ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[TT#9] Minecraft Pocket Edition, Gra o Tron: Epizod 6 oraz Call of Champions

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły
top tygodnia gry

Jest sobota wieczór, więc czas na jakąś akcję. Pozwolę sobie tym klasycznym cytatem rozpocząć cotygodniowe zestawienie Top Tygodnia. Na dzisiejszej liście gry, które są wszystkim znane, których seriale oglądamy w telewizji oraz świeże wieloosobowe produkcje. Gorąca porcja rozrywki dla każdego!

Minecraft Pocket Edition

[youtube]https://youtu.be/D2Z9oKTzzrM[/youtube]

Tę produkcję zna chyba każdy i nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Miliony sprzedanych kopii na całym świecie, ekspansja na wszystkie możliwe platformy, miliony godzin przegranych przy budowaniu własnego świata. Czy może nas czekać coś więcej? Ależ oczywiście!

Nowa wersja Minecraft Pocket Edition oznaczona v.0.13.0 dodaje mnóstwo elementów do świata gry. Mamy zatem króliki, nowe typy drzwi, pustynne świątynie. Zwiększymy się również możliwości Redstone (czyli pyłu czerwonego kamienia) – możemy teraz nim kontrolować drzwi, zapadki, TNT, a nawet szyny. Z większym zmian należy również wspomnieć o „spawnowaniu” się Ghastów oraz Slimesów, szkielety w końcu zaczęły uciekać przed wilkami… Minecraft jest grą tak rozległą, że można by o nim napisać książkę (co już zrobiono), więc może na tym zakończę moje wymienianie zalet.

Jeśli tylko grasz w Minecrafta, a nie zainstalowałeś go na swoim urządzeniu mobilnym – sprawdź zatem czy na pewno propozycja nie jest tego warta. Minecraft Pocket Edition dostaniecie w Sklepie Play w cenie 29,91 złotych. Wydaje mi się, że jak na taki rozwój i takie możliwości jakie daje wersja kieszonkowa to dla największego fana produkcji Markusa Perssona to pozycja obowiązkowa na swoim sprzęcie mobilnym.

POBIERZ

Gra o Tron Epizod 6

Grę o Tron również kojarzy każdy. Jeśli nie zetknął się z nią podczas lektury powieści autorstwa George’a R.R. Martina to nie mógł go również ominąć wielki sukces serialu produkowanego przez HBO. A warto wiedzieć, że Gra o Tron jest wciągająca w każdej formie. Dlatego warto sprawdzić i grę.

Zaznaczę już na wstępie, że właśnie omawiam ostatni już epizod Gry o Tron, jaki został przewidziany dla tej produkcji. Dlatego też, jeśli nie graliście wcześniej w ten tytuł możecie to nadrobić zaczynając i kończąc już tego samego dnia, bez potrzeby czekania na wypuszczenie kontynuacji przez studio Telltale Games. Już po samych twórcach widać, że o jakość nie musimy się martwić, a cała historia zostanie nam podana w mistrzowskim stylu, okraszona rewelacyjną grafiką i wymuszająca na nas niemałe poczucie więzi z głównymi bohaterami, gdyż każda nasza decyzja w przyszłości przyniesie surowe konsekwencje. Jednym zdaniem nazwałbym tę produkcję interaktywnym filmem. I samo to wystarczy w ramach rekomendacji.

Gra o Tron jest do pobrania za darmo, lecz za kolejne epizody trzeba już niestety płacić w aplikacji. Są dwie drogi zaopatrzenia się w tę produkcję: kupować każdy sezon po kolei w cenie 24,48 dolarów bądź zdecydować się na season pass zawierający epizody 2-6 i wydać „tylko” 67,47 dolarów. Na szczęście pierwszy epizod sprawdzicie za darmo.

POBIERZ

Call of Champions

[youtube]https://youtu.be/bt9UUoVamKE[/youtube]

Tym razem coś dla fanów produkcji z gatunku MOBA. Swego czasu na Androidzie bardzo mało było takich tytułów, ostatnio pojawia się ich coraz więcej. I bardzo dobrze – jest zatem w czym przebierać. Czy Call of Champions naprawdę zasługuje na nazywanie siebie „najbardziej intensywną grą MOBA na smartfonie oraz tablecie”?

MOBA, czyli wieloosobowe mecze online toczone przez graczy na arenie. W Call of Champions mamy do czynienia z pięciominutowymi rundami, w których dostajemy oldschoolową mechanikę gatunku, a nasze serce wali jak młot. A tak całkiem poważnie produkcja oferuje 15 postaci, u których możemy odpowiednio pokierować rozwojem dzięki drzewkom umiejętności – ale to przecież podstawa w takich produkcjach. Call of Champions jest oczywiście tytułem free-to-play, a to oznacza ni mniej, ni więcej, że rozgrywka jest darmowa tak długo, jak długo wytrzymamy bez sięgania do naszego portfela w celu zakupienia lepszych przedmiotów. Warto zaznaczyć, że studio odpowiedzialne za grę, czyli Spacetime Games tak zoptymalizowało swój produkt, by działał on w stałych 60 klatkach na sekundę, co dla sporej rzeszy graczy jest cechą obowiązkową.

Call of Champions pobierzecie ze Sklepu Play zupełnie za darmo. Polecam sprawdzić wszystkim fanom MOBA. Mimo iż to świeżynka na rynku jej noty są bardzo wysokie.

POBIERZ

To już koniec dzisiejszej porcji gier. Mam nadzieję, że mimo płatnych produkcji zainteresowaliście się jakimś tytułem. A tymczasem ja zapraszam już na jutro, kiedy to będziemy się zajmować aplikacjami. Do zobaczenia!

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Sprawdź najnowsze wpisy