnieć o jednej rzeczy.

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Sprawdź najnowsze wpisy