top tygodnia aplikacje

Wczoraj mieliśmy okazję poznać parę tytułów do ogrania, dziś natomiast poznamy kilka aplikacji przydających się w codziennym życiu. Będzie coś dla kierowców, coś dla lubujących edytować swoje zdjęcia oraz coś dla tych, którzy cenią sobie dobry porządek. Należycie do którejś z tych grup? Jeśli tak, to koniecznie zerknijcie, co znajduje się w szóstej odsłonie Top Tygodnia!

 

Drivemode

 

 

Prowadząc samochód nie polecałbym korzystać ze smartfona. Zapewne sami wiecie, jakie to niebezpieczne i nawet przy niskich prędkościach jesteśmy na tyle rozkojarzeni, że nie kontrolujemy pojazdu w 100%. Jednak dzięki pewnym aplikacjom możemy wspomóc sobie obsługę słuchawki. Zobaczcie w jaki sposób.

 

Aplikacja jest skonstruowana w rewelacyjny wręcz sposób. Jej korzystanie nie wymaga od nas nawet patrzenia. Wszystko odbywa się poprzez przesuwanie palcem w odpowiednią stronę i uruchamianie poszczególnych funkcji takich jak odtwarzania muzyki, włączenie nawigacji czy wysłanie wcześniej przygotowanych wiadomości tekstowych. Również odbierania połączeń to kwestia jednego dotknięcia palcem. Ponadto Drivemode jest przygotowany również dla nocnych kierowców tak, by niepotrzebnie nie oślepiał prowadzącego, współpracuje z najpopularniejszymi serwisami muzycznymi oraz obsługuje rozpoznawanie głosu.

 

Jeśli więc podróżujecie dużo, a jednocześnie potrzebujecie szybko i bezkolizyjnie korzystać z funkcji Waszego smartfona, Drivemode jest dla Was. Dostępny zupełnie za darmo w Sklepie Play.

 

POBIERZ

 

Reflexion

 

 

Tym razem to ciekawostka dla tych, którym zabawa z własnymi zdjęciami daje dużo frajdy, a udostępnianie ich w serwisach społecznościowych traktują już jako hobby. Co ciekawe, aplikację wypuściło OnePlus – oznacza to zatem, że nie tylko w smartfonach są dobrzy. Ale jak bardzo?

 

Cała zabawa w Reflexion polega na wykorzystaniu swoich aparatów i odpowiednim sklejeniu fotografii. Dzięki temu mogą wyjść naprawdę ciekawe efekty, a duża swoboda pozwala nam na tworzenie przeróżnych kompozycji. Aplikacja umożliwia wysłanie zdjęć m.in. na Facebooka, Instagrama czy Twittera.

 

Najciekawszą rzeczą w Reflexion oprócz samego pochodzenia od OnePlus jest to, że nie wymaga on żadnych zaproszeń! Dlatego czym prędzej kierujcie się do Sklepu Play i pobierajcie aplikację zupełnie za darmo.

 

POBIERZ

 

Parchi

 

parchi

 

Notatki, notatki i jeszcze raz notatki. To coś bez czego ciężko się obejść, kiedy na naszej głowie spoczywa masa spraw. Zapamiętywać to wszystko to spore wyzwanie, a zawsze zdarzy się jakaś sprawa, która umknie naszej uwadze. Dlatego lepiej sobie to wszystko ładnie uporządkować.

 

Parchi to projekt Microsoft Garage, jest totalnie lekki. Zapewnia to, czego zawsze szukamy w tego typu aplikacjach – tworzeni notatek w formie tekstowej, normalnej oraz tworzenie list. Najważniejszą jednak funkcjonalnością tej aplikacji jest uporządkowanie tego wszystkiego przy pomocy hashtagów. Dodając odpowiednie tagi do naszych zapisków w przyszłości dużo łatwiej i szybciej będziemy je odnajdywać. Co więcej, mamy możliwość wyświetlania notatek na ekranie blokady – wtedy niemożliwym jest, by o czymś zapomnieć.

 

Parchi znajdziecie za darmo w Sklepie Play. Aplikacja ponadto nie zawiera żadnych mikropłatności w sobie. Warto się więc przekonać czy nasz obecny notatnik nie jest już nieco przestarzały.

 

POBIERZ POBIERZ PLIK APK

 

W ten oto sposób dobiegliśmy do końca naszego zestawienia. Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie. Widzimy się już za tydzień. Do zobaczenia!

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.