top tygodnia aplikacje

Mam nadzieję, że pamiętaliście o przestawieniu czasu? Mamy 21:00 w niedzielę, a więc czas na aplikacje w Top Tygodnia. Dzisiaj trochę się podzieje, gdyż zadbamy o bezpieczeństwo danych kreatywnie blokując naszego smartfona, pobawimy się nową aplikacją Instagrama oraz sprawdzimy co nowego słychać w najpopularniejszej klawiaturze na Androida. Zainteresowani? Zapraszam!

 

KnockOn

 

Aplikacja umożliwiająca na nieco inny sposób odblokowania i zablokowania swojego telefonu. Koniec z przesuwaniem palcem, wstukiwaniem kodu czy układaniem wzoru. KnockOn załatwi to za Ciebie w wyjątkowym stylu. Ale jak?

 

Działanie tego programu zostało zainspirowane rozwiązaniem podsuniętym od LG. Mianowicie chodzi o wybranie dowolnego przez nas kawałka pulpitu, który po odpowiednim wystukaniu będzie nam blokować bądź odblokowywać słuchawkę. Rozwiązanie niezwykle proste i intuicyjne. Co więcej, wygodne, więc tym bardziej cieszy fakt, że przestała to być sprawa dostępna wyłącznie dla użytkowników marki LG. Niestety jest ten pewien minus, a uściślając – wymaganie. Aplikacja dobrze działa tylko z ekranami AMOLED. Jeśli jednak posiadamy LCD, będziemy musieli obejść się smakiem.

 

 

KnockOn dostępny jest w Sklepie Play w dwóch wersjach. Darmowej z reklamami oraz płatnej bez nich. Wersja Pro kosztuje 5,14 złotych. Czy warto? Sami zdecydujcie!

 

POBIERZ WERSJĘ DARMOWĄ POBIERZ WERSJĘ BEZ REKLAM

 

Boomerang

 

Aplikacja dla tych, którzy lubią korzystać z serwisów społecznościowych, by dzielić się swoimi ciekawymi chwilami. Nieważne czy są to zdjęcia na Instagramie, czy filmiki na Facebooku. Najważniejsze, że jest to szansa na kolejne kreatywne pomysły.

Na czym polega działanie tej aplikacji? Boomerang pozwala użytkownikom na nagranie sekundowego filmu, który składa się z 10 zdjęć. Zostaje on jednak zapętlony w ten sposób, że tworzy się coś na wzór animacji, GIFu. Film zostaje odtwarzany najpierw do przodu, a następnie w tył (tu już możemy się domyślać, dlaczego akurat aplikację zdecydowania się nazwać Boomerang). Sam program jest banalny w obsłudze i nie powinniśmy mieć żadnych kłopotów w tym, by załapać o co chodzi. Co więcej, posiadanie Instagrama nie jest wymagane, jednakże jego obecność pozwoli na natychmiastowe opublikowanie naszych kreatywnych zmagań.

 

 

Boomerang dostępny jest w Sklepie Play kompletnie za darmo. Jeśli zatem chcecie odświeżyć nieco swój profil w serwisach społecznościowych i wrzucić coś świeżego, nie czekajcie dłużej tylko bierzcie się za testowanie.

 

POBIERZ

 

SwiftKey Beta 6.0

 

SwiftKey jest uważany za jedną z najlepszych klawiatur na rynku kiedykolwiek. Gros zadowolonych użytkowników, mnogość kolorowych motywów              , świetny słownik… Mógłbym tak wymieniać bez końca. Skupmy się jednak na tym, co nowego się w tej klawiaturze pojawiło. A zmiany są dość znaczące.

 

Jeśli przestaliście korzystać z tej aplikacji z jakiegoś powodu – przemyślcie czy nie chcecie do niej wrócić. SwiftKey w wersji Beta 6.0 to całkiem odmieniona klawiatura. Co mamy nowego? Przede wszystkim design menu ustawień. Został on całkowicie odmieniony, stając się jeszcze bardziej czytelny oraz intuicyjny. Jedną to są zmiany estetyczne. A co ze zmianami praktycznymi? Jak wyżej wspominałem klawiatura ta posiada fenomenalny słownik i w fantastyczny sposób uczy się naszego stylu pisma. Teraz będzie robić to jeszcze bardziej wnikliwie. Do tej pory podpowiadane wyrazy były pojedyncze. SwiftKey Beta 6.0 potrafi zaś podpowiadać pary wyrazów. Oczywiście nie każde słowa od razu będą nam wyskakiwać w duecie, lecz te, których aplikacja jest pewna i na których użycie sobie często pozwalamy nie powinno zabraknąć. Aż ostatnią nowością jest usprawniony panel emoji – rzecz wręcz niezbędna dla fanów takiego sposobu wyrażania emocji.

 

 

Czy za tę aplikację trzeba coś płacić? Absolutnie nie. SwiftKey Beta 6.0 pobierzecie w Sklepie Play kompletnie za darmo. Na co więc czekać?

 

POBIERZ

 

W ten oto sposób dotarliśmy do mety. Mam nadzieję, że dzisiejsza porcja aplikacja wzbudziła Waszą ciekawość i z chęcią sami wypróbujecie te rzeczy na swoich smartfonach. A tymczasem, do zobaczenia za tydzień!

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.