[TT#8] Nietypowe RPG, Szkoła Czarodziejów z Google Cardboard oraz Crimsonland

Artykuły

top tygodnia gry

Jak to już się przyjęło, sobotnie wieczory to czas na przedstawienie Wam zestawienia interesujących gier. Dzisiejsze Top Tygodnia to gratka dla fanów długiego spędzania czasu w wirtualnych świecie oraz dla tych, którzy uwielbiają Harry’ego Pottera. I mimo iż nie będzie to gra na jego licencji, a my nie wkroczymy w tej świat z peronu 9 i ¾ to magii nam nie zabraknie.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

Soda Dungeon

 

 

Zaczniemy od gry, którą ciężko sklasyfikować. Produkcja zachowuje się jak typowy RPG, ale nie do końca nic jest. Jedno jest pewne – tytuł ten należy do kategorii, którym się poświęca dużo czasu. Bynajmniej nie dlatego, że jest to wymagane, ale dlatego, że czujemy do tego silną motywację.

 

W Soda Dungeon wcale nie jesteśmy odważnym bohaterem ratującym świat. Ale szybko możemy nim zostać właśnie za sprawą… sody. Ten cudowny bąbelkowy napój odgrywa kluczową rolę w tej produkcji. Prowadzimy tawernę, w której to w zależności od naszego zaopatrzenia będziemy poznawać nowszych, a zarazem ciekawszych ludzi dostarczających nam wyzwań. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w swój przybytek. Im lepszą sodę w nim znajdziemy, tym barwniejsze postaci będą zaglądać w nasze progi. A pamiętajmy, że tylko naprawdę wymagające wyprawy pozwolą nam dostatecznie wzbogacić portfel, by móc rozwijać interes.

 

Propozycję tę pobierzecie za darmo w Sklepie Play. W grze znajdują się mikropłatności, ale na szczęście nie są one zbyt nachalne. Jeśli zatem lubicie tego typu klimaty, warto rzucić oko na Soda Dungeon.

 

POBIERZ

 

Wizard Academy

 

 

Lubicie magię? Zaklęcia, czarodziejskie różdżki, szpiczaste kapelusze? Dzięki tej produkcji będziecie mogli poczuć się jak Harry Potter, a dodatkowo zaangażować w zabawę całe swoje ciało i umysł, gdyż rozwiązanie zagadek będzie wymagać podstawowej wiedzy z różnych dziedzin.

 

Na początku warto wspomnieć o najważniejszym. Wizard Academy wymaga od nas odpowiedniego sprzętu. Po pierwsze, będziemy potrzebować Google Cardboard (można kupić, ale również można wykonać samemu – link znajdziecie poniżej). Po drugie przyda nam się przecież jakiś kontroler imitujący różdżkę (również i jego możecie zdobyć na dwa sposoby). Kiedy będziemy już wyposażeni w odpowiedni ekwipunek, wystarczy włączyć Wizard Academy i zacząć zabawę. Tytuł angażuje całe nasze ciało. Gogle zapewniają nam widok pierwszoosobowy, natomiast nasza różdżka jest niezbędna do czarowania. By się poruszać musimy użyć naszych nóg. Jak zatem widzimy, Wizard Academy naprawdę dostarcza nam aktywnej rozrywki.

 

Produkcja w Sklepie Play jest do pobrania w cenie 4,83 zł. To dość atrakcyjna cena zważywszy na oferowane możliwości. Jeśli tylko gotowi jesteście na przygotowanie odpowiednich elementów do gry, kliknijcie poniżej, by pobrać.

 

POBIERZ STWÓRZ ELEMENTY

 

Crimsonland

 

 

Prawdziwa sieczka. Tak w skrócie można scharakteryzować tę produkcję. Czasami chciałoby się wyżyć, nie zważać na żadne konsekwencja i po prostu niszczyć wszystko, co stanie nam na drodze. Mniej więcej właśnie tak wygląda rozgrywka w Crimsonland. To piekielnie wciągająca strzelanka.

 

Gra dostarcza nam 60 poziomów, każdy z nich jest inny, lecz każdy nastawiony został na ten sam cel: zlikwiduj wszystko, co się rusza. Nasza kamera znajduje się cały czas nad postacią, z góry, co jest miłym ukłonem dla produkcji z dawnych lat, kiedy tego typu „shootery” królowały na każdym PC. Co więcej, Crimsonland oferuje lokalny tryb kooperacji dla czterech graczy. Niestety o ile każdy z nich będzie mieć własnych kontroler, o tyle dzielenie się jednym ekranem w cztery osoby może okazać się nieco problematyczne i na dłuższą metę niekomfortowe. Niemniej to co widzimy na zwiastunie wygląda naprawdę zachęcająco.

 

Największym minusem Crimsonland jest chyba cena. Gra nie jest za darmo, a producenci wołają sobie za nią w Sklepie Play aż 39,99 zł. W zamian jednak dostajemy zupełny brak reklam i nie jesteśmy nękani żadnymi ofertami mikropłatności.

 

POBIERZ

 

W ten oto sposób zamknęliśmy listę na dzisiejszy dzień. Trzy tytuły, trzy różniące się od siebie światy. W który z nich traficie, to już zależy tylko od Was. Mnie pozostało życzyć świetnej zabawy i zaprosić na jutrzejszą porcję aplikacji. Cześć!

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x